Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatni kell a multikat...

Támogatni kell a multikat adómentességgel, mert behozzák a pénzt az országba, és munkát adnak?

Figyelt kérdés
Nem gondolják át az emberek,hogy a multimilliárdos tőkés nem attól lett olyan gazdag,mert befektetett egy országba sok pénz,azt megfialtatta,aztán szétjótékonykodta?
2010. ápr. 28. 21:31
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
Lehetne pl. magyar bevásárlóközpont, nem tacskó meg kóra... itthon maradna a pénz, nem menne ki a saját országukba. pl. a cba-t lehetne fejleszteni, cora szintre, azokból a pénzekből amiket lenyúlnak, meg felesleges dolgokra (pl. négyes metró) költenek el.
2010. ápr. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:

Támogassuk a külföldi nagytőkéseket, akik külföldi szar termékeket hoznak be, és kihasználják, végtelenül kizsigerelik a dolgozókat (rendkívül rossz munkakörülmények, nevetségesen alacsony fizetés). Képzeld el, h. sajnos engem rengeteg olyan család vesz körül, aki más most is ("külföldi tőke mellett") az éhhalál szélén állnak, pedig napi 12-14 órát dolgoznak.

Hol vannak a nagy magyar cukorgyáraink?! Vagy egyáltalán a gyáraink?! Az európai unió miatt kivágták a szőlőket, abbahagyták a mezőgazdasági termelést, de ez így jó, hiszen a marokkói ciános paprika az az igazi, az kell a birka magyarnak!!! A paprika egy egzotikum, itthon nem terem meg. Na ez a baj!!! Ezt h. nem lehet megérteni?! Lehet szidni a kádár-rendszert, de nem emlékszem, h. akkor ekkora lett volna a munkanélküliség, vagy ennyien éheztek volna.

És ezért támogatom most a jobbikot, mert egyetértek azzal, h. a nagy bevásárlóközpontok igenis magyar élelmiszert áruljanak, munkát adva ezzel sokaknak. Adózzanak rendesen, ahogy bármelyik más országban!!!! Hidd el nem mennének el, akkor sem ha rendesen megadóztatnánk őket, ahogy emiatt sokan visítoznak. Ugyanis mehetnek más országba, de a legtöbb országban rendesen adózniuk kell, így akár itt is maradhatnak.

A nagy multik tönkretették a kisvállalkozókat. Pl. a mi kisvárosunkban először megjelent az auchan. Az építése során már eleve tönkretették az értékes környzetet, kiírtva a természetes élővilágát sok értékes állatnak. Ahogy megépült, szinte abban az évben tönkrement a környéken minden kisbolt, mert nem bírták a versenyt (ez a látszólagos "szabad verseny"). És sokkal kevesebb munkahelyet biztosít a mai napig is, mint amennyi ember kenyerét elvette. Ráadásul szaros 70ezer forintért dolgoznak az emberek, úgy, h. a nők még az intim napjaikban sem szaladhatnak ki a mosdóba. Ezután a teves auchan idevonzott egy csomó másik nagy áruházat, méginkább tönkretéve a környezetet. A kis, csendes, békés, bűnözésmentes városkánkból mára egy nagyváros lett, és este már az utcára sem merek kimenni. A lakosság nagyrésze végtelenül elszegényedett (és nem csak arról van szó, h. nem tudnak elmenni nyaralni, hanem arról, h. szabályosan éheznek). Mellesleg a városunkban lévő áruházak alig fizetnek valamicske adót. A kisebb áruházak pedig x évente átnevezik magukat, h. adókedvezményt kapjanak.


Nem tudom, ennek kéne örüljek?


Én szerencsés vagyok, nem nélkülözök, de felháborít, h. az ismerőseint sorra veszítik el a házaikat, és kerülnek kilátástalan helyzetbe.

