Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért fél a jobboldal?

Miért fél a jobboldal?

Figyelt kérdés

Nem köntörfalazok, baloldali vagyok. Feltűnő hogy a népszavazás lezárta után felpukkadtak a jobboldali szavazók. Csak szimplán itt gyakorikérdéseken olyan kérdéseket írnak ki hogy hergelik, bunkóznak a baloldaliakkal. Volt aki a közvélemény kutatási eredményekkel szólt be nekik, de a legtöbb nekifogott ismét szajkózni a "bukott baloldal" szöveget. Gondolom érthető nem szaporítom tovább.

Ez azért lehet mert kétségbeesetten bizonygatni akarja hogy tényleg bukott a baloldal?

Reflex szerűen támadnak?

Nekem mindig úgy tűnt hogy a Jobbik meg a Fidesz csak félnek kicsit Gyurcsánytól, meg a baloldaltól ha évekig szidják őket. Most pedig a szavazói döbbenhettek meg hogy még van szava a baloldalnak ha eleget mozgósított távolmaradásra. Rögtön feljöttek a kérdések hogy "most akkor a baloldal esélyes lesz a választáson is?" vagy hogy az összefogás esélyes lesz-e. Erre rögtön támadtak a jobboldaliak ahogy mondtam.

Most már olyan kérdéseket is tesznek fel.

Nekem ez bizonyítja hogy nem bírják még csak elviselni sem a baloldalt, vagy immár félnek is tőle. De ha annyira jelentéktelen, meg bukott, meg lejáratta már magát (egyesek szerint...) akkor kérdem én:

Miért fél a jobboldal?



2016. okt. 7. 11:16
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:

"Nem. A baloldal megbukott - ismét. "


látod? semmi értelmes.


"3.3 millió ember szavazott a kormány kezdeményezésére és véleménye mellett. Darabra többen mint ahányan pl. az EU csatlakozásra. "


igen, akik meg távol maradtak őket minősítették. Velük mi a helyzet. Ők meg a baloldal mellé álltak. Most ha én is kiforgatós lennék akkor most azt mondanám hogy kimondtad hogy ők nem számítanak. de nem vagyok, tudom hogy nem így van de kérlek magyarázd meg.


"A baloldal nem ért el semmit, a hazai népszavazásokon mindig alacsony volt a részvétel, egyszer tán volt 50 % felett. (Akkor is az akkor regnáló baloldal vesztett). "

tehát...megint a baloldal bukását hangoztatod.


Ezek azok amikről beszélek.

2016. okt. 7. 13:01
 12/40 Koplárovics Béci ***** válasza:
53%

Én lennék a példa? Miért félnék? Én el mertem mondani a véleményem, ki mertem menni az emberek közé, nem csak gubbasztottam a szobában. És nem fogok "félni" 2018-ban, 2022-ben sem, vagy akármikor, hogy elmenjek és nekem megfelelően szavazzak, ne csak az interneten pofázzak, hogy jaj így, jaj úgy. Mert állítólag a baloldaliak is sokan vannak, mégse sikerül nekik odáig eljutni, hogy kimerészkedjenek az odúból. Aztán marad a siránkozás újabb 4 évig. Ha neked ez megfelel, akkor hajrá, maradj otthon minden választáson, minden szavazáson. Te még egy kamunevet sem mersz kiírni. Támadok? Te épp mit csinálsz a kérdéssel? Én nem bizonygatom, hogy bukott a baloldal. Akinek egy pár rendőrcsizmánál több esze van, az látja magától is.


"Most pedig a szavazói döbbenhettek meg hogy még van szava a baloldalnak ha eleget mozgósított távolmaradásra. Rögtön feljöttek a kérdések hogy "most akkor a baloldal esélyes lesz a választáson is?" vagy hogy az összefogás esélyes lesz-e."


Hát nem tudom, de nekem ezek a kérdések mind olyan balszagúak (vagy halszagúak), hogy balosok reménykednek, hogy végre lehet valami. Ja. Lehet. Talán lesz 2018-ban is baloldali képviselő a parlementben.


"Nekem ez bizonyítja hogy nem bírják még csak elviselni sem a baloldalt, vagy immár félnek is tőle."


