Mihez kezdjünk az októberi "kvóta-népszavazás" eredményeivel?
Sokak szerint eleve értelmetlen a népszavazás, nem kötelező érvényű, a semmiről szavazunk, fölösleges elmenni, az EU már eldöntötte a a betelepítést, stb.
Tegyük fel, hogy igazuk lesz. Az EU kirendel ide x ezer menekültet, akiket el kell látnunk bizonyos ideig (feltehetően éveken keresztül).
Nyilvánvaló, hogy a jelenlegi menekülttáborok nem alkalmasak hosszú távú elhelyezésre, ezért új menekültellátó központokat kell létrehozni. A cél, hogy minél könnyebben integrálni tudjuk a menekülteket a társadalomba. Ezt várja el tőlünk az EU is.
Ehhez elengedhetetlen, hogy olyan helyre kerüljenek, ahol a legkisebb az elutasítás mértéke a társadalom tagjai részéről. A népszavazás már megtörtént, látszólag sok millió forintot költöttünk fölöslegesen.
De mi van, ha mégsem?
A népszavazás eredménye felfogható ugyanis egyfajta tetszés index felmérésnek is! Vizsgálni tudjuk általa, hogy az ország egyes településein milyen a lakosság hozzáállása az EU által elrendelt betelepítésekkel kapcsolatban!
Az eredményeket 3 szempontból lehetne rangsorolni az adott település (Budapest esetén kerület) szavazásra jogosult polgárok száma és a leadott(vagy éppen nem leadott) szavazatok aránya alapján.
1. Ahol kimagaslóan nagy az IGEN szavazatok aránya: itt a legelfogadóbb a lakosság, őket nem zavarja, ha menekültekkel kell együtt élniük, sőt, kívánatosnak tartják.
2. Ahol kimagaslóan nagy az érvénytelen, vagy nem leadott szavazatok aránya: az itteni lakosságnak mindegy kivel kell együtt élnie, tehát nekik sem okozna problémát egy betelepítés.
3. Ahol kimagaslóan nagy a NEM szavazatok aránya: ezekre a területekre nem célszerű menekülteket telepíteni, mert nagy lenne a lakosság ellenállása velük szemben, ami feszültséget szítana és megakadályozná a sikeres integrációt!
Tehát összegezni kell az 1-es és 2-es kategória alapján a körzeteket, megvizsgálni a lakosság mennyiségét és ennek megfelelő nagyságú befogadó állomást kell létrehozni. Így a menekültek is jobban járnak és a lakosságot sem zavarná az integrációs folyamat.
Ez az eljárás tökéletesen demokratikus megoldás lenne a megfelelő elhelyezésű/nagyságú menekültellátó központok felállításához, hiszen mindenkinek van lehetősége nyilatkozni, az egyes régiók maguk dönthetnek a sorsukról.
Vélemények (lehetőleg indoklással)?
" Az egész a kelet-európai bevándorlók elleni uszításról szólt. Közép-Angliában és vidéken lett a legnagyobb a kilépést támogatók aránya, ahol jóformán nem is láttak az emberek bevándorlót."
A déli határ szélén láttak már párat, így most pofára estél a libber dumáddal. :D
"És hol lesz a legnagyobb a NEMek aránya? A vidéki falvakban, kisvárosokban, ahol még senki nem látott arabot, pláne nem fekete-afrikait, legfeljebb csak tévében."
Ezt akartam beidézni az előbb! :D
"Nem beszélve arról, hogy a népszavazást befolyásolja a pártpolitika"
A népszavazási kérdés így szól:
"Akarja-e, hogy az Európai Unió az Országgyűlés hozzájárulása nélkül is előírhassa nem magyar állampolgárok Magyarországra történő kötelező betelepítését?"
Ebben nem szerepel egyetlen párt sem. Tehát nem az a kérdés, hogy "Akarje-e Ön, hogy a Fidesz újabb 100 évre uralkodjon?". Minden egyéb csak belemagyarázás, hazugság. Pártokra majd a 2018-as választásokon kell szavazni. Addig bizony várnod kell!
A kérdést szó szerint kell értelmezni, mivel arra adsz választ, nem pedig arra, amit a baloldali "szavahihető" politikusok belemagyaráznak. Persze most biztosan okosnak hiszed magad, hogy "nem hagyom, hogy a Fidesz manipuláljon!", de az igazság az, hogy a baloldal ugyanúgy manipulál, ha nem jobban (mit is mondhatnék arra, hogy egy olyan dologra szavazol, egy olyan dolgot támogatsz, amivel esetleg nem is értesz egyet, csak azért, mert szerinted ez a Fideszről szól)...
