Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek is meg kellene...

Szerintetek is meg kellene szüntetni a sima bölcsész képzéseket Magyarországon?

Figyelt kérdés
Szerintem ennek semmi értelme nincsen, a szakmájukban úgyse tudnak elhelyezkedni, max. erős hátszéllel, protekcióval, leveleket sepregetni meg tudnak diploma nélkül is, ahhoz nem szükségeltetik diploma. Maximum úgy tudom elképzelni ezt, hogy aki nagyon ragaszkodik ahhoz, hogy ő bölcsész akar lenni, az fizesse meg a tanításával felmerülő költségek teljes összegét, így a hobbijának élhet, de ne az én (meg a többi adófizető pénzén). Ez csak egy hobbi, nem komoly egyetemi szak. Komoly egyetemi szak a mérnök, informatikus, orvos, gazdasági képzések, jog pl. de semmi esetre sem a bölcsész. Haszontalan képzések ezek szerintem. A versenyszférában szükséges tudást nem kapnak vele, sem piacképes tudást, diplomát. Akkor meg minek?

#pénzkidobás #bölcsész #nem piacképes #nem ad értékes tudást
2016. nov. 1. 12:02
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
92%
A migráns téma lecsengőben, kell az új ellenség?
2016. nov. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Mi jót olvasol most, kedves Laci? Tolsztoj Háború és békéjét olvastad? Ajánlom, szerencsére nem kell már hozzá oroszul tudni, megvan műfordításban.
2016. nov. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
jah, elfelejtetem a kérdésre válaszolni - szerintem is a sima bölcsészképzést meg lehetne szüntetni, göröngyös kellene, a mai piacorientált világban.
2016. nov. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
86%

Nem, nem kéne!


Egyébként irtó vicces, hogy komoly képzésnek nevezed a gazdasági/pénzügyi vonalat, azt, amit ma minden nagyobb bokorban tanulhatsz, inkább ott kellene drasztikusan vissavágni a férőhelyeken, mert egyszerűen nincs szükség évente több ezer új pénzügyesre meg közgazdászra, akik utána olyan munkakört töltenek be, amihez egy OKJ-s papír is bőven elég lenne.

Ugyanez igaz a jogi területre is, eszméletlen túlképzés van, aztán szerencsétlen a jogi doktorátusával ülhet be a munkaügyibe nettó 90-ért közmunkásokat elosztani, és reménykedhet, hogy "kihalásos" alapon majd feljebb juthat.


Alapvetően a bölcsészképzéseket már elég szépen konszolidálták, csökkentették a férőhelyeken, megszüntettek több kisebb főiskolán ilyen képzéseket.


Amit rendbe kellene szedni: sok a közgazdász, a társadalomtudós, a jogász és sok a természettudós is! Matematikus, fizikus még talál munkát, de a földrajzos, környezettanos, kémiás, bioszos szakosoknak irány külföld.


Szóval nem a bölcsészekkel van a legnagyobb baj.

2016. nov. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
86%
Igazad van, de kiegésziteném még azzal, hogy mérnök, informatikus, orvos, gazdasági képzések is tök fölöslegesek mert azok meg mennek nyugatra ahogy végeznek. Jogászbol meg annyi van mint a nyü. Még az országház is azokkal van tele. Tök fölösleges ujabbakat képezni. Szoval országunk felvirágoztatása érdekében sok-sok falevél sepregetö képzés az orbáni siker utja!
2016. nov. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
76%

A bölcsészekből lesznek például a pszichológusok. Magyarországon a mentális betegek ellátása pedig romokban, mivel nincs elég szakember, aki van az is menekül külföldre.


Meg kellene szüntetni a bölcsészek képzését? Hát, szerintem meg rohadtul nem, hanem inkább át kéne alakítani és kicsit növelni.


Abban viszont igaza volt az egyik előttem lévőnek, hogy jogászokból és közgazdászokból Dunát lehet már rekeszteni. A volt munkahelyemen is az adminisztrátorok közgazdászok voltak és fingjuk nem volt sem a pénzügyekről, sem a szövegszerkesztőről. Gyakorlatilag mintha érettségizett kezdőket vettek volna oda fel.


Vagy ott van az andragógia, germanisztika, stb... Elvégzi, aztán megy közmunkára, vagy telemarketingesnek...


Építészként mondtam ezt, személyes tapasztalatból.

2016. nov. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
42%

valóban sok felesleges képzés van, köztük a legtöbb BTK-s karon indul.

de nem mindegyik az.

tényleg át kéne alakítani és amire nincs szükség, nem tud mindenki elhelyezkedni vele,annak lecsökkenteni a felvett hallgatók számát. aki nagyon akar az meg menjen fizetősön.

de már van ilyen. ha megnézed a fontosabb hiányszakon a felvettek nagy része államin van. a büfészakosok nagy része meg fizetősön van.

2016. nov. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
69%

"Egyébként irtó vicces, hogy komoly képzésnek nevezed a gazdasági/pénzügyi vonalat, azt, amit ma minden nagyobb bokorban tanulhatsz, inkább ott kellene drasztikusan vissavágni a férőhelyeken, mert egyszerűen nincs szükség évente több ezer új pénzügyesre meg közgazdászra, akik utána olyan munkakört töltenek be, amihez egy OKJ-s papír is bőven elég lenne. "


Ezek a szakok már most is fizetősek.

Csak azoknak fizeti az állam kik 460 pont fölött jutnak be, magyarul 92% fölött teljesítenek az érettségin.


Hova akarod még csökkenteni a férőhelyeket?

2016. nov. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
93%
Egyetértek, de miért állnánk meg a bölcsészképzéseknél? Az általad felsorolt mérnök, informatikus, orvos stb. miért jobb? Egy munkaalapú társadalomba nem fér bele az, hogy egy magas végzettségű munkás megbecsült módon, jó fizetésből élhessen. Inkább a zsellér- és jobbágyképzést kéne felerősíteni, ezekben van az ország jövője!
2016. nov. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
67%

ztrewq1!


És amikor a Fidesz beszél munkaalapú társadalomról?

2016. nov. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!