Ha Trianonban gátlás nélkül rabolták ki hazánkat, akkor nekünk miért kellene gátlásosnak lennünk a revíziót illetően?
Úgy értem, hogy pl. miért kellene megszavaztatni az elszakított területeket, településeket a hazatérésről, ha tőlünk is a megkérdezésünk nélkül vették el?
Miért várják el egyesek, hogy a saját érdekeinket illetően legyünk gátlásosak?
#44.: "Mikor ajánlotta fel Ukrajna önként Kárpátalját?És mit kért cserébe,vagy semmit?"
Még 1963 környékén ajánlotta fel Beregszászt és környékét Hruscsov Kádárnak, de utóbbi ki tudja miért, nem kérte (talán félt?).
Aztán a rendszerváltáskor a még létező Szovjetunió (nem Ukrajna) adta volna vissza Kárpátalját a szovjet államadósság ellenében, de Antallék inkább azt a néhány Mig-29-es repülőt meg még néhány fémhulladékot választották.
"A Nato jugoszláviai akciója kapcsán meg mit kellett volna tenni.Csak akkor jöhetnek Taszárra,ha utána miénk lesz a Délvidék?"
Például.
Vagy a horvátokkal egyeztetve megtámadni Szerbiát és bevonulni a katonaialg védtelen Délvidékre - gátlástalanul!
Dehát ezek sajnos már a múlté, úgyhogy várni kell a következő lehetőséget, de azt ki kellene már végre használni - gátlástalanul!
'Még 1963 környékén ajánlotta fel Beregszászt és környékét Hruscsov Kádárnak, de utóbbi ki tudja miért, nem kérte (talán félt?).'
Erre létezik valami forrás? Egyébként Hruscsov 1957-ben felajánlotta Kádárnak, hogy ha akarja, távoznak innen a szovjet csapatok. És Kádár apánk -ki tudja miért- kézzel-lábbal tiltakozott ez ellen :)
Lehet, félt az öreg, hogy a szovjet fegyverek nélkül megkísérlik megdönteni a kormányát?
#46.: "Erre létezik valami forrás?"
Ez megfelel?
"1964-ben Hruscsov felkínálta Beregszászt Magyarországnak, de Kádár János nem fogadta el - derítette ki Kun Miklós.
A történész elmondása alapján Kádár cinikusan meg is jegyezte a szovjet államfőnek, hogy inkább Baskíriát adja át nekünk. Pedig Hruscsov úgy fogalmazott: „Beregszász olyan szegény járás, nekünk igazán nem is kell. Tartsunk a hovatartozásról népszavazást, az ott lakók úgyis megszavazzák”. Már a rendszerváltás után, a magyar-ukrán alapszerződés aláírásakor is lehetett volna élelmesebb a magyar külpolitika - jegyezte meg Kun Miklós. Akkor is elő tudták volna készíteni Kárpátalja önállósítását, így begyógyulhatott volna egy trianoni seb."
Áááh, Kun Miklós...
Ismerem a pasast -akarom mondani történészt- az írásai és a Rejtélyes XX. század c. műsora alapján és el is ismerem, mint szakembert. De erről még nem hallottam.
#48.: "De ezekről a "visszaadási szándékokról",hol lehet konkrétan olvasni?"
Pl. az előtted levő, #47. bejegyzésből.
"Ami meg a Délvidéket illeti:biztosan jó ötlet lett volna akkor háborút indítanunk?"
Olyankor biztos, amikor a terhét a horvátok viselték volna, akik lefoglalták akkoriban az egész szerb hadsereget, minket pedig a NATO biztosított volna.
És a Délvidék akkoriban katonailag ki volt ürítve. Ha rajtam múlna, ezért felelősségre vonnám az akkori vezető politikai garnitúránkat. Egyedül a MIÉP szervezett megmozdulást a Hősök-terére "Délvidékért valamennyien!" jelszóval, hogy csatolják azt vissza.
"Lassan már a jelenlegi Magyarországot sem tudjuk "belakni" és úgy tűnik,ez csak romlani fog."
Miért, kik lakják be helyettünk?
Ha több magyar lenne az államhatárainkon belül, mert nagyobb ország lennénk, akkor az etnikai mutatóink is jobbak lennének.
"Meg arra is kíváncsi lennék,hogy akik ilyen harciasan látják ezt a dolgot,vajon az "első vonalban" lennének?Vagy küldenék oda a gyerekeiket esetleg?Vagy inkább csak "fotelfilozófusok"?"
Abba a vonalba lennének, ahová vezénylik őket.
Hadd kérdezzem meg: miből következtettél arra, hogy a revízió csak háborúval lehetséges? Nem olvastál még itt vagy másutt a békés lehetőségekről eleget?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!