Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért baj, hogyha tarlós,...

Miért baj, hogyha tarlós, (jogosan) kritizálja a kerékpártosokat?

Figyelt kérdés

[link]


A kerékpárosok nagyrésze nagyon szabálytalanul közlekedik.

Én vezettem már Dániában is, utáltam, hogy a biciklisekre van szabva, más közlekedési eszközökre nézve hátrányos.


Az autó, kamion..stb az útra való.A gyalogos a járdára a bicikli meg máshova, mondjuk a járdáról leválasztott kijelölt útra, de semmiképpen az útra.


A bicikliket nyilvántartásba kellene venni,rendszámra kötelezni őket, így könnyebben büntethetőbbek lennének szabálytalankodások után.



2016. jún. 16. 11:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%
mint kerékpáros,de nem budapesti-én a megfelelő kresz-előírásoknak megfelelően közlekedtem.minden lámpám, macskaszemem is a helyén volt. Ennek ellenére 3 éve elütött egy motoros, elcseszte a bal lábam,de teljesen. Hiába ismerte el, a hibáját, hiába tárgyalunk mi a bíróságon évek óta,meg még évekig, a bal lábam egészségét senki sem fogja visszaadni.
2016. jún. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%
A díjak bevezetése visszafoghatná a kerékpár használatát és nem lenne előnyös a klímaváltozás szempontjából ha a kerékpárról autóba ülne. Láttam én is a tévében például azt a videót amin a troli előtt körülnézés nélkül áthúzott a kerékpáros. Az olyan a saját bőrét viszi a vásárra, a tolin nem fog jelentős kárt okozni. Így hát aki úgy kerékpározik az továbbra is magára vessen ahogy eddig. Akit a saját testi épségének megóvása sem ösztönöz kultúrált közlekedésre azon úgysem segítene a díjak és rendszámok bevezetése sem. Lásd a motorosok esetét, van rendszámuk de az kulturált közlekedésre ösztönzi őket? Dehogyis. Csak a klímával csesznénk ki a kerékpár díjakkal és rendszámokkal.
2016. jún. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%

"Az autó, kamion..stb az útra való.A gyalogos a járdára a bicikli meg máshova, mondjuk a járdáról leválasztott kijelölt útra, de semmiképpen az útra."


Mit tegyen az a kerékpáros, akinek a lakása környékén nincs a járdáról leválasztott kijelölt út, mint például nálam? Hogyan érjem el a kerékpárutat?

2016. jún. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%
várjatok már: mi az a kerékpártos? fejtsd ki,kérlek!
2016. jún. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
53%
Aki kerékpározik, mindjárt vmi ellenpárt tagja, vagy csak szeret biciklizni, környezetet óvni?
2016. jún. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Kerékpáros lenne, csak becsúszott egy gépelési hiba.
2016. jún. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
47%

"A díjak bevezetése visszafoghatná a kerékpár használatát és nem lenne előnyös a klímaváltozás szempontjából ha a kerékpárról autóba ülne."


Igen, a díjat nem tudja kifizetni, de autóra, fenntartásra, tankolásra, parkolásra telik.:D

Regisztrálni mindenképp kellene őket, kész vicc hogy mennek árkon-bokron, aztán semmi. Egy kis bírságolás helyretenné őket.

2016. jún. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
73%

# 7:


"Igen, a díjat nem tudja kifizetni, de autóra, fenntartásra, tankolásra, parkolásra telik.:D"


Az a gond, hogy Tarlóshoz, meg a kérdezőhöz hasonlóan el sem tudod képzelni az autóból, hogy valaki gyalogos, kerékpáros, autós és netán még tömegközlekedő is egy személyben, aki a céljától függően veszi igénybe a különböző közlekedési eszközöket.

2016. jún. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
39%

Nyilván van ilyen(bár nem hinném, hogy tömegek), de nagyon szépen mellébeszéltél, mivel tankolni akkor is kell azt a kocsit, ha beleül, mivel nem Frédi és Béni elven működik.Tehát a barom nem fizeti ki a díjat, inkább tankol...

Innentől kezdve meg nincs miről beszélni.

Ahogy azt is nehezen tudod elképzelni, hogy valakinek van pénze autóra, tömegközlekedni, de egy szaros biciklidíjra már nincs.


Nehezen tudom elképzelni, hogy van pénze autóra, van pénze BKV-ra, de pár száz/ezer forintja már nincs.

2016. jún. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
49%
én egyébként ezért utáltam meg pestet. Ha tömegközlekedek, orbánista vagyok, ha biciklizek, meg szoci. Senkit se érdekel, hogy én csak egy egyszerü, párnélküli ember vagyok, aki a családom érdekében minél előbb,de minél egyszerübben akarok eljutni a munkahelyemre.Hihetetlen?
2016. jún. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!