Az október másodikai szavazásról miért hiszik ezt sokan?
Sokan azt hiszik, hogy csak néhány ezer migráns letelepítéséről lenne szó. Na de a szavazás NEM erről szól! Arról szavazunk, hogy ezen a néhány ezren kívül valamikor a jövőben letelepíthetnek-e még migránsokat hazánkba. Értitek. Itt nem csupán 1000-2000 emberről van szó. Itt arról van szó, hogy ez után a néhány ezer ember után akármennyit betelepíthetnének az országba!
Mégis mindenki azt hiszi, hogy a szavazás arra megy ki, hogy néhány ezer embert telepítsenek-e be. Miért?
Aki e kérdésben vitába akar bocsátkozni, vagy kérdezve vitatkozni, attól minimum elvárás a vonatkozó jogszabályok ismerete. Enélkül minden csupán halandzsa.
Nézzük tehát a szavazandó kérdést!
1. Ha nemmel szavazok, az azt jelenti, hogy elvárom, az Unió jogerős döntését az országgyűlés bírálhassa el. Csakhogy az uniós jog szerint egy döntés akkor jogerős, ha a kormányfők kivétel nélkül megszavazzák. Orbán is!!! Ha ő ezt nem teszi, nincs jogerő. Nincs mit szavazni a parlamentnek. Ha teszi, elég hülyén jön ki, ha az országgyűlés felülbírálja. Még akkor is hülyén jön ki, ha az országgyűlésnek erre nincs felhatalmazása. Tehát nemmel szavazni baromság. Végrehajthatatlan.
2. Elvileg lehetséges, hogy nem jogerős döntés, hanem erő alkalmazása a módszer. Egész Európa fog röhögni (még a lengyelek is!), ha az Unió (élén Merkellel és a többi nagyhatalom kormányfőjével) azt mondja: fiaim, befogadtok x menekültet. Erre a parlament nekiáll szavazni: mi aztán nem. Ha kiröhögték magukat, jönnek a szankciók. Ne legyen senkinek illúziója. Ha kell, lesznek annyira körmönfontak, mint Orbán. Kitalálják rá a módit.
3. Most tegyük fel, hogy igennel szavaz mindenki. Mi történik? Az Unió elrendel (az 1. pont szerint). Miért rendel el? Mert a magyarok erre felhatalmazták. Csakhogy az Uniót erre kizárólag az uniós polgárok (európai népszavazás) hatalmazhatja fel. Egy tagország népessége nem engedélyezhet és nem tilthat az Uniónak. Erre az Európai Tanács (kormányfők) és az össz(tag)európai népszavazás jogosíthat/tilthat. Vagyis totális igen esetén is az 1. vagy 2. pont eljárása érvényes.
Na de akkor miről szavazunk? Hát arról, hogy Orbán (a remélt sok érvényes "nem" esetén) azt mondhassa: a népem mellettem áll ki. Tehát újabb legitimáció mindarra, amit megtehetek (lophatok, csalhatok, hazudhatok, mint eddig, a népet ott verhetem át, ahol csak tudom - és szinte mindenben tudom). És ha az "igen" lesz több, de legalábbis alig kevesebb? Nos akkor fátylat rá. Felejtsük el, nem történt semmi (a kidobott 5 milliárdon+kampánypénzen túl).
Aki akar, szavazzon nemmel. Én szóltam. Kíváncsi vagyok, a nemmel szavazók mit mondanak utána (nem vagyok kíváncsi, tudom: amit eddig).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!