A kérdés kiírásakor az eredeti népszavazási kérdést vettem a alapul, nem pedig azt, hogy a Fidesz kezdeményezte. Úgy gondolom, hogy a kérdés megfogalmazása is mindenféle pártpolitikát nélkülöz.
Kizárólag a szavazók és a menekültek érdekeit vettem figyelembe.
"Ebben nem szerepel egyetlen párt sem."
Nem csak attól lesz valami pártpolitikailag befolyásolt, hogy benne van-e a címben egy adott párt neve, hanem a körülmények. Jelenleg a Fidesz kampányeszközként használja a népszavazást és ebből adódik hogy sokan a Fidesznek való behódolásnak értelmezik a népszavazást. Maga a népszavazás egy ütközőpont a pártok között, aki egyetért vele azt inzultálja a másik térfél és ugyanígy fordítva. De még egy ennél is egyszerűbb megközelítéssel azt mondom, hogy ha valakinek megemlíted a népszavazást, akkor ő automatikusan behozza a pártok álláspontjait is, az érveiket, világnézetüket, cselekedeteiket stb. Elég csak visszanézni az oldalon feltett kérdéseket is.
Nem beszélve azokról az emberekről, akik nem tudják teljes egészében képviseltetni magukat egy egyszerű "NEM"-el vagy "IGEN"-nel a kérdés kapcsán.
Ellenben egy felmérés állítom, hogy még mindig célszerűbb, pontosabb képet ad, olcsóbb és nem tart (vagy éreztet kapcsolatot) egyik párttal sem.
Jahh és még valami pártpolitika kapcsán!
A különböző pártok különböző módon képesek aktivizálni a tagjaikat és szimpatizánsaikat, ez is egy felhasználható eszköz. Ha a szavazók jelentős részét párttagok teszik ki, azzal csak azt fogjuk megkapni, hogy mennyivel több Fideszes szavazott Mszp-s ellen, de ettől a lakosság több mint fele még mindig nincs képviselve (ahogyan általában a parlamenti választásokkor).
De ez az észrevételem majd csak akkor fog súlyt nyerni (vagy veszíteni) mikor majd véget ér a népszavazás és egyáltalán tudni fogjuk, hogy mennyien vették a fáradtságot.
08:22: "Akármi is lesz az eredmény, az EU-t nem fogja érdekelni, ránk fogják kényszeríteni a kvótát"
Nem olvastad a kérdést. A kérdés arról szól, hogy mi legyen ez után. Olvasd el újra és erre válaszolj.
--
Sörpocak: Ha így nézzük minden pártpolitika. Legyen az felmérés, vagy népszavazás, onnantól fogva, hogy egy párt a kezdeményezés mögé áll, az ellenzéki párt automatikusan mondhatja azt, hogy "ne szavazzatok, mert ez az xy párt népszerűség növelése, hiszen nem mi indítottuk a szavazást".
Ha ez van, amit mondasz, működésképtelen a rendszer, és az ellenzék teszi azzá. Így nem lehet megkérdezni semmiről a választópolgárokat, kvázi működésképtelen a demokrácia. Furcsa, hogy pont a magukat demokratikusnak beállító pártok okozzák ezt (a jelenlegi esetben).
Az én véleményem még mindig az, hogy adott egy kérdés, a kérdéssel kell foglalkozni, nem pedig azzal, hogy melyik párt áll mögötte, mert ha a pártokkal foglalkozol, akkor mindkét oldal manipulációjának ki vagy téve.
A jelenlegi baloldali ellenzéknek egyébként nem érdeke bármiféle konfrontáció az EU álláspontjával, ilyenformán a menekülthelyzet kontroll alatt tartása. Emlékezzünk csak vissza, az elején még tagadták a válság létezését is... Nem egy felelős gondolkodás ez. Nyilván nekik eleve vesztett helyzet bármiféle menekültekkel kapcsolatos kérdés, mivel lényegében minimális a támogatottsága annak az álláspontnak Magyarországon, amit ők képviselnek. De ez kizárólag az ő saját (hibás?) döntésük volt, nem a demokratikus eszközök ellehetetlenítésével kellene feloldaniuk ezt a problémát!
Akárhogy is, mivel a népszavazás egy demokratikus vélemény nyilvánítási forma, függetlenül a teljes kimenetelétől (érvényes/nem érvényes, igen/nem) figyelembe kellene venni a területi eredményeket, ha menekültszállások létesítésére kerül a sor.
Az nem járja, hogy pl Szegeden megszavazzák (pusztán pártpolitikai indíttatásból), hogy legyen kvóta az EU előírásai alapján, aztán később meg azt mondják, hogy oké, de a menekülteket nem ide kellene ám telepíteni. Ha valakinek véleménye van, akkor tartsa is magát hozzá!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!