Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vannak olyan baloldali szimpat...

Vannak olyan baloldali szimpatizánsok, akik október 2. -án igennel fognak szavazni?

Figyelt kérdés

2016. aug. 19. 23:15
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
33%
Vannak, sajnos sokkal többen mint gondolnánk, de azért reménykedjünk benne hogy nem elegen.
2016. aug. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
70%
#1 csak nem egy Asimov fan? 😃
2016. aug. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
38%

Én igennel fogok szavazni, mert hiszek abban, hogy közös ügyeinkről közösen kell döntenünk. Azért választottuk meg EU-s képviselőinket, hogy képviseljenek minket. Az európai nagyságrendű kérdésekről az Európai Parlament döntsön ne helyi funkcionáriusok és regionális vagy nemzetállami miniszterelnökök.


Én hiszek abban, hogy a politikai együttműködés vezet hatékony megoldásokhoz és nem az állandó kuruckodás, okoskodás, gáncsoskodás.

2016. aug. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
50%

"Én igennel fogok szavazni, mert hiszek abban, hogy közös ügyeinkről közösen kell döntenünk. "


jó akkor én és egy másik random ember közösen döntünk róla, hogy a vagyonodat add át nekünk


demokratikus nem igaz?

2016. aug. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
46%

Kérdésre válaszolva: 100%, hogy van ilyen baloldali, pontosan ugyan annyi a rasszista és/vagy gondolkodni képtelen ember ott is mint máshol, pláne ma a "baloldali" szimpatizánsok felének még mindig az az érve, hogy miért MSZP/DK/akármi a Fidesz ellenében, hogy "há' de a Zorbán cigány!". Halálosan komolyan mondom ezt. 3 perces politikai vita után elő fog jönni ez az "érv" a baloldaliak jelentős részénél. Egy ilyen alapvetően rasszista ember pedig szerinted hogy döntene, befogadna-e bármilyen menekültet, vagy sem?


" Én igennel fogok szavazni, mert hiszek abban, hogy közös ügyeinkről közösen kell döntenünk. Azért választottuk meg EU-s képviselőinket, hogy képviseljenek minket. Az európai nagyságrendű kérdésekről az Európai Parlament döntsön ne helyi funkcionáriusok és regionális vagy nemzetállami miniszterelnökök. "


Én meg ebben egyáltalán nem hiszek, hogy nemzetállami belügyekbe Európa másik feléről ugasson be bárki is. Az EU-s képviselőink emlegetése pedig önmagában vicc, gondolom nem ismered az Európai Parlament jogkörét. Röviden összefoglalom: nulla.


Ennek ellenére én nem fogok elmenni szavazni, mert semmi értelme sincs ennek a népszavazásnak.

2016. aug. 19. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
39%

"Az európai nagyságrendű kérdésekről az Európai Parlament döntsön ne helyi funkcionáriusok és regionális vagy nemzetállami miniszterelnökök. "

Miért az eu parlamentben kik vannak? Nem a tagállamok képviselői? És ha igen, miért is lenne baj, ha az eu állampolgárokat megkérdeznék mit akarnak, és a képviselők azt támogatnák amit a nép akar?

Ezen kívül tényleg nincs értelme a szavazásnak, mert az eu rendszer nem így működik, de egy jó gondolatnak tartom alapvetően, hogy egy ilyen volumenű kérdésben igen is meg kéne kérdezni az emberekket és Nem egy maréknyi emberre kéne bizni a döntés jogát, még 3 generációval később is következményei lesznek annak ahogy most dönt európa! Nem magyarországon kéne ezt megkérdezni az eus képviselőknek hogy mit képviseljenek, hanem minden országban! Az lenne a demokrácia! És én a demokráciában hiszek!

2016. aug. 19. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
70%
Én ilyen ballibsi izé vagyok, és igennel tervezek szavazni.
2016. aug. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 gyilkosbalna ***** válasza:
24%
Biztos van egyet név szerint ismerek:Gyurcsány Ferenc
2016. aug. 20. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
93%

"jó akkor én és egy másik random ember közösen döntünk róla, hogy a vagyonodat add át nekünk"


Csak nekem tűnik úgy, hogy ez a válaszoló épp most fogalmazta meg, hogy hogy működik a gyakorlatban az adópolitika?


pl. Az OGY választásokon a listás helyek kiosztásába nincs beleszólásod, az egyéni jelölteknél meg szintén az dönt, hogy ki milyen színekben indul.


Tehát ironikus módon a képviseleti demokrácia épp erről szól.

2016. aug. 20. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
48%
a gazdaságpolitika egyik alapgondolata a redisztribúció, míg migránsok nélkül majdcsak túléljük valahogy :)
2016. aug. 20. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!