Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A 2. világháború végén a béke...

A 2. világháború végén a béke tárgyalások során miért nem vették figyelembe, hogy Magyarországot megszállta Németország?

Figyelt kérdés

1944-ben ( ha jól tudom március 19-én, de ebben nem vagyok biztos ) a német hadsereg benyomult Magyarországra és egészen a szovjetek megérkezéséig megszállva tartottan bell- és külpolitikájába egyaránt beleszólt, esélyt sem adva egy esetleges különbékének.

Ezeket miért nem vették figyelembe?


2016. aug. 9. 20:44
 1/9 anonim ***** válasza:
20%

Magyarország kiszolgálta a nácikat.

Horthy és Szálasi idejében egyaránt.

Teljesen jogos, hogy egy kalap alá veszik Magyarországot a hitleri birodalommal.

A kérdező valami jobber idióta lehet.

2016. aug. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Valakit be kellett állítani bűnbaknak, és ki mást, ha nem a csórót? Kivégezték vagy 20 év börtönre ítélték Nürnbergben a nagyobb kutyákat és megbüntették azokat akik semmiről sem tehettek (Kelet-Európát), bezzeg Németországot, Ausztriát hagyták virágzani.
2016. aug. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
mert nem akarták minket hoztak ki fő bűnösnek
2016. aug. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
97%
Nem érdekelte őket, milyen szerepvállalása volt a Kelet-Európai államoknak a háborúban, Lengyelország egész végig a nácik ellen küzdőt, mégis lazán oda dobták a szovjeteknek.
2016. aug. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
#4:Szerintem,nem arról volt szó,hogy lazán odadobták volna a lengyeleket.Inkább arról,hogy a 6évnyi háború után, senkinek nem hiányzott a "folytatás",az egykori szövetséges ellen.
2016. aug. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%
A dátumra jól emlékszel: valóban 1944. március 19-én történt a megszállás. De azt ne felejtsd el, hogy már ez előtt is szép létszámú magyar haderő harcolt a németek oldalán, ekkor már túl is voltunk a doni áttörésen - holott ekkor Magyarország még független állam volt. Nem nagyon lehetett ezt kimagyarázni akkoriban és azóta sem sikerült. Ha lehet ilyet mondani, a német megszállás csak egy korábban fennálló állapotot szentesített, talán ezért is ment sokkal könnyebben, mint a szovjetek hasonló akciója a következő egy év során.
2016. aug. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Magyarország,Németország egyik leghűbb szövetségese volt,már a megszállás előtt is.Persze,amikor már egyértelmű volt a háború kimenetele,Horthy megpróbált "kiugrani",de nem jött össze.Végül is megtámadtuk a Szovjetúniót és még az USÁ-nak is hadat üzentünk.Ha valakinek,a lengyeleknek sokkal több okouk van panaszra.Ők nem is háborúztak,mégis megszívták.
2016. aug. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mert Magyarországgal mertek példát statuálni.
2016. aug. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Baluba ***** válasza:
Hogyan kellett volna figyelembe venni? Vagy éppen mi az, ami igazságtalan volt a békében?
2016. aug. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!