Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Én liberális vagyok. Ez baj...

Én liberális vagyok. Ez baj szerintetek?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 13. 17:24
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 anonim ***** válasza:

A 27-es írta le eddig a legérthetőbben.


Nekem sajnos nem sikerült tökéletesen kifejezni magam, de ugyanazt akartam mondani mint a 27-es.

2016. ápr. 14. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek nagy része liberális. Nincs ezzel semmi baj. Csak napjainkban kapott kicsit más színezetet a dolog, azért tartják sokan üldözendőnek. Bár ők igazából nincsenek tisztába a szó igazi jelentésével. És sokan használják magukra olyanok is, akik szintén nem tudják mit jelent.


Igazából gondot csak a szélsőségesek jelentenek ebben is. Például az anarchisták, akik azt hiszik, hogy bármit meg lehet tenni, ha valaki liberális. Ilyenek azért szerencsére nincsenek sokan.

2016. ápr. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 anonim ***** válasza:
46%

"ha ezek közül valamelyik igaz rád,akkor te egy lipsi,hazaáruló,magyargyűlölő,zsidóbérenc vagy!"


tiszta szívből, ideológiai okokra visszavezethető orbángyűlölet kimaradt

2016. ápr. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 anonim ***** válasza:

A legtöbben liberálisak, csak nem veszik észre, nekem semmi bajom nincs vele. Ez az elv mondja, hogy minden szabad és megengedett, amíg más embernek nem okozol kárt illetve törvénysértést. Én is liberális vagyok, elfogadom a melegeket, én is meleg vagyok, de a menekültek betelepítését, könnyű drogok legalizációját elutasítom és hevesen ellenzem. Cigánybűnözés pedig létezik, ha kimondjuk, ha nem.


A neoliberálisnak csúfolt "álliberalizmussal" illetve olyan gondolkodású emberekkel már igen. Ők azok, akik mindig mindenről megmondják a magukét, aki nem az ő nézetüket osztja, azok minimum fasiszták, nácik, rasszisták.

Álságos ez a nézőpont, mert előadják magukat a tolerancia harcosaiként, pedig valójában nem azok, de ők szólnak meg leghangosabban ha kimondod hogy van cigánybünözés illetve ha a migránsokat nem tutujgatod. Nekik a tolerancia, elfogadás addig fontos, amíg róluk van szó.

2016. ápr. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/61 anonim ***** válasza:
54%
kifejtenéd miért utasítod el a könnyű drogok legalizációját?
2016. ápr. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 anonim ***** válasza:
Mert nem tartom jónak. Miért kéne támogatnom? Világéletemben zavart, ha füvezett valaki a közelemben. Azért is utasítom el, mert így sem tartja be senki a szabályokat, ha egy ilyen legalizálás lenne, mindenki visszaélne vele.
2016. ápr. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/61 anonim ***** válasza:
54%
gondolom támogatnád hogy a cigaretta és az alkohol fogyasztása is börtönnel legyen büntethető.
2016. ápr. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/61 anonim ***** válasza:
Azért nem kell egy kalap alá venni a drogot, cigit és az alkoholt.
2016. ápr. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 anonim ***** válasza:
54%
mitől egészségesebb és társadalmilag hasznosabb az alkohol mint a fű?
2016. ápr. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 Shai-Hulud ***** válasza:

"mitől egészségesebb és társadalmilag hasznosabb az alkohol mint a fű?"


Attól, hogy az alkoholon tetemes jövedéki adó van, vagyis társadalmilag hasznos ha berúgsz, mert az adóbevételt jelent. Ha meg "csak" füvezel, az nem hoz pénzt az államnak.


Az meg már csak egy mellékkörülmény, hogy az egyiket bünteti a törvény, a másikat nem. Bár ez szerintem is indokolatlan, de akkor is ez van.

2016. ápr. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!