Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nálunk miért nem dönthetnek...

Nálunk miért nem dönthetnek az emberek népszavazás során?

Figyelt kérdés
Mindegy hogy mit döntünk, például egy adott törvény eltörlése vagy bevezetése, az csak irányadó. Nem számít az eredmény, a politikusok fognak dönteni. De miért? Nekünk miért csak 4 évente van beleszólásunk a politikába, akkor is csak az, hogy ki lopjon a következő 4 évben?
2016. aug. 11. 16:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Azért mert ez nem Svájc, hanem a balkán. Igenis a gazdaságunk nem jóléti, hanem munka alapú, elmaradott és kiszolgáltatott nyugatnak. Innentől kezdve a politikánk is csak egy korrupt vicc lehet. Nézd meg a többi csóró országot! Szerbia, Ukrajna, Koszovó, Albánia! Ott még korruptabbak a politikusok.
2016. aug. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
17%
Egy népszavazás több milliárd forintba kerül. Szerinted mennyi pénze maradna az országnak, ha minden apró dologról szavazást írnának ki?
2016. aug. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%
Mert Fidesz van. Ha emlékszel, a 3 igenes szavazásnál döntöttek az emberek, és a kettős állampolgárság ügyében is.
2016. aug. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

2# én nem azt mondtam hogy legyen közvetlen demokrácia.

Ellenben amikor van népszavazás, egyáltalán nem számít az eredménye, mert végül a politikusok döntenek. De miért?

2016. aug. 11. 16:15
 5/11 anonim ***** válasza:
46%
Mert a nép felruházta őket ezzel a hatalommal. Valami példa esetleg, ahol a nép szavazott és nem számított az eredménye, mert a politikusok máshogy döntöttek?
2016. aug. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%

#2


Ha a kib*szott nemzeti konzultációra és milliárdos tételű propagandaplakátokra van keret, akkor legyen erre is!

2016. aug. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Valójában, Magyarországon is kötelező érvényű egy ügydöntő népszavazás eredménye. Benne van az alaptörvényben. 8. cikk (1): "... Az érvényes és eredményes népszavazáson hozott döntés az Országgyűlésre kötelező."


Az más kérdés, hogy pl. most nem olyan dologról szavazunk, ami bármire kötelezne bárkit is. De erről a kérdés kiírója tehet.


Az is ugye más kérdés, hogy nálunk nem kötelező népszavazást kiírni semmiről, az OGY saját hatáskörében hozhat törvényeket bármiről. Pl. Svájcban ez nagyon nem így van, de ott ennek van egy kultúrája, Svájchoz hasonló ország sem nagyon van.


Az megint csak csavar a dolgokon, hogy az emberek nagyon passzívak, és igazából mindenkit hidegen hagy már kezdeményezés is, ezért nem sok népszavazás indul. Meg ugye az elmúlt években már verőemberekkel és a törvények semmibe vételével is harcol a hatalom, hogy legyen népszavazás.

2016. aug. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%

2: Már nem az ötvenes években élünk. Minden utolsó Bivajbasznádon is van széles sávú internet. Legyen lehetőség a neten keresztül szavazni és kész. Már az is bőven elégséges lenne.


Az öregek számára meg ott van a teleház.

2016. aug. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
52%
#8 A jövő nyilván ez lesz, de ma még túlzottan bele van b-zulva az ország a papírba.
2016. aug. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
74%

# 8


Egyébként tényleg, ma már majdnem mindent lehet intézni a csodálatos Ügyfélkapuval. Az állam is képes egy csomó dologban elektronikusan kommunikálni. Egy szavazást is meg lehetne ejteni így, sem az értesítőkra, sem a szavazócédulákra + borítékokra nem kéne papírt pazarolni. Akár azt is meg lehetne csinálni, hogy aki nyilatkozni Ügyfélkapun, hogy neki megfelel az elektronikus szavazás, az nem is szavazhat személyesen.


Persze, van vele 1-2 probléma azért:

- Túlságosan központosított lenne. Pl. a szervert felügyelő 1-2 ember meg manipulálni tudná az adatokat, ha nem lenne nagyon szigorú biztonsági apparátus mögötte. Még ha minden garantálva lenne, akkor is biztosan több kételkedő lenne.

- Nem lehetne biztosan szétválasztani a szavazó személyét a szavazattól. Nyilván technikailag ezt is meg lehet oldani, de megint csak bizalmi kérdés, hogy vajon megoldják-e.

2016. aug. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!