Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszesek, jobbikosok (főleg...

Fideszesek, jobbikosok (főleg utóbbiak), miért dőltök be a Fidesz kvóta-népszavazásának?

Figyelt kérdés
A népszavazásnak nem LEHET semmilyen jogi következménye, és ezt a Fidesz is tudja. Ez egy teljesen felesleges népszavazás. Mintha arról szavaznánk, hogy legyen-e halálbüntetés, ami nem lehet. Akkor miért mentek el a népszavazásra, ha annak célja pusztán a Fidesz imázsának erősítése? A fideszeseket még megértem, ők bármit elhisznek a politikusaiknak. Ám a jobbikosokat sokkal nehezebb becsapni.

2016. júl. 25. 18:01
 1/5 anonim válasza:
17%
Én magam Jobbikos vagyok, és sajnos még nrm szavazhatok, de mindenképpen elmennék nemmel szavazni ugyanis én mint jobbikos nem vagyok liberális, ezzel szerintem a kormány azt próbálja bizonyítani hogy mennyire humánus és megkérdezi a választóit, holott 90%-kal nem kérünk migránst és ha nem így lenne akkor is így döntenének, az hogy ki melyik pártnak hisz, az a saját dolga.. Sokan túlzásba esnek az imádattal, és nem tudják mi helyes és mi nem, egy választónak tudnia kell a saját pártját is bizalnia. Elég sok a hiszékeny, buta ember, sajnos..
2016. júl. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
17%
Megint én vagyok, a helyesírásért bocsánat, ,,saját pártját Bírálnia**" én azért mennék el hogy nehogy a liberálisok nyerjenek, mert elég sok van..
2016. júl. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
63%

Nem hogy nem lehet, a népszavazásnak kell, hogy legyen jogi következménye.

Érveitekkel ellentétben nekem nem az a várakozásom, hogy Brüsszelre lesz kötelező jogilag a népszavazás eredményének a figyelembevétele -mivel ez nem is lehetséges-, hanem az, hogy a magyar parlamentre kötelező. Tehát, amennyiben az érvényes és eredményes népszavazáson a 'nem' győz, akkor a parlamentnek ebben a szellemben kell cselekednie. Ha a magyar parlamentnek más az álláspontja, mint Brüsszelnek, akkor ki kell állnia az álláspontjáért -szembe kell szegülnie, ha tetszik-, és a kormányt is köteleznie kell a parlament álláspontjának a képviseletére. Ez a kormánynak egy hatalmas legitimációt ad a témában való eljárásra.

És még valami, amit velem szemben ti nem szeretnétek: azt is várom, hogy amennyiben az érvényes és eredményes népszavazáson a 'nem' győz, akkor ennek hatására más európai országok is népszavazást tarthatnak a kérdésben. És azt várom, hogy egyre többen fogják támogatni azt a véleményt, hogy a népek, illetve azok parlamentjei döntsenek arról, hogy kik települjenek közéjük, ne egy külső hatalom(?) diktáljon a kérdésben.

2016. júl. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Én még nem szavazhatok, de ha tehetném se mennék el mivel tisztában vagyok vele hogy ezzel a Fidesz csak magát akarja erősíteni, úgy tesznek mintha ezzel elérnének valamit és sajnos sok ember erre úgy fog reagálni hogy a Fideszt fogja támogatni.

Tegyük fel hogy ha mégis számítana ez a szavazás, akkor mi lesz? Nem engedünk be menekülteket, de abba nem gondolnak bele az emberek hogy mi lesz az unió válasza. Támogatásokat fognak megvonni az országtól ami ugyan úgy rossz lesz nekünk.

(Ne értsetek félre nem támogatom hogy beengedjük a menekülteket, de a szavazás is teljesen értelmetlen és mind a kettő esetben csak rosszul járna az ország )

2016. júl. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Független vagyok, de magyar.


Hogy ne lehetne a népszavazásnak következménye? Nyilvánvaló, hogy nem JOGI, hiszen nem törvényalkotásról van szó. Hanem véleménynyilvánításról.


Miféle bedőlésről beszélünk? A népszavazás után jöhet a következő lépés.


Egész más, mint a halálbüntetés. Azt senki nem írta alá az EU csatlakozáskor, hogy az európaiakon kívül bárki -eddig több mint 100féle nemzet tagjai- letelepedését akár csak ideiglenesen is engedélyezzük. Az európai lakosok szabad mozgásáról volt szó, nem másról.


Nem is hitről van, semmi köze a templomhoz. Józan paraszti észről van szó.

2016. aug. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!