Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A stadionokra költött több...

A stadionokra költött több százmilliárd forintot ti mire költöttétek volna, ami nem létszükséglet?

Figyelt kérdés
Elmondom mi a helyzet. Beszélgettem ismerőseimmel, és szerintük rossz ötlet volt a stadion, és ráadásul ők nem is fideszesek. Én is helyeseltem, hogy milyen rossz húzás volt ez, hogy tényleg több pénzt fordítottak stadionokra mint minden másra összességében. És felhoztam, hogy miért nem költöttek inkább bicikliutakra. Mire felháborodtak, és megmondták, hogy ez baromság, és hogy akkor inkább már tényleg stadionokra költsenek, mert arra legalább nagyobb szükség van. Hiába mondtam, hogy sok helyen nincs normális bicikli út, meg gyalogos közlekedés, meg hogy a stadionokat fel is kell tartani. Ők akkor is mondták, hogy sok más ezer dologra költhettek volna, de pont ne bicikliutakra. A kérdésem a lenne, hogy szerintetek ezt az X mennyiségű (mondjuk legyen 500 milliárd) forintnyi pénzt ti a stadionok helyett mire költöttétek volna, amennyiben már minden szükséglet ki van elégítve? Tehát arra gondolok, hogy amennyiben Magyarországon rendben lenne hozva a gazdaság, meg az oktatás, meg az egészségügy, meg szuperül ki lenne építve az infrastruktúra, akkor ezt a 500 milliárdot milyen kevésbé fontos, de lényeges dologra költenétek? Jó, stadiont ne. De bicikliutat se. Akkor mit? Ti mit építenétek ebből a pénzből a lakosság javára? Tehát ne létfontosságú dolgot mondjatok, inkább csak olyat, ami a lakosság életkedvét növeli, vagy az életét megkönnyíti, esetleg valami pluszt ad a lakosság számára.
2016. szept. 28. 20:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
10%
A vasfüggöny visszaállítására a zöldhatár aláaknázására és határvadász zászlóaljak felállítására fordítottam volna.
2016. szept. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
75%
korházak utak vasut 1000 jobb dologra is lehetett volna kolteni vagy szakképzésre nincs villany víz muszerész szerelo az országban
2016. szept. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
78%
Oktatásra, szakképzésre.
2016. szept. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
64%
Állatvédelemre költöttem volna.
2016. szept. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
#3 #4 #5 olvassátok el az utolsó 5 sort.
2016. szept. 28. 21:12
 6/17 A kérdező kommentje:
#5 bocsi, a te válaszod korrekt. De a többiek nem figyeltek. Mert a kérdés az, hogy amennyiben ezek a szükségletek már teljesültek, akkor mire költenék.
2016. szept. 28. 21:14
 7/17 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

"Állatvédelemre költöttem volna."

Arra költenek éppen eleget. Ott van a TEK, nálunk az védi az állatokat.

2016. szept. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Koplárovics Béci ***** válasza:
Ha én döntöttem volna, és eltettem volna zsebre azt is.
2016. szept. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
61%

Földeket vásároltam volna a gazdáktól, erdőt telepítettem volna rá és vadrezervátumot, illetve természetvédelmi területet csináltam volna belőlük.


Vagy vettem volna új helikoptereket a honvédségnek.

2016. szept. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
87%

Kerítést a Dunára és a Tiszára és áramot vezetni beléjük! :D

Nem lenne több orvhorgász, mondjuk hal se. :-D

2016. szept. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!