A stadionokra költött több százmilliárd forintot ti mire költöttétek volna, ami nem létszükséglet?
Engem megfogott a Kétfarkú kutyáék plakátjain az ingyen sör.......
Néhány stadion árából akár meg is lehetne valósítani.
Biztosan sokan támogatnák a dolgot! :-)
"tényleg több pénzt fordítottak stadionokra mint minden másra összességében"
- Gondolkodjatok már, mielőtt beszéltek. Ne nyaljatok fel minden gyanús fehér csíkot a közbeszéd mindenki által használt asztaláról.
"A kérdésem a lenne, hogy szerintetek ezt az X mennyiségű (mondjuk legyen 500 milliárd) forintnyi pénzt ti a stadionok helyett mire költöttétek volna"
- Ennek az összegnek még csak a fele sem. Nem pusztán az idei, hanem az elmúlt öt (mostmár majdnem hat) év összesítése:
A stadionok nagyrésze egyébként szétszórtan az országban eléggé marginális tételekből épül fel, vagy újul meg. Néhány kiemelt, fővárosi és megyeszékhelyen lévő stadion dobja meg erősen az összesített számot a pénzben.
Ettől függetlenül nem jó helyre megy a pénz, de a realitásokat tartsuk meg.
Ezzel szemben a magyar állam éves bevétele 30 ezer milliárd(!) forint körül mozog. Ebből az egészségügy például évi 10%-ban terheli a költségvetést. Hangsúlyozom: évi. Nem a hat év együttesen.
Tehát, hogy ez tisztáztuk.
Mire költenék én? Elsősorban a Nagykörút, Kiskörút, Andrássy sugárút összes épületének felújítása; ahol pedig az épületek a háborús sérülések után nem eredeti állapotukban lettek helyreállítva, ott ezeknek rekonstrukciója is, a foghíjtelkeken állt korábbi épületek pótlása.
Majd ha ezeken évek alatt teljes egészében végigszaladt a renoválási hullám, akkor az ezekből leforduló, szétágazó belvárosi utcákban is elvégezni ugyanezt. A teljes Lipótváros, Józsefváros, Erzsébetváros, Terézváros, Ferencváros esetén meglépni az épületek felületi tisztítását, az esetlegesen hiányzó díszítőelemek pótlását, a háború utáni "kupolátlanítás" kijavítását.
Ahol a környezetbe nem illeszkedő panelbeépítések vannak, azokat lebontani, az eredetileg ott állt épületekkel pótolva.
3) Az Erzsébet-híd eredeti szerkezetének visszaépítése.
4) A Várnegyed lerombolt épületeinek (HM épülete, HFP, volt Teleki palota, Külügyminisztérium) rekonstrukciója a Szent György téren és a Dísz téren.
5) A Dunasor háborúban elpusztult hotelépületeinek visszaépítése a védett világörökségi helyszín látványához illeszkedően - szemben a mostani kortárs beépítésekkel. Bár ezek magántulajdont képeznek, így elméletben sem valószínű.
Sok olyan épület van Budapesten, amik elpusztultak, vagy tudatos bontással tűntek el, és alacsony szellemi színvonallal megalkotott kortárs beépítésekkel tömték be a helyüket. Ezeknek pótlása mindenhol, ahol a kortárs zavaróan elüt a környezetétől.
Ha ezek megvannak (ésszerűen számolva nem egy ciklust ívelnének át, hanem a város több pontján egyidejű zajlás esetén is legalább 8-10 év lehetne - de nem vagyok az urbanisztika szakértője, így erre nincs releváns becslésem -, akkor a projekt végéhez érve, lassabb tempóban a megyeszékhelyek történelmi belvárosaival ugyanezt elvégezni fokozatosan, népesség szám szerint haladva sorrendben, akár több város párhuzamos idejű renoválásával a későbbi ciklusokban.
Igazából nem olyan álomszerű ez, mint amilyennek felsorolva hangzik, kivitelezhető elméletben, csak azon dől el, hogy ki mit hova helyez el fontossági sorrendben, és mihez igazítja az ország költségvetési keretét. Nekem ez lenne a heppem 2/3-os kormányzói hatalommal, két (vagy több) egymást követő ciklus alatt.
