Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A németek miért nem szerelték...

A németek miért nem szerelték fel a japánokat modern fegyverekkel?

Figyelt kérdés

A japánok még 1945 -ben is rengeteg katonával rendelkeztek, akik ráadásul jól képzettek és rendíthetetlenek voltak. Gyakorlatilag a világháború legjobb katonáiról van szó. A németekkel ellentétben a japánok a háború végéig megfelelő gyártókapacitással is rendelkeztek, mivel a gyárakat sikeresen áttelepítették Mandzsúriába.


Viszont 1943 -tól kezdődően Amerikával szemben mindenhol vesztettek, mivel elavulttá vált a felszerelésük. Köztudott, hogy a németek viszont az technológia fölényben voltak az összes ellenségükkel szemben még 45 telén is. Miért nem állították át a Mandzsúriai gyárakat Tigristank gyártásra? A német felszereléssel Japán simán legyengíthette volna a Kínaiakat, hogy aztán minden erejükkel az USA ellen küzdhessenek.



2016. aug. 2. 03:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom hogy '43-ban akartak is szállítani Japánnak egy szétszerelt Tigris tankot, és a tervrajzokat is megkapták, de a tank soha nem ért oda, és nem lett semmi az egész gyártásból.
2016. aug. 2. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nemtudom,akkoriban mennyire volt modern a lángszóró,de mégiscsak Japánnak volt az..
2016. aug. 2. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

Mert még nekik sem volt elég.

Aztán nem tudták eljuttatni nekik.

Meg Japánnak amúgy sem volt az a húú de nagy gyártó kapacitása, amit említesz. Aztán a dzsungelbe amúgy sem kellenek pl. Tigris tankok.

Na meg nem sokra mentek volna az atom ellen.

2016. aug. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
56%

Nem azert vesztettek mert elavult volt a felszerelesuk, hanem mert a Japan gazdasag, elelmezes 90%-ban a gyarmatokrol behozott arutol fuggott. Emelett a japanok 1945-re mar mindenhol oriasi szambeli hatranyban kuzdottek: 1,5 millio szovjet katona jott Europabol, 2 millio amerikai a tenger felol, es aztan ott voltak meg a tobb millio kinai katona es partizan is. Ezzel szemben a japanok olyan 1,5 millioan lehettek.

A vereseghez hozzatartozott meg hogy a japan hadvezetes nagyon sokaig illuziokban elt es sokszor lebecsulte csatak elott az amerikaiak letszamat, igy nehanyszor megkockaztattak hatranyosabb helyzetbol is csatakat.

A masik ok az orvosi echnologia amiben Japan nagyon lemaradt az amerikaiaktol. Ekkor talaltak fel a jenkik az antibiotikumokat, amivel nagyon sok sebesult katonat meg lehetett menteni, ezzel szemben a japanok lott sebei igen gyakran elfertozodtek az igenytelen dzsungeli kornyezetben. Olvastam valahol hogy allitolag legalabb annyi japan katona halt meg betegsegekben vagy seb fertozesben mint a csatateren.

A masik problema a hatorszag ehezese volt, mivel Japannak nem voltak meg a mezogazdasagi adottsagai hogy onellato legyen, az etel donto reszet a gyarmatokrol hoztak be. 1941-ben Japan osszesen kb 50 tonna elelmiszert, nyersanyagot es egyeb arut importalt, ehhez 10 millio brutto regisztertonnanyi hajoparkra volt szuksege. 1942-ben mar csak 6 millio tonnanyi hajo kozlekedett, es ennek kb 10%-a javitas alatt volt. A haboru vegen Japannak mar csak 1,5 millio tonnanyi hajoja volr es ennek kb a ketotode a kikotokben horgonyzott. 1944-ben a behozatal 17 millio tonnara csokkent, 1945-re pedig 7 millio tonnara, ami katasztrofalisan keves. Becslesek szerint ha folytatodott volna a haboru 1946-re a japan lakossag 15%-a ehen halt volna.

2016. aug. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Azért a Japán -Kínai háborút sokszor karddal meg szuronnyal vívták. A Japán tankok meg kb a Panzer 1 szintjén voltak. Ezért is húzódott el ennyire a Japán -Kínai háború. 45 -ben a szovjetek szárazföldi támadása egyből fel is morzsolta a japán hadsereget a technológiai fölény miatt.


