Miért jobb befektetés az államnak egy egy fiatal egyetemista aki külfölön fog élni és dolgozni, mint akár egy nyugdíjas?
Az AUDInál nem sok betanított munkás dolgozik, tele van mérnökökkel és fémipari szakmunkásokkal.
látszik, hogy kicsit sem értesz hozzá
Én egyetemista diák vagyok, és hogy az alapját verjem szét annak amit mondasz. Szerinted én kapok egy fillért is az államtól? Nem, az állam által a taníttatásomra szánt összeg túlnyomó része a tanáraimhoz kerül, a többi rezsi és hasonló. Na már most, szerinted tényleg jobb lenne olyannak adni a pénzt aki jelenleg nem csinál semmit, mint annak aki tanítja a következő generációt, ezáltal hosszú távon visszahozza az árát, plusz a tanár se külföldön költi el.
A másik fele pedig, amíg az állam a nyugdíjasoknak adja a pénzt, addig ők épp a mennybe készülnek kivándorolni.
#24
Ha egyszer egy fillért nem adsz az oktatásába a fizetősnek(aki önköltséges, az bukik minden szociális pályázatot is, illetve konkrétan 0Ft hozzájárulást fizet az állam utána az egyetemnek), ráadásul egy időre finanszírozza azt, amit te, mint állam nem teszel, akkor milyen alapon kötnéd ide?
Fizesse, amit "elfelejtett" az állam megelőlegezni? Ráadásul épp az volt több szak fizetőssé tétele mögött az indok, hogy "túlképzés van, itthon nem tud elhelyezkedni" az itthon tartás ennek eléggé ellent mond.
A kérdésre is válaszolva:
"Miért jobb befektetés az államnak egy egy fiatal egyetemista aki külföldön fog élni és dolgozni"
Ilyen állapot nincs, vagy állam által fizetett a tandíj, de akkor külföldre csak x év után, vagy önmagát kivásárolva mehet, vagy önköltséges, de akkor nem beszélhetünk állami "befektetésről.
@24.
Persze dolgozzon itt 5 évig az aki saját magának fizeti a sulit. Persze. Ha fizetősön vagy tényleg nem jár se ösztöndíj, se szoctám se semmi! Csak a diák és ennyi. És folyamatosan fizetned kell mindenért ugyanúgy. Ha nem sikerül a tárgyad vagy nem mész el vizsgázni ugyanúgy fizetned kell, mint az államosoknak pedig jó kis pénzt fizetsz félévente. Ha már én fizetem akkor én döntöm el hova fogok menni. De alapjáraton mindenki maga dönti el. Ha nem így lenne és köteleznék, hogy aki államin van az 10 évet dolgozzon itt az szabadságkorlátozás, tehát alkotmány ellenes. Ha jól tudom aki 2012-ben kezdett az aláírt ilyen papírt, hogy vagy ledolgozza itthon a pénzt amit az állam fizetett vagy visszafizeti. Ez a két opció volt. 2013-ban ezt eltörölték szóval azokra nem vonatkozik már, csak arra az egy évre. De az, hogy köteleztessék, hogy itt maradjon a baromság! Nem hazaárulás az, hogyha elmész máshova dolgozni. Főleg, ha az Unión belül vagy. Nem mindegy, hogy minimálbért keresel itthon vagy a minimálbér 20x-osát. Jó, hogy kimegy mindenki mivel itthon minden rossz az Orbán kormány alatt. Ha itthon is meg fizetnék az embereket maradnának. :)
"21: Van sok mérnök és fémipari szakmunkás, de még több betanított munkás. Hogy honnan tudom? Ott dolgoztam egy évig és láttam.
"
hát szerintem nem véletlen az az egy év...
mit csináltál ott? takarítottáL?
#28
Amikor támogatni kellett volna őket, akkor hol voltak eme nemes hívószavak?
Amikor "részeges pénzpazarló romkocsma lakóknak" hívták őket, akik amúgy is miért nem szakmát tanultak? Bár a gimnáziumok megszüntetésével vagy azt, vagy semmit, vagy korábban kimennek.
Ha kellenek, akkor támogatni kell, ha nem, akkor nem kell támogatni, de akkor "hazaárulózni" sem kell.
Ráadásul úgy, hogy a Fidesz majdnem 100%-a Eltés jogász, konkrétan ott, a kollégiumban alakultak, beleértve a miniszterelnököt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!