Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek is meg kellene...

Szerintetek is meg kellene szüntetni a sima bölcsész képzéseket Magyarországon?

Figyelt kérdés
Szerintem ennek semmi értelme nincsen, a szakmájukban úgyse tudnak elhelyezkedni, max. erős hátszéllel, protekcióval, leveleket sepregetni meg tudnak diploma nélkül is, ahhoz nem szükségeltetik diploma. Maximum úgy tudom elképzelni ezt, hogy aki nagyon ragaszkodik ahhoz, hogy ő bölcsész akar lenni, az fizesse meg a tanításával felmerülő költségek teljes összegét, így a hobbijának élhet, de ne az én (meg a többi adófizető pénzén). Ez csak egy hobbi, nem komoly egyetemi szak. Komoly egyetemi szak a mérnök, informatikus, orvos, gazdasági képzések, jog pl. de semmi esetre sem a bölcsész. Haszontalan képzések ezek szerintem. A versenyszférában szükséges tudást nem kapnak vele, sem piacképes tudást, diplomát. Akkor meg minek?

#pénzkidobás #bölcsész #nem piacképes #nem ad értékes tudást
2016. nov. 1. 12:02
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem meg inkább annak az igényét kéne megteremteni, hogy szükség legyen a bölcsésztudományokra is. Egy esztétikailag és művészileg kiüresedett, technokrata társadalom szerintem nem olyan jó jövőkép.
2016. nov. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

"Olyan szakok, amelyekre a magyar társadalom és az annak a képviseletét ellátó magyar kormány a köz érdekében nem tart igényt" - mondta erre Pokorni: "Balneológia".


Nyertem lassan-harmincszázaléksemvagyok? :-) Na, tedd szépen vissza a fejed ahonnan kihúztad, csak hogy kommentelhess.

2016. nov. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
73%
Így van, a Fidesznek mindig igaza van, a balosoknak meg soha. Ez így van rendjén. Fogja be mindenki a fogja bet.
2016. nov. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
35%

"Komoly egyetemi szak a mérnök"


Ja, nézd meg az építészmérnöki képzést, az egyik legnehezebb, sokan belebuknak, 6-8 év mire elvégzik, aztán a többség sima alkalmazott lesz havi 150-160 nettóért, hatalmas karrier...

2016. nov. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

'Inkább a zsellér- és jobbágyképzést kéne felerősíteni, ezekben van az ország jövője!'


1 dolgot hagytál ki: a rabszolga képzést :P

2016. nov. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
49%
#13! "ideprovokáltok" Te aztán nyelvujito vagy!
2016. nov. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyan országot akarunk ahol az emberek nem ismerik a történelmet, nem értik sem saját anyanyelvük sem más népek nyelvének szabályszerűségeit, ahol a régészeti leleteket beszántják, ahol nem foglalkoznak sem pszichológiai kérdésekkel sem az élet nagy kérdéseivel, ahol mindenki műveletlen technokrata, ahol nem számít az egyéni tehetség csak a piac munkaerőigénye, akkor lehet egyetemi szakokat megszüntetni. Elvégre mi szükség van tudósokra, művészekre egyik se megy dógozni a fődekre, egyik se gyárt gumipapucsot vagy kapanyelet?
2016. nov. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%
#10: Te most balosnak titulálod Orbánt? Utoljára tőle hallottam munkaalapú társadalomról, meg teljes foglalkoztatottságról.
2016. nov. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

'Ha olyan országot akarunk ahol az emberek....'


De szerencsére nem ilyen országot akarunk, ha nem tévedek.

2016. nov. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
97%

"Komoly egyetemi szak a mérnök, informatikus, orvos, gazdasági képzések, jog pl. de semmi esetre sem a bölcsész."


Bírom, hogy ezt mindig olyanok mondják, akik egyáltalán nem tanultak semmilyen bölcsésztudományi szakon. Bölcsészetbe tartoznak a tanárok (irodalom, töri pl), fordítók (orosz fordító-szlavisztika pl), és még lehetne sorolni. Ha szerinted ezek feleslegesek, akkor nézz kicsit körbe.

Mellesleg nevetséges, hogy a felsoroltakat komoly egyetemi szaknak nevezed, amikor mérnökből, jogászból meg pláne közgazdászból olyan szinten nagy a túlképzés, hogy az valami rettenetes. Annyi de annyi jogász van például, hogy a munkahelyek szó szerint kihalásos és protekciós alapon mennek. Ennyi közgazdász meg hova kell szerinted? Manapság kb minden 3. ember közgázt tanul, de ennyi könyvelő, pénzügyes, stb sehova sem kell senkinek.

Nekem egy csomó osztálytársam közgazdásznak ment. Van, aki teljesen más területen dolgozik, meg sok az olyan, aki bankban pénztáros. Ezekhez meg egy OKJ-s papír is elég lenne. Sokan meg tudod mit csinálnak közgáz egyetemi diplomával? Ugyanazt, amit a mérlegképes OKJ-s könyvelő. És semmivel sem keresnek jobban!

A parlament is tele van közgazdászokkal meg jogászokkal.


Szóval mielőtt nagy lelkesen megmondod, hogy szerinted mi a felesleges meg mi a nem, nézz egy kicsit körül!

2016. nov. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!