Viszont a Japánoknak bőven volt gyártókapacitása, hiszen a későbbi Kínai polgárháborúban a Mandszúriai gyárak segítségével csináltak a kommunisták a szedett -vedett partizánokból erős hadsereget.

A Japánok egyedül hajók és vadászrepülők terén voltak jók, de ott is lemaradtak 43 környékétől.

2016. aug. 2. 12:49
 6/9 anonim ***** válasza:
Japánnak sem volt olyan bődületesen nagy gyártókapacitása! Az elavult fegyverek nem mindenre igaz! Hajók terén japán rendelkezett a háború kitörésekor a legmodernebb flottával és a háború végéig is csak az amerikai tudta megelőzni! A Madzsúriai gyárakat igen felhasználták a kínaiak a háború után, de a gyár termeléséhez nyersanyag is kell amiben a japánok szűkölködtek a háborúban míg a háború után kína nem. A Panzer I-nél a japán tankok jobbak voltak (a Chi-Ha kb olyan Panzer III szintűt tank volt) és nem ezek miatt nem jutottak tovább kínában (mert azok jószerivel még harckocsival sem rendelkeztek) hanem a hosszú utánpótlási vonalak és nagy számú, de képzetlen kínai haderő miatt. A japánok német tervek felhasználásával már ígéretes harckocsi koncepciókat is létrehoztak, de nyersanyaghiány miatt nem jutottak tovább a prototípus fázison. Repülőgépekben ugyan ez a helyzet hajóknál meg a németek fordulhattak volna japán segítségért.
2016. aug. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Na akkor röviden, vegyük sorra:


"A japánok még 1945 -ben is rengeteg katonával rendelkeztek,"


Az ellenségei sokkal többel. Még külön-külön is.


"akik ráadásul jól képzettek"


Nem igaz.


"és rendíthetetlenek voltak."


Ez oké.


"Gyakorlatilag a világháború legjobb katonáiról van szó."


Nem igaz.


"A németekkel ellentétben a japánok a háború végéig megfelelő gyártókapacitással is rendelkeztek,"


A német ipar még megkockáztatom '45-ben is oda-vissza 10x verte a japán ipar termelési mutatóit.


"mivel a gyárakat sikeresen áttelepítették Mandzsúriába."


A többi nagyhatalomhoz képest bolhányi ipart ide-oda telepítgetni sok értelme nem volt.


"Viszont 1943 -tól kezdődően Amerikával szemben mindenhol vesztettek, mivel elavulttá vált a felszerelésük. Köztudott, hogy a németek viszont az technológia fölényben voltak az összes ellenségükkel szemben még 45 telén is."


Ez egy hatalmas ferdítés. Rengeteg fegyvernemben a németek kanyarban sem voltak a szövetségesekhez képest technikai téren.


"Miért nem állították át a Mandzsúriai gyárakat Tigristank gyártásra? "


Egyrészt mert a tankokkal teletömött Európában is felesleges volt a Tigris, pusztán a méretei miatt, egy tankokkal nem rendelkező ellenség ellen (Kína) pedig semmi, de semmi értelme nem lett volna nehéztankokat gyártani. A szigeteken folyó amerikaiak elleni harcokban meg végképp nem vették volna hasznukat.


"A német felszereléssel Japán simán legyengíthette volna a Kínaiakat, hogy aztán minden erejükkel az USA ellen küzdhessenek."


Ez meg egy semmivel alá nem támasztott, légből kapott feltételezés. És még ha igaz is lenne: mit csináltak volna a szovjet hadüzenet és a rájuk dobott atombombák után? Az USA légiereje a háború végére kb. 60 japán várost tett egyenlővé a semmivel, atombomba nélkül is. Az atom még ehhez dobott hozzá kettőt. Még pár hónap és a középkorba bombázták volna Japánt.

2016. aug. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
69%

A japánok és a németek csak papírok voltak szövetségesek.


Valójában soha egy pillanatig nem valósult meg közöttük semmilyen olyan szintű együttműködés, mint az amerikaiak-szovjetek-angolok között.

2016. aug. 6. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
8: Hát igen. Szerintem ezért vesztették el a világháborút.
2016. aug. 6. 03:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!