Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért szajkózza itt mindenki...

Miért szajkózza itt mindenki azt, hogy a Fidesz diktatórikus?

Figyelt kérdés
A gyakorikérdések-en kívül ezt sehol máshol nem hallottam, itt meg a csapból is ez folyik
2010. nov. 30. 22:16
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
32%
Én még itt nem találkoztam vele, csak a te kérdésed kapcsán :)
2010. nov. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
81%

Az ember szeret mindent kategóriákba sorolni. Mindent szeretünk egy szóval jellemezni.

Ez az egy szó attól függően pozitív, vagy negatív, hogy hogy állsz hozzá.

Az ellenfeleik mindig ilyen jelzőket aggadnak rá, hogy az MSZP tolvaj, a Jobbik náci, az LMP libsi, zsidó, a FIDESZ meg diktatórikus.

2010. nov. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
70%

Én már sok embertől hallottam,akik nem járnak erre az oldalra. Amit tesznek,az kisértetiesen hasonlít a Rákos-diktatúra idejére. Igaz,még nem zárnak börtönbe senkit. De már minden hatalom és a média az ő kezükben van.

Egy-két év múlva kiderül,hogy kinek van igaza.

2010. nov. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
71%
Demokratikusnak nem nevezhető.
2010. nov. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 bumbi02 ***** válasza:
66%

nem diktatorikus, csak hajaz rá.. nem sokkal jobb..


amugy vannak alapjai, de ténylegesen nem diktatura. a totalitárius rendszerek ismertető jelei közül 1-2 fellelhető.. a média teljes egészét kézbe tartják (Médiatanács, vagy hogy hivják teljesen fideszes) a hatalmi ágak nincsenek szétválasztva, teljes uralma van a fidesznek (amit mond az lesz, ha kitalál egy törvényt hogy a kutyák után adóznod kell akkor adóznod kell)... szerintem nem diktatura, de nem is demokrácia..pedig egy DEMOKRATA párttól az ember elvárná...

2010. nov. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
18%
Ettől a vízfejű törpétől nem kell elvárni..
2010. nov. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
66%

ebből azt szűröm le, hogy kb. csak fidesz-médiát olvasgatsz, hallgatsz a gyk-n kívül.


Főleg, hogy ha még kérdezned is kell, hogy miért.

2010. nov. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
43%

Már megbocsáss, bumbi, de pont a nép ruházta fel őket ezzel a hatalommal és a nép 2/3-a (legalábbis azoknak a 2/3-a, akik egyáltalán hajlandók voltak dönteni a sorsuk felől) azt akarta, hogy ők kormányozzanak, és ne más. Akkor miért kéne kikérniük más véleményét? Nem pont azzal árulnák el a választóikat?

Igazad van, ez nem egészen az, amit mi demokráciának nevezünk, de ha a nép demokratikusan a demokrácia ilyetén módon való felszámolását "követeli", akkor mit csináljanak?

2010. nov. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
71%

Én sok olyan embertől hallom, akik talán ide nem írnak, de elégedetlenek.

Minden főbb vezetőt lecseréltek tisztán fideszesre, a médiát ők irányítják, persze, hogy nem hozhatnak ki olyan híreket, ami a Fideszt kritizálja, a nyugdíjpénztáras huzavona kompletten, az alkotmánybíróság jogkörének csorbítása...

Tájékozódj inkább, mielőtt butaságokat beszélsz!

Még nem diktatúra, de már nem demokrácia, és jó lenne, ha nem jutnánk el a diktