Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért fél a jobboldal?

Miért fél a jobboldal?

Figyelt kérdés

Nem köntörfalazok, baloldali vagyok. Feltűnő hogy a népszavazás lezárta után felpukkadtak a jobboldali szavazók. Csak szimplán itt gyakorikérdéseken olyan kérdéseket írnak ki hogy hergelik, bunkóznak a baloldaliakkal. Volt aki a közvélemény kutatási eredményekkel szólt be nekik, de a legtöbb nekifogott ismét szajkózni a "bukott baloldal" szöveget. Gondolom érthető nem szaporítom tovább.

Ez azért lehet mert kétségbeesetten bizonygatni akarja hogy tényleg bukott a baloldal?

Reflex szerűen támadnak?

Nekem mindig úgy tűnt hogy a Jobbik meg a Fidesz csak félnek kicsit Gyurcsánytól, meg a baloldaltól ha évekig szidják őket. Most pedig a szavazói döbbenhettek meg hogy még van szava a baloldalnak ha eleget mozgósított távolmaradásra. Rögtön feljöttek a kérdések hogy "most akkor a baloldal esélyes lesz a választáson is?" vagy hogy az összefogás esélyes lesz-e. Erre rögtön támadtak a jobboldaliak ahogy mondtam.

Most már olyan kérdéseket is tesznek fel.

Nekem ez bizonyítja hogy nem bírják még csak elviselni sem a baloldalt, vagy immár félnek is tőle. De ha annyira jelentéktelen, meg bukott, meg lejáratta már magát (egyesek szerint...) akkor kérdem én:

Miért fél a jobboldal?



2016. okt. 7. 11:16
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:

"még mindig rosszul értelmezel. az aktív szavazók akik otthon maradtak azok valószínűsíthetően neeem fideszesek, fel lehet fogni? így valószínűleg baloldaliak."


Na, végre, megértettem. Akkor kb. 60 % a baloldal támogatottsága. Most már kezdhetünk megijedni.

2016. okt. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 A kérdező kommentje:

istenem ennyi ésszel szabadlábon lenni...



vagy játszod a hülyét vagy az vagy vagy szimplán nem birod elviselni a baloldal fogalmát ahogy mondtam-...

2016. okt. 7. 14:13
 23/40 A kérdező kommentje:
na és erre lennék már kíváncsi hogy miért nem bírják elviselni egyesek ilyen töménytelenül! ezt kérdezem én.
2016. okt. 7. 14:14
 24/40 anonim ***** válasza:
37%
Kérdező még mindíg nem jöttél rá hogy a jelenlegi baloldali formációkra egyszerűen nincs igény. El kellene már ezt fogadni.
2016. okt. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 A kérdező kommentje:
igen világos, épp ezért fáradoznak a megújításán de akkor meg az a baj...;)
2016. okt. 7. 14:49
 26/40 anonim ***** válasza:
megújítás alatt európa szerte radikális-szélsőséges ötletek terjengenek (alapjövedelem, a világ másik felén élők nyomorával foglalkozás)
2016. okt. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 MolotovPunk ***** válasza:

A Fidesznek mindig kellett egy ellenség.Orbán látszatban az EU-val harcol,közben meg a saját népét szegényítette el a kártékony kormányzásával.

Baloldaltól még mindig fél,mert tudja,hogy vannak kisebb nagyobb városok,ahol a baloldal meg tudja szorongatni a Fideszt választásokon.Budapest,Szeged még mindig nagy mumusa a jobboldalnak.

2016. okt. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 MolotovPunk ***** válasza:

Egyébként nagyon átlátszó az,hogy egyesek jönnek ezzel a népszavazásos kamu győzelemmel,aminek nem sok értelme volt.

Ráadásul nem is volt érvényes.Persze várható volt az,hogy Orbán mindenféleképpen alkotmányt fog módosítani.

2016. okt. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:

A jobboldal leginkább a jobboldaltól fél, gondolok most a Fidesz és Jobbik párharcára. Ők tudják a lehető leghatékonyabban elszívni egymás szavazóbázisát.

Lásd.: A Fidesz 2010-es szlogenjét: "Csak a Fidesz" <- ez elsősorban a Jobbik ellen lett kitalálva, ha engem kérdeztek.


Hogy mi újság a baloldallal? (Mszp, DK)

Először is felejtsük el a népszavazást, nem ad valós képet a pártok támogatottságáról, sőt mikor legutóbb néztem a baloldali pártok népszerűsége is nőtt 1-1,5%-al annak ellenére, hogy "kikaptak".

