Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek is meg kellene...

Szerintetek is meg kellene szüntetni a sima bölcsész képzéseket Magyarországon?

Figyelt kérdés
Szerintem ennek semmi értelme nincsen, a szakmájukban úgyse tudnak elhelyezkedni, max. erős hátszéllel, protekcióval, leveleket sepregetni meg tudnak diploma nélkül is, ahhoz nem szükségeltetik diploma. Maximum úgy tudom elképzelni ezt, hogy aki nagyon ragaszkodik ahhoz, hogy ő bölcsész akar lenni, az fizesse meg a tanításával felmerülő költségek teljes összegét, így a hobbijának élhet, de ne az én (meg a többi adófizető pénzén). Ez csak egy hobbi, nem komoly egyetemi szak. Komoly egyetemi szak a mérnök, informatikus, orvos, gazdasági képzések, jog pl. de semmi esetre sem a bölcsész. Haszontalan képzések ezek szerintem. A versenyszférában szükséges tudást nem kapnak vele, sem piacképes tudást, diplomát. Akkor meg minek?

#pénzkidobás #bölcsész #nem piacképes #nem ad értékes tudást
2016. nov. 1. 12:02
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

'Szóval mielőtt nagy lelkesen megmondod, hogy szerinted mi a felesleges meg mi a nem, nézz egy kicsit körül!'


Egy gyakoris tábornál bevett szokás, hogy magukat másokhoz képest hozzáértőbbnek igyekeznek feltüntetni.

2016. nov. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom kérdező a te fejedben is az a tündérmese él, miszerint a "bölcsészképzés" csak és kizárólag a szabadbölcsész nevű szakot takarja, semmi mást. El kell, hogy keserítselek, de ez marhára nem így van. Csak pár dolog, ami a bölcsészettudományba beletartozik a szabadbölcsész mellett:


-tanárok (mindenféle, és a pedagógia is bölcsészettudomány)

-tolmácsok

-fordítók

-média (újságírás, TV, stb.)

-művészet

-nyelvészet

-pszichológia

-szociálökológia

-informatika tudomány

stb.


Se a jogász, se a közgazdász, se a mérnök nem számít komoly egyetemi szaknak, mert mind a háromból brutál módon túlképzés van. Nézzél már körül! Majdnem minden 2. ember vagy közgázra vagy jogi egyetemre megy! Minden harmadik meg mérnökire! Ennyi mérnökre, jogászra meg közgazdászra mégis hol van szükség? A közgáz szakon ráadásul nem csak Magyarországon van eszméletlen túlképzés, hanem például Ausztriában is.


nekem is vannak közgazdász ismerőseim, és kivétel nélkül mindegyik olyan munkát végez, amihez egy OKJ-s fecni is elég lett volna. Ráadásul mivel túlképzés van, és nagyon sok egyetemen meg fősulin van közgáz szak, ezért az oktatás színvonala is a béka segge alatt van a legtöbb helyen, ezt több ismerősöm is megerősítette, akik pont emiatt hagyták ott a szakot. Az agyontámogatott és agyonsztárolt mérnöki sem annyira különleges ám, mint amennyire hiszed.

Van pár jogász ismerősöm is. És mindegyik vért izzad azért, hogy legyen vendégköre, mert akkora a konkurencia, és nem egy közülük Budapesten él.


Unalmas és szánalmas már az, hogy mindig azok szidják a leghangosabban a bölcsészettudományi szakokat, meg azok büfészakozzák le, akik soha nem tanultak hasonlót, vagy még erről is kibuktak!

2016. nov. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
84%

Persze kérdező,igazad van,zárjuk be a bölcsész szakokat.

Aztán az összes iskolát,mert a tanárok bölcsész szakon végeznek,majd megtanul a 6 éves gyerek magától is írni,olvasni.Mostantól nem fordítunk le semmilyen külföldi cikket,könyvet,sőt az összes külföldi cég kivonulhat az országból,hiszen nyelvtanárok és bölcsész szakon végzett tolmácsok nélkül lehetetlen külföldiekkel együtt dolgozni.

Az összes újságot is megszüntethetjük,mert az is bölcsész végzettség.

De nem baj,nem akarunk mi semmiről értesülni.

Nem érdekel minket a saját történelmünk,irodalmunk,művészetünk,az enyészeté lehet minden,hiszen ezeknek az emlékeknek a "gondozásával" is bölcsészek foglalkoznak,akikre nincs szükség.

Pszichológiára sincs szükség,sokkal egyszerűbb belefúrni valaki agyába,Freud meg úgyis hülye volt.


Jó sok pénzt sikerült spórolni nem?

Igaz,hogy nincs oktatás,a gazdaság romokban,mert nincs külföldi tőke,sőt más országokkal se tudjuk tartani a kapcsolatot,mert nincs tolmácsunk,a nemzeti hagyatékaink az enyészeté,és az emberek nagy része idegroncs,de legalább lett egy csomó pénzünk,mert nincsenek bölcsész szakok...