2010. ápr. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
A multikat csak agyilag zoknik támogatják. Akik önmaguk ellenségei.
2010. ápr. 29. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:

Miért van az, hogy ha szóba kerül a "multi" szó, akkor csak a Teszkó-Kora-Ósan jut az embereknek az eszébe? Ez három, a többszázból. Ez a többszáz multi többezer, vagy többmillió munkahelyet hozott létre. Nem jó valóban a multinacionális bolt, de egyáltalán nem adómentesek. Ha más után nem is, az ott dolgozó emberek után fizetnek adót. Míg a kisboltban a Marinéni lehet, hogy be sincs jelentve. Amit el szoktak engedni, az a kb 2%-os IPA, esetleg kapnak támogatást. Támogatásra amúgy a kisbolt is jogosult. Igaz, feltételei vannak a támogatásnak, olyanok hogy forgalomnövelés, munkahelyteremtés, nagyobb tisztaság. Amit ellenőriznek is. Sajnos legtöbbször mégcsak a saját lehetőségeit sem ismeri a cégvezető (és a magyar emberek nagy része), csak azt hallja, hogy a multit így támogatják meg úgy. Oké, vannak túlzások, de milyen k...va jó, hogy van (volt) egy Opel gyárunk. Van egy Audink. Van Coca-Cola. Van Philips. Siemens. Fextronics. Nokia. Samsung. GE (róla nem jó mostanában beszzélni, elismerem, de a hagyományos izzó gyártását nem maguktól szüntették meg). Suzuki. Soroljam még? Szerintem fölösleges. Ezek a multik vajon kit tettek tönkre? Azokat a MAGYAR beszállítókat, akiktől vásárolnak? Azokat a MAGYAR embereket, akiknek munkát adnak?

Valóban, a teszkó-kora-ósan nem tesz jót a helyi kisboltnak. És az embereknek? Vajon pusztán az adómentesség miatt van az, hogy a kisboltban UGYANAZ a MAGYAR termék közel duplája, mint a teszkóban? Nem hinném, hogy mindet leadózná a kisbolt... Inkább a nyerészkedést és a gyors meggazdagodást sejtem a háttérben, a 20-40-60%-os haszonkulcsot a multi 5-10-15%-ával szemben. Tényleg ekkora baj, hogy van multi? Kizárt.

Mindemellett Jobbik szavazó vagyok. Csak ettől még nem felejtek el ésszel is élni.

2010. ápr. 29. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
Szerbiai vagyok és nagyon szeretem pl. a hazai élelmiszereket. Ha csak tehetem, ruházati cikkből is a hazait választom. DE! Én nagyon örülnék, ha itt is egyre több külföldi fektetne be, ha újra fellendülnének a háborúk alatt tönkrement gyárak, s így kisebb lenne a munkanélküliség. Picit irigylem a problémátokat.
2010. ápr. 29. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:

21.34:érdekes a nagyszüleim idején nem voltak multik és mégse éheztek.

Sőt szegénykéim el lennének szörnyedve,ha látnák,hogy ma darabszámra veszi a melós az almát,mert kilóra nincs pénze...meg a tyúklevest farhátból főzik...a zsemlében meg csak levegő van stb...

2010. ápr. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:

21.42:esetleg olvasd el,amit belinkelsz.

van ott pénz,multi nélkül is,csak éppen fegyverekre megy el.

2010. ápr. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
Hű, nem tudom, hogy a te nagyszüleid mikor élhettek, amikor nem volt nagy szegénység.
2010. ápr. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:

Nézd én most se vagyok szegény.Tök egyszerű a magoldás:a munka.

(a másik meg nem veszek baromságokat hitelre.Még nem volt kocsim,hűtőm,telefonom,meg anyámkínjám részletre.Ezt is a nagyszüleimtől tanultam)

egyébként a múlt század elején éltek és a háború kivételével nem volt gondjuk.Még a kommunizmusban is elvoltak,miután túltették magukat azon,hogy elvették a házukat/állataikat/földjeiket.De éhezni soha nem éheztek.Elmondásuk szerint,az éhezett aki lusta volt dolgozni,vagy betegség miatt nem bírt,esetleg vénlány/legény maradt(bár akkor meg valamelyik családtag befogadta,még én is emlékszem nagybácsira,aki a mamáékkal lakott)

2010. ápr. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:

Az én anyai nagyszüleim 26-ban és 27-ben születtek. Földművesek voltak, rengeteget dolgoztak, de a második világháború környékén nagyon szegények voltak.

A kommunizmust nagyon megsínylették. Az anyai dédapámat szinte halálra verték, a beszolgáltaások során, mert nem tudott többet beadni, mint ami termett.

Ők sem vettek sose semmit hitelre.

2010. ápr. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!