Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért fél a jobboldal?

Miért fél a jobboldal?

Figyelt kérdés

Nem köntörfalazok, baloldali vagyok. Feltűnő hogy a népszavazás lezárta után felpukkadtak a jobboldali szavazók. Csak szimplán itt gyakorikérdéseken olyan kérdéseket írnak ki hogy hergelik, bunkóznak a baloldaliakkal. Volt aki a közvélemény kutatási eredményekkel szólt be nekik, de a legtöbb nekifogott ismét szajkózni a "bukott baloldal" szöveget. Gondolom érthető nem szaporítom tovább.

Ez azért lehet mert kétségbeesetten bizonygatni akarja hogy tényleg bukott a baloldal?

Reflex szerűen támadnak?

Nekem mindig úgy tűnt hogy a Jobbik meg a Fidesz csak félnek kicsit Gyurcsánytól, meg a baloldaltól ha évekig szidják őket. Most pedig a szavazói döbbenhettek meg hogy még van szava a baloldalnak ha eleget mozgósított távolmaradásra. Rögtön feljöttek a kérdések hogy "most akkor a baloldal esélyes lesz a választáson is?" vagy hogy az összefogás esélyes lesz-e. Erre rögtön támadtak a jobboldaliak ahogy mondtam.

Most már olyan kérdéseket is tesznek fel.

Nekem ez bizonyítja hogy nem bírják még csak elviselni sem a baloldalt, vagy immár félnek is tőle. De ha annyira jelentéktelen, meg bukott, meg lejáratta már magát (egyesek szerint...) akkor kérdem én:

Miért fél a jobboldal?



2016. okt. 7. 11:16
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
69%
Ellenség kép kell a híveknek, hogy mindenért más legyen a hibás, ne ők.
2016. okt. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 Koplárovics Béci ***** válasza:
39%
Büszke lehet a baloldal arra, hogy még véleményük sincs, csak pofázni tudnak.
2016. okt. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:
íme egy példa :D
2016. okt. 7. 11:37
 4/40 anonim ***** válasza:
38%
Szerencsére darabokra hullott a baloldal, úgyhogy végleg lehőzhatják a rolót meg remélem a liberálisok is. Egy jó diktatúra kéne
2016. okt. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
63%
Csak aztán vigyázz, nehogy véletlenül te kerülj az útjába a "jó diktatúrának"... Újabb tipikus jobboldali nyomorék, önként hajtja rabigába a fejét (és persze mindenki másét is) csak migránsok ne legyenek.
2016. okt. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
43%

az a nagy helyzet, hogy a baloldaliak úgy viselkednek, mintha legalábbis a szavazók tényleges 2/3-a szavazott volna baloldali pártra, és nem a jobbikra és a fideszre


kisebbségben vagytok, mégsem vagytok hajlandóak a többséghez igazítani a "konszenzusra való törekvéseteket", hanem legyen ez fordítva, érezzék a jobbosok, hogy mennyire meg vannak tisztelve, hogy a baloldalnak hihetetlen kulturális és társadalmi fölényüket magasztalhatják


és ez 7. éve már lassan rohadt unalmas kedves baloldali kérdező


"Nekem ez bizonyítja hogy nem bírják még csak elviselni sem a baloldalt, vagy immár félnek is tőle."


A 8 éves gyerek szintjén lévő hisztipolitika veszélyes. Remekül el tudnak beszélni a probléma mellett, hogy úgy tűnjön, az a legnagyobb problémája az országnak, hogy nem ti vagytok hatalmon.

2016. okt. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:

"az a nagy helyzet, hogy a baloldaliak úgy viselkednek, mintha legalábbis a szavazók tényleges 2/3-a szavazott volna baloldali pártra, és nem a jobbikra és a fideszre"


sosem állítottam, éreztem ilyet, vagy viselkedtem így. nem is értem ezt a megjegyzést. nem gondolnám hogy én valaha el nagyképűsködtem volna a dolgokat itt vagy akár máshol. De ellenben fordítva tapasztalhatóbb. hiszen általában bármilyen kérdésben baloldaliként megjelenek lehurrognak hogy menjek a törpepártjaimhoz. Ha ilyesmire gondolsz erre ez a válaszom.


