Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Önfenntartó börtönök ugye...

Önfenntartó börtönök ugye csak elmaradott, diktatórikus államokban léteznek?

Figyelt kérdés

[link]


Vagy mégse?


Vélemény?


2010. ápr. 6. 10:52
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
85%

"első válaszoló:

ezt tehát nem lehet megtenni egy jogállamban pl."



Jó akkor a te adódból etesséka bűnözőket az enyémből a kórházi ellátottakat. Ez a bajotok ezzel a kvanagy jogállamisággal, hogy a sorozatgyilkosokat nagyobb joggal ruházzátok fel a kirabolt és megölt kisnyugdíjasnál.

2010. ápr. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Hülyeség...

Be kell vágni őket a börtönbe, és ki kell mosni odabent az agyukat, hogy milyen jó hasznos tagja lenni a társadalomnak. Erre vannak könyvek, filmek, odabenti kurzusok, a lényeg, hogy semmi más szabadidős tevékenységük ne legyen, csak olyan dolgok, amik a javulásukat szolgálják.


Aki pedig menthetetlen, mehet életfogytiglani kényszermunkára. Bár ilyen nem lenne, mivel az intenzív nevelés mindig célravezető.

2010. ápr. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

"Jó akkor a te adódból etesséka bűnözőket az enyémből a kórházi ellátottakat. Ez a bajotok ezzel a kvanagy jogállamisággal, hogy a sorozatgyilkosokat nagyobb joggal ruházzátok fel a kirabolt és megölt kisnyugdíjasnál."


Tegnapelőtt tettem fel egy kérdést:


Az a fontosabb, hogy egy döntés demokratikus vagy éppen hasznos?


Kb. ez volt. Én épp az ilyen esetekre gondoltam, mint amit ez a véleményező itt felvetett.

2010. ápr. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképpen ilyen börtönökre lenne szükség! Már elnézést, de milyen az, hogy az emberek a büntetésüket napi 300 forintjával ülik le, ugyanakkor az állam napi 9 ezer forintból tartja el őket? Minek a börtönbe plazma tv és minek oda konditerem? Meg mi az a hülye ötlet, hogy csináljanak intimszobát a fogvatartottnak? Bűnhődik így az ember a börtönben? Mert szerintem em! Van jó kaja, meleg van, nézhet tv-t, edzhet, új kapcsolatokat köthet, de még d*ghat is majd ezek után. Hát tényleg nagyon nagy az elrettentő szerepe a bűnözéstől!
2010. ápr. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

11:15, amikor a felvetésedet olvastam, George Orwell 1984 című regénye jutott az eszembe.


Szerintem nem befolyásolni kellene őket meg kimosni az agyukat. Hanem be kell láttatni velük, maguk kell hogy rájöjjenek, hogy ha ezt csinálom az jó, ha ezt csinálom az rossz. Mert nem rendelkezhetem mások életével, nem lophatom el azt, amiért más keservesen dolgozott. Empátiára kell nevelni őket.

2010. ápr. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

"Szerintem nem befolyásolni kellene őket meg kimosni az agyukat. Hanem be kell láttatni velük, maguk kell hogy rájöjjenek, hogy ha ezt csinálom az jó, ha ezt csinálom az rossz. Mert nem rendelkezhetem mások életével, nem lophatom el azt, amiért más keservesen dolgozott. Empátiára kell nevelni őket."


Ha beláttatsz velük bizonyos dolgokat, az már agymosás, mert ha megváltoztatod a véleményét, az már befolyásolásnak számít.

Persze, mindezt úgy lenne érdemes csinálni, hogy az elítélt ne tudjon róla, hogy befolyásolják, és így szép lassan el is fogadná, hogy nevelik.

2010. ápr. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

na ezzel kapcsolatban mi a jobbik ötlete? én is nem is tudom :(


Amúgy meg szép elgondolások nagyon tudjátok mindaddig a pontig, amíg az emberek nem azt látják, hogy a bíróságoknak asemmi köze az igazságszolgáltatáshoz, és a "megnevelten jöjjön ki" pedig nem azzal találkozik, hogy a bíró urat is meg lehet kenni vagy kinek van jobb ismerettsége az ügyészségen.

Nagyon szép amit írsz csak aztán látod itt van ez a mocskos valóság.


Na tehát ...... elgondolkodtató ugye? Akkor ki is a bűnösebb vajon? Valóban igazságos lenne, hogy "megnevelten" jöjjön ki? Mégis ki által? A nulla IQ-jú börtönőrök által pl? Vagy hogyan gondolod ezt?

2010. ápr. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

11:33


ismét szociológia ....


A börtönöknek egyáltalán semmilyen szerepe nincs a bűnözéstől való visszatartásban, ez ténykérdés.


Tudod, Gazsi nem úgy megy el lopni és betörni, hogy előtte megnézi a Btk vonatkozó §-át, hogy vajon mennyit fog kapni érte, hanem nyilván úgy, hogy úgysem kapják el. Ha mindenki ebben a feltevésben menne bűnözni, akkor tulképpen nem is menne :)


Akkor tehát milyen elrettentő szerepről beszélünk?

Olyan jól hangzik, csak ha ebbe valaki logikusan bele gondol, akkor belátja, hogy egy ökörség, és nem működhet (lásd a példámat).


Valaki cáfoljon meg, nagyon kérem!

2010. ápr. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Látom sokan nem értik a kérdést, vagy el sem olvasták a mellékletet.

Ebben az újságcikkben a hírhedt Tent City-ről van szó, a börtönről amely (nagyrészt) önfenntartó, és ugyebár Amerikában, a legdemokratikusabb országban található...


Sokakban az tévhit él, hogy a demokrácia = a bűnözők elkényeztetésével. Pedg NEM!


Lehet ezt így is meg úgy is csinálni, mindkettőre ott a példa és csak rajtunk múlik hogy melyiket követjük.

Azt viszont senki ne mondja ezek után, hogy egy országnak kötelező módon fasizálódnia kell ha önfenntartó börtönöket akar bevezetni, mert ez egyszerűen nem igaz.

2010. ápr. 6. 14:32
 20/21 anonim ***** válasza:

"Az a fontosabb, hogy egy döntés demokratikus vagy éppen hasznos?"


Az a fontosabb, hogy hasznosabb legyen. Ilyen önfenntartó börtönök kellenek ide, van itt sok kátyú, szemét, van még pár bánya, lenne itt munka a kedves elítélteknek!

2010. ápr. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!