Nekem meg azt bizonyítják ezek a kérdések, azaz a hozzátartozó egyéb kérdezői kommentek, hogy a baloldal reménykedik. De hiába. 2018-ban elő kell bújnotok a sötétségből, ha meg akarjátok mutatni magatokat. Azzal nem fogjátok leváltani Orbánt (aki legfeljebb szóban jobboldali), ha nem mondtok véleményt. Azzal csak a 2/3-ját erősítitek. De amúgy a kérdésed elején még bizonygatunk, a végén meg már teljesen más kérdéseket teszünk fel? Nem érzel ebben semmiféle logikai bukfencet? Semmilyet? Tényleg? Akkor nem csodálkozok...


Nem mellesleg nem hiszem, hogy elsősorban a jobboldali fiatalok "menekülnének" (ti szoktátok mondani) az országból. Nem a jobboldali fiatalok futnak el Orbán Viktor baromságai elől.

2016. okt. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 A kérdező kommentje:

"1, Magyarországon ma nincsen életképes baloldal. Ebben teljesen igazuk van. "


még azt is mondhatnám hogy esetleg megértem. darabokban a baloldal, szerintem ez okoz gondot.

Viszont azt sem értem hogyha egy oldalra rendeződnek akkor is megtörténik ugyanaz amit leírtam fent csak abban a kontextusban-egyébként emiatt is amit mondtál igyekeznek megújítani a baloldalt.


", csalódottak, hogy az úgynevezett jobboldal pedig csak a nép 40%-át képes megszólítani. "


ez már más kérdés, gondolom ezért mondják hogy nincs más alternatíva. ugye ez gyakori

2016. okt. 7. 13:05
 14/40 anonim ***** válasza:
71%

"igen, akik meg távol maradtak őket minősítették."


És még te beszélsz értelemről. Nem minősítették. A hazai népszavazásokon mindig is alacsony a részvétel, tán alig 50 % felett volt a legmagasabb is. És mondom: a baloldal ellenében, akkor is.


Viszont most 3.3 millió a kormány álláspontja mellett állt - persze nem feltétlenül mind szavazna a Fideszre. De elment és szavazott arra ami a kormány álláspontja volt - ez tény. Ez magas szám az összes eddigi hazai népszavazáshoz mérve is.


A baloldal mi a lótúrót ért el? Erre csak tudsz egy értelmes választ adni. Nehogy azt állítsa valaki, hogy az otthon maradottak mind balosok, mert akkor a kérdést át kell tenni a humor kategóriába.


Semmit nem ért el.


"Ők meg a baloldal mellé álltak"


Szépen lennénk. Akkor most hatvanvalahány százalékon állna a baloldal? Rettegünk.


"Most ha én is kiforgatós lennék akkor most azt mondanám hogy kimondtad hogy ők nem számítanak. de nem vagyok, tudom hogy nem így van de kérlek magyarázd meg."


Nem számítanak. Aki otthon marad az másra bízza a döntést. Hogy a fenébe lehetne kikérni a véleményét hatékonyan annak, aki el sem megy szavazni?


"A baloldal nem ért el semmit, a hazai népszavazásokon mindig alacsony volt a részvétel, egyszer tán volt 50 % felett. (Akkor is az akkor regnáló baloldal vesztett). "

tehát...megint a baloldal bukását hangoztatod.


"Ezek azok amikről beszélek."


Na, én is. Buktatok és ezt te is tudod.

2016. okt. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
64%
Nem fél jobban, mint a baloldal. Azok sem mennek a szomszédba egy kis szitkozódásért.
2016. okt. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 A kérdező kommentje:

"Én lennék a példa? Miért félnék? "


nem a félelemre értettem hanem a válaszod leegyszerűsítésére.


"Én el mertem mondani a véleményem, ki mertem menni az emberek közé, nem csak gubbasztottam a szobában. És nem fogok "félni" 2018-ban, 2022-ben sem, vagy akármikor, hogy elmenjek és nekem megfelelően szavazzak, ne csak az interneten pofázzak, hogy jaj így, jaj úgy. "


pl erre is gondoltam hogy neki álltak a jobboldali szavazók magyarázni arról hogy ők kimernek menni véleményt mondani én meg nem. Hiába magyarázta el sokszor sokmindenki. Mi így nyilvánítottunk vélemeényt orbánról. Mi a bonyolultság benne? Azért maradtunk otthon hogy érvénytelen legyen a népszavazás, ami álnépszavazás ennyi.