"kisebbségben vagytok, mégsem vagytok hajlandóak a többséghez igazítani a "konszenzusra való törekvéseteket", hanem legyen ez fordítva, érezzék a jobbosok, hogy mennyire meg vannak tisztelve, hogy a baloldalnak hihetetlen kulturális és társadalmi fölényüket magasztalhatják "


kisebbségben sem tartom magam ezen a téren. rengeteg helyen olvashatod hogy a baloldali pártok alacsony támogatottsági mutatói egyenes ágon vezetnek az egyre növekvő passzivitáshoz. ha érted.

A többit meg a leghatározottabban elutasítom. A baloldal meg egy mese az kettő. Semmi magasztalhatás meg fölény meg blabla. Ez inkább ha nem haragszol azt hiszem demagógia. Amikbe én ritkán mennék.


"A 8 éves gyerek szintjén lévő hisztipolitika veszélyes. "


ne haragudj de nem tartom úgy hogy ez jellemző lenne rám, pont erről szól fönt a kérdésem, pont ezt figyeltem meg a jobboldalon, amit szóvá teszek egy következtetéssel.


"Remekül el tudnak beszélni a probléma mellett, hogy úgy tűnjön, az a legnagyobb problémája az országnak, hogy nem ti vagytok hatalmon."


pont ez az amitől feláll a szőr a hátamon. Pont a mellébeszéléstől akadok ki általában az említett szituációkban is, ha nem érvel valaki vagy érvelt majd én kompenzáltam és engem hülye baloldalit amikor már nincs más hátra, kamikaze bevetést hajt végre, ilyen Dugovics Titusz módra és nyomja: Gyurcsány a hibás!

innentől kezdve ha nem haragszol nem fogadnám el hiteles válaszként az eredeti kérdésre

2016. okt. 7. 12:31
 8/40 anonim ***** válasza:
84%

"legtöbb nekifogott ismét szajkózni a "bukott baloldal" szöveget. Gondolom érthető nem szaporítom tovább."


Nem. A baloldal megbukott - ismét.


3.3 millió ember szavazott a kormány kezdeményezésére és véleménye mellett. Darabra többen mint ahányan pl. az EU csatlakozásra.


A baloldal nem ért el semmit, a hazai népszavazásokon mindig alacsony volt a részvétel, egyszer tán volt 50 % felett. (Akkor is az akkor regnáló baloldal vesztett).


Tartani kell tőlük, mert nagy gazemberek vannak a soraikban - de félni nem. Megint meg fognak bukni mint Rottenbiller '18 - ban.

2016. okt. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
46%

"Szerencsére darabokra hullott a baloldal, úgyhogy végleg lehőzhatják a rolót meg remélem a liberálisok is. Egy jó diktatúra kéne"


Legalább őszinte vagy. Még mindig jobb, mint azok a fidesznyikek, akik magukat tartják a demokrácia fellegvárának, miközben népszavazást csak a kormány írhat ki, és az is csak 1 db álkérdéssel, gyűlöletkampánnyal megspékelt, az alaptákolmányba ütköző (tehát nemcsak érvénytelen, hanem TÖRVÉNYTELEN) népszavazást tudott kiírni 2010 óta.

2016. okt. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
64%

2 dolog miatt.


1, Magyarországon ma nincsen életképes baloldal. Ebben teljesen igazuk van.


2, csalódottak, hogy az úgynevezett jobboldal pedig csak a nép 40%-át képes megszólítani.


Ezt valamin le kell vezetni. És lehetőleg olyanon aki nem tud visszatámadni.

2016. okt. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!