Emellett néhány más dolog is becsúszna, például a világban lévő corvinák visszavásárlása, Szent István kardjának hazahozatala Prágából, ugyanígy a bécsi Attila-szablyát is (amely valójában az Árpád-ház családi öröksége lehetett eredetileg), és a Bocskai-koronát. Mátyás halotti pajzsát, a Kubinkában őrzött magyar harckocsik itthoni múzeumban elhelyezni, a második világháborúban elhurcolt számos egyéb műkincsek helyének felderítése, és államközi megállapodásokban való visszajuttatása.
A Kubinkából visszakapott magyar gyártású harckocsikkal egy, az első és második világháború teljes járműfejlesztési útvonalát lépésenként bemutató magyar hadtörténeti múzeum létrehozását, amelyben külön blokkok vannak a repüléstörténetnek, és az egyenruhák változásának is - így Dr. Tóth László felhalmozott egyenruhagyűjteményének is biztosítva lenne a jövője, az egybenmaradása, és a mindenki által élvezhetősége.
Később ezt bővítve más korokkal is, külön épületszárnyak felhúzásával és egybenyitásával. A - jelenleginél nagyobb, és átfogóbb - Hadtörténeti Múzeum kialakításában a korábban megfogalmazódott elképzeléseim teljes vizuális megvalósításban láthatóak a számomra éppen ezért példaként követett bécsi hadtörténeti múzeumban. Azt szeretném látni a török koron áthaladva, a második világháborúban, egyenruhákon, maketteken, járműveken, vitrinekben, elrendezésben, kialakításban, mindenben. Életképeket megjelenítő, beállított bábuk, archív fotók kiterítése a háttérfalon, levegőben látható repülőgép, a hajózás történetét bemutató modellek, valódi aknák, egyéb eszközök. Pontosan amiképpen ott. Sokkal nagyobb alapterülettel, mint amiképpen az most fennáll.
A Magyar Honvédségben többminden, de ami pénzben értendő, az legelsődlegesen és legfontosabbként új hadi gyakorlóruházat.
A személyi felszerelésekkel nincs kiemelten nagy gond, de a mai elvárásoknak megfeleltethetőként sem definiálhatóak. Vagyis ha már csak ezek maradtak el, akkor új gépkarabélyok, és kevlársisakok rendszeresítése. Ami hasonlóképp sürgős elintéznivaló, az a helikopterek beszerzése.
Ami távlati fejlesztési irányokat mutatna, az a harckocsi-géppark lecserélése, egyben bővítése, a rohamtüzér csapatnem létrehozása önjáró lövegekkel, és a Honvéd Folyami Flottilla ismételt megalapítása, új folyami hadihajókkal, a matróz mivoltjukhoz igazodó gyakorló egyenruházattal.
A Mészáros hadigőzös, és Mátyás zászlóshajója, a Bucentaurus autentikus megépítése, múzeumhajóként való üzemeltetése. Az SMS Szent István kiemelése (amennyiben ez fizikailag kivitelezhető; ha nem, akkor a hajó tatrészének rekonstrukciós felépítése az ólomüvegekkel, a bronz emlékplakettel, és egy átfogóbb haditengerészeti kiállítás részébe beilleszteni).
Ezek sorolhatóak az ország jövőjét érintő elképzeléseim közül azokba, amiknek "nincs értelmük", és pénzbe kerülnek. Vannak más egyebek, amiknek nincsen értelmük, de nem is kerülnének pénzbe sem emellett, és szintén más egyebek, amik pénzbe kerülnének, de gyakorlati haszonnal bírnának.
"Tehát arra gondolok, hogy amennyiben Magyarországon rendben lenne hozva a gazdaság, meg az oktatás, meg az egészségügy, meg szuperül ki lenne építve az infrastruktúra, "
Ne erre gondolj kérdező, mert ezek rohadtul nincsenek rendben az országban, tehát mindenképp ezekre kell költeni.
Amíg a kórházban nincs pénz gyógyszerre, ergo azokat neked kell megvásárolni a patikában és bevinni a betegnek a kórházba, addig se stadion, se bicikliút!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!