Nem minden szavazó támogatja a Fidesz, és nem minden otthon maradó támogatja a baloldalt.


És mondta itt valaki a "hisztipolitikát".

A szomorú az, hogy van benne igazság, a még szomorúbb az, hogy ez még nem teszi alaptalanná. A mai korrupcióval való sz**rdobálás, tény és való elcsépelt lett, de ez semmin sem változtat a tartalmi valóságon, csupán az emberek lesznek/lettek kevésbé fogékonyak a témára. (cseréld ki a korrupciót egy általad tetsző felkapott témára, ugyanazt kapod pl. egészségügy)


Vagy aki azt hiszi, hogy minden alaptalan és a Fidesz maga a demokrácia, az esélyegyenlőség, a pártpolitika független kormányzás.........


Egy valami biztos: A jelenlegi baloldalnak ebben a formában, evvel a tiszti gárdával, külsőleg-belsőleg elcsúfított arculattal nincs nagy jövője. Nem azért darabolódik fel a baloldal, mert kevesebb lenne a baloldali érzelmű, hanem mert nem tudják megfelelően képviseltetni magukat.


Egyelőre ennyit akartam írni, később még meglátjuk hogy alakul.

2016. okt. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 Koplárovics Béci ***** válasza:

"nem is azzal akarjuk, ha még nem lenne világos, m-o-n-d-t-u-n-k. vágjátok? "


Nem tudom... Ha megerőszakolnak, akkor is azzal mondasz véleményt, hogy nem szól semmit arról, hogy te nem szereted a kék szemű embereket? A kérdés nem Orbánról szólt.


"látod? quasi vagy nem is quasi legyávázol. "


Legyávázlak konkrétan is, ha úgy jobb: gyáva vagy, gyávák vagytok. Miért ne tehetném? Ha egyszer az vagy, azok vagytok.


"nem értetted meg a kérdést olvasgasd át. "

"szóval sokmindent félreértelmezel."


Tegyél fel egyértelmű kérdést. Vagy inkább: tegyetek fel egyértelmű kérdéseket. Mert látod, még az okosnak tartott embereitek sem tudnak egy értelmes kérdést feltenni. Hát még az aljanép. Összevissza beszélsz. Mást írsz a "kérdés" elején és mást a végén. Így olyan választ kapsz, amilyen sikerül. Tudod. hülye kérdésre hülye válasz. Apropó: a Kétfarkú szimpatizánsok valóban kifejtették a véleményüket. És SOKKAL többet ér, mint a kényelmi megoldás. Remélem, hogy azt a 6%-ot megkapja 2018-ban is az MKKP.


"hogy még véletlenül se lélegezzen a baloldal. "


Lélegezzen. Egészségesebb lenne Magyarország, ha nem egy nagy és sok kicsi párt lenne. De amekkora marhák ülnek balfélen, még a levegővételt is elqrják. Önmaguk ürülékében poshadnak már 10 éve. Orbánnak meg még egy állítólagos elmegyógyintézeti kezelés is belefért, hogy 4 évvel később hozza kb ugyanazt az eredményt, mint amit 2002-ben. A baloldal meg 10 év alatt még percembereket sem tudott felmutatni.


"ez a te bajod hogy a lényegen úgy változtatgatsz hogy véletlenül se legyen a baloldal sikere. "


Az a siker, hogy kb 10, maximum 15%-nyi embert rá tudott venni, hogy ők se csináljanak semmit? Hallod ez tényleg nagy eredmény. Óriási. Fantasztikus. De tényleg. 15%. Az már valami. Orbánt el tudtátok tántorítani a terveitől? Van esélyetek parlamentbe kerülni 2018-ban? Szerintem az európai baloldal is csak röhög rajtatok.

FYI: gondolom nem érted a matekot: eddig még egyetlen népszavazáson sem volt 60% fölött a részvétel. 55% se nagyon. Most 43% volt a részvétel, ezért mondom azt, hogy 10, max 15% a megszólított baloldali. A többi amúgy sem ment volna el, egyszerűen mert nem érdekli.


"ez a te bajod hogy a lényegen úgy változtatgatsz hogy véletlenül se legyen a baloldal sikere. "


Miért? Jelenleg lehet egy lapon említeni? Mintha a Barcelonát meg a Felcsút FC-t hasonlítanánk össze.


"épp ezért fáradoznak a megújításán"


Valamit nagyon rosszul csinálsz. Szerintem ne akarj politikusnak menni. Látod, néhány idiótát sem tudsz itt megvezetni. Azt meg Orbán jól csinálja...

2016. okt. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!