"Mert állítólag a baloldaliak is sokan vannak, mégse sikerül nekik odáig eljutni, hogy kimerészkedjenek az odúból. Aztán marad a siránkozás újabb 4 évig."


sokan vannak igen fiam. eddig nem sikerült nyerni de nem is erről beszélünk egyébként ha feltűnt egyébként.


"Ha neked ez megfelel, akkor hajrá, maradj otthon minden választáson, minden szavazáson. Te még egy kamunevet sem mersz kiírni"


látod? quasi vagy nem is quasi legyávázol.


"Hát nem tudom, de nekem ezek a kérdések mind olyan balszagúak (vagy halszagúak), hogy balosok reménykednek, hogy végre lehet valami. Ja. Lehet. Talán lesz 2018-ban is baloldali képviselő a parlementben.

Támadok? Te épp mit csinálsz a kérdéssel? Én nem bizonygatom, hogy bukott a baloldal. Akinek egy pár rendőrcsizmánál több esze van, az látja magától is.

"


de most vágod? Csak bizonygatod hogy sose leszünk semmi vagy mi van? ezt nem fogom fel..

Én nem támadok, megállapítást tettem és kérdezem hogy miért.


"

Azzal nem fogjátok leváltani Orbánt (aki legfeljebb szóban jobboldali), ha nem mondtok véleményt. "


nem is azzal akarjuk, ha még nem lenne világos, m-o-n-d-t-u-n-k. vágjátok?


"De amúgy a kérdésed elején még bizonygatunk, a végén meg már teljesen más kérdéseket teszünk fel? Nem érzel ebben semmiféle logikai bukfencet? Semmilyet? Tényleg? Akkor nem csodálkozok... "


nem értetted meg a kérdést olvasgasd át.


"Nem mellesleg nem hiszem, hogy elsősorban a jobboldali fiatalok "menekülnének" (ti szoktátok mondani) az országból. Nem a jobboldali fiatalok futnak el Orbán Viktor baromságai elől."


nem is jobboldali fiatalok menekülnek. szimplán a fiatalkorosztály. ezt azért nem kell mosogatni...ha gonosz lennénk azt mondanám szánalmas....de nem vagyok..


szóval sokmindent félreértelmezel.

2016. okt. 7. 13:29
 17/40 A kérdező kommentje:

"És még te beszélsz értelemről. Nem minősítették. A hazai népszavazásokon mindig is alacsony a részvétel, tán alig 50 % felett volt a legmagasabb is. És mondom: a baloldal ellenében, akkor is. "


ez a te bajod hogy a lényegen úgy változtatgatsz hogy véletlenül se legyen a baloldal sikere. Nem minden otthon maradt szavazó baloldali de az aktív szavazók otthon maradt részét hagyj könyvelhesse már el az olyan pártok csoportja aki erre buzdított. nem tudom mi a gondod.


"Viszont most 3.3 millió a kormány álláspontja mellett állt - persze nem feltétlenül mind szavazna a Fideszre. De elment és szavazott arra ami a kormány álláspontja volt - ez tény. Ez magas szám az összes eddigi hazai népszavazáshoz mérve is.

"


ismétlem az aktív szavazók egy nagy darabja nem ment el, ezért érvénytelen. agyon tereled hogy nem úgy van mert nem, hanem amúgy mert.


"Szépen lennénk. Akkor most hatvanvalahány százalékon állna a baloldal? Rettegünk.

"


megmondtam én nem forgatgatom a szavakat de akkor te se forgasd....


"Nem számítanak. Aki otthon marad az másra bízza a döntést."


megint csak-.. hogy még véletlenül se lélegezzen a baloldal. öreg elvakult vagy nem tudok mit mondani..


"Buktatok és ezt te is tudod.

"


csak szajkózod és szajkózod. Ebben legalább orbánt követed...

ő se fogja már fel ha veszít. szerinted ez normális?

2016. okt. 7. 13:37
 18/40 anonim ***** válasza:

"ez a te bajod hogy a lényegen úgy változtatgatsz hogy véletlenül se legyen a baloldal sikere."