2016. nov. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Brutális túlképzés van. Alig kapnak munkát. A diplomások miatt élünk rosszul. Bezzeg ma már a 8 általánososak tisztességesen támasztják a lapátot a közmunkaprogramban, belőlük sosem elég. Szerintem nincs is szükség általános iskolára sem, csak legyen 2 év, amíg megtanulja elolvasni a munkaszerződését, utána minden állami intézmény pénzkidobás.

2016. nov. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%

'Szerintem nincs is szükség általános iskolára sem,'


Szóljatok majd, amikor a közművelődési intézmények (könyvtár, múzeum, színház) megszüntetésére is sor kerül, mert akkor veszem igazán menekülőre a dolgot :D

2016. nov. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:
A nyelvszakokat és a tanárit valóban értékes szaknak találom. Ebben nincs vita köztünk szerintem. Viszont valóban én elsősorban az ilyen szabad bölcsészet, filozófia, vallástudomány, esztétika, etika, meg hasonló marhaságokra gondoltam elsősorban, csak pontatlanul, általánosítva fogalmaztam, ezért elnézést kérek. De azt tartom, hogy az általam felsorolt egyetemi szakoknak semmi de tényleg semmi értelme nincsen.
2016. nov. 1. 19:36
 27/29 anonim ***** válasza:
78%

"szabad bölcsészet, filozófia, vallástudomány, esztétika, etika"


Ezeken alapba baromi kevesen tanulnak, mit zavar téged, hogy vannak ilyenek is?

A vallástudományon tanulókból pedig papok, püspökök, vagy hittan tanárok lesznek általában.

Ezeknek a szakoknak még lenne is valami értelme, pláne hogy a kormány kötelező etika órákat meg hasonlókat akarna, de ebbe most ne menjünk bele.


A (számomra) fölösleges szakok az olyanok, mint az Egyiptológia, Asszirológia, Tibetológia, stb. Rendben van, hogy érdekesek, de ezekkel tényleg nem lehet itthon semmire se menni, sőt, külföldön se. Ettól függetlenül nem szüntetném be őket, mert akit érdekel, az nyugodtan tanulja.

2016. nov. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%

"szabad bölcsészet, filozófia, vallástudomány, esztétika, etika, meg hasonló marhaságokra gondoltam"


De azért jellemzően úgy osztod az észt róluk, hogy ezekkel sem vagy képben. A filozófia, vallástudomány, esztétika, etika az a szabad bölcsészet szakon belül van! Ma ha valaki filozófiát akar hallgatni annak szabad bölcsészetre kell jelentkeznie és ott ez egy elágazó szakirány.

Tehát lényegében véve te csak és kizárólag a szabad bölcsész alapszakra gondolsz itt. Problémám azért van ezzel is, mégpedig az, hogy ezek a tanszékek főleg általános művelő illetve tanárszakos hallgatóknak hirdetnek meg órákat, filozófia alapszakos nappalis, államis hallgatókból évfolyamonként van úgy kb. 8-10 minden egyetemen, a vallástudomány szak ha jól csalódom csak Szegeden meg a Pázmányon van alapszakban, másutt csak mester szinten van, lényegében véve a hazai vallástudomány úgy kb. 20-30 szakemberből áll.

Itt szeretnék eloszlatni egy tévhitet, a vallástudomány nem egyenlő a teológiával, a teológusból lehet pap vagy általában egyháznak dolgozó személy, a vallástudomány egy társadalomtudomány, megérne egy vitát, hogy van-e és ha igen mi a különbség a vallásszociológia és a vallástudomány között, de a teológia az más, ne keverjük ide.

Tehát lényegében véve úgy évente 10-20 vallástudós végez, ennek csak egy része államin, és az összes "felesleges szakon" tanulók száma is meglepően kicsi, épp ezért írtam korábban, hogy a bölcsészképzéseket már 2008-2010 körül konszolidálták, jelentősen visszavágva az államis helyeket. Tudod, hogy néz ki egy filozófia-etika-esztétika tanszék? Egy iroda egy titkárral, egy vagy két tanterem, egy szemináriumi szoba egy mosdó, ennyi és ez is csak a nagyobb egyetemeken van.

Éves szinte szerintem legfeljebb néhány tízmillióba kerül az államnak, biztos, hogy nem itt kéne elsősorban megszorítani.

2016. nov. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
75%

Hagyjuk már békibe' a bölcsészeket, nem bántanak téged.


Amúgy gyerekek, ezt a jogásztúlképzés dolgot nem tudom, hogy honnan veszitek. Simán felszívja a munkaerőpiac a jogászokat, sőt, jó jogászból kevés is van.

2016. nov. 2. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!