A balliberálisok szerint, miért lenne kötelező mindenban azt csinálni, amit az EU mond? Különösenösen a kvótára igaz.
Az EU parlamentben olyan döntés született, amivel több állam sem árt egyet.Ez lenne a kvóta.
Pár, agyilag zokni nyugati politikus kitalálta,"ha nekünk rossz, legyen másnak is rossz" alapon, persze "közös teherviselés, szolidaritás" a máz.
Miért kellene támogatni a hülyeséget?
Ez, nem megoldás.
Igazi megoldásról meg hallani sem akarnak az EU vízfejében.
Hány milliót akarnak beengedni még, 20-30 milliót?Egész Afrikát?
"belegondolnak egyáltalán a következményekbe?"
Hát igen. 1250 fő befogadása valóban teljesen tönkretenné Magyarország jövőjét. Mivé lenne a 10 millió magyar, ha a 3700 településünk között el kellene osztani 1250 embert?
Majdnem fél fő esne minden településre! Borzasztó! És a gonosz EU ezt akarja ránk erőltetni!
A végén még elvennék a munkáját mindazoknak, akik a 30000 (nem tévedés, harmincezer) jelenleg betöltetlen állást nem töltik be.
# 5/14 Időpont 08-04 11:41 :
elvileg a Tanács döntene erről, igen, de hadd idézzek valakit:
"Ma azt tapasztaljuk, hogy olyan kérdésekben, amelyekben nem jön létre a miniszterelnökök között megállapodás, mondjuk, a kötelező kvóta kérdésében, az Európai Bizottság saját jogon elindít egy kötelező kvótapolitikát és szabályozást. Most az egy dolog, hogy ezzel kicselezi a miniszterelnököket, lopakodva elveszi a nemzeti hatáskörök egy részét, de valójában egy európai szervezetet, amelyet senki nem választott meg, politikai szerepbe tol fel és ezzel előidéz egy demokratikus, legitimációs krízist az Európai Unió testén belül. Rossz döntés volt az is, amikor arra jutottunk, hogy az Európai Unió működésének hatékonyságát úgy javítsuk, hogy a korábbi egyhangú döntések helyett a nemzeti létkérdések esetében is lehetségessé tesszük, hogy kétharmados többséggel döntsenek az országok.
Ezért áll elő az a helyzet, hogy miközben jó néhány ország a kötelező betelepítési kvóta ellen foglalt állást, aközben a bizottság – a maga útvonalát kihasználva – az európai intézményeken belül, a nagy államok támogatottságát élvezve egyhangúság helyett kétharmados támogatottsággal átvitt olyan szabályokat, amiket ma nekünk alkalmazni kellene."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!