Most mi a fenét csináljak? Ha egyszer nincs sikere, hogyan kreáljak? A tények makacs dolgok.


"Nem minden otthon maradt szavazó baloldali de az aktív szavazók otthon maradt részét hagyj könyvelhesse már el az olyan pártok csoportja aki erre buzdított. nem tudom mi a gondod."


Ez egy marha könnyű álláspont. Alapítok egy pártot, Hakapeszi Hívei Demokratikus Platform, HHDP. Persze mérhetetlenül kicsi a támogatottsága. Jön egy népszavazás, és tudván, hogy szinte biztos, max. 50 % körüli vagy annyi sem lesz a részvétel, arra buzdítok, ne menjenek el az emberek szavazni. És úgy is lesz, van minimum 50 % hívem, hurrá.


"ismétlem az aktív szavazók egy nagy darabja nem ment el, ezért érvénytelen."


Azért érvénytelen, mert megváltoztatták az érvényességi küszöböt - ez tényleg öngól volt. De 3.3 millió nagy szám az eddigi bármely népszavazáshoz viszonyítva, több, mint ahányan az EU mellett szavaztak 2003 - ban. Ismétlem.


"megmondtam én nem forgatgatom a szavakat de akkor te se forgasd...."


Hát most utaltál rá, hogy aki otthon maradt, az baloldali. Pedig ezt így nem lehet kijelenteni, vagy ha igen, akkor 60 % körül áll a baloldal. Ami pedig abszurd.


"megint csak-.. hogy még véletlenül se lélegezzen a baloldal."


Ne is, addig jó.


"csak szajkózod és szajkózod. Ebben legalább orbánt követed..."


Ez tény, a baloldal döglődik, hiába szajkóznám az ellenkezőjét. Amúgy Jobbik szimpatizáns vagyok.


"ő se fogja már fel ha veszít. szerinted ez normális?"


Igen, amennyiben minden felmérés szerint nyerne, ha most vasárnap lenne választás.

2016. okt. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 A kérdező kommentje:

"Ez egy marha könnyű álláspont. Alapítok egy pártot, Hakapeszi Hívei Demokratikus Platform, HHDP. Persze mérhetetlenül kicsi a támogatottsága. Jön egy népszavazás, és tudván, hogy szinte biztos, max. 50 % körüli vagy annyi sem lesz a részvétel, arra buzdítok, ne menjenek el az emberek szavazni. És úgy is lesz, van minimum 50 % hívem, hurrá.

"


nem tom, fölfogod agyilag amit mondok?? nem úgy tűnik, gondold végig.


"Azért érvénytelen, mert megváltoztatták az érvényességi küszöböt - ez tényleg öngól volt. De 3.3 millió nagy szám az eddigi bármely népszavazáshoz viszonyítva, több, mint ahányan az EU mellett szavaztak 2003 - ban. Ismétlem.

"


folfogod ésszel? nem az érvényességi küszöbről beszélek! nem tom értesz e magyarul... nm írom le egymilliószor.


"Hát most utaltál rá, hogy aki otthon maradt, az baloldali. Pedig ezt így nem lehet kijelenteni, vagy ha igen, akkor 60 % körül áll a baloldal. Ami pedig abszurd. "


még mindig rosszul értelmezel. az aktív szavazók akik otthon maradtak azok valószínűsíthetően neeem fideszesek, fel lehet fogni? így valószínűleg baloldaliak.


"Ne is, addig jó. "


látod, ebbe vagy idegződve. erről beszélek, nem brnád elviselni ha a baloldal csak lépne egyet. erről szóla kérdés.


"Ez tény, a baloldal döglődik, hiába szajkóznám az ellenkezőjét. Amúgy Jobbik szimpatizáns vagyok.

"


ezt eddig is tudtam hogy ezt gondolod meg hogy jobbikos is vagy.

2016. okt. 7. 14:03
 20/40 A kérdező kommentje:
tehát lehet hogy te nem veszed észre de ordít hogy foggal körömmel késsel villával küzdesz az ellen hogy a baloldalt egy lapon említsék a jobbal valamilyen szinten is, erre vagyok kíváncsi hogy vajon miért.
2016. okt. 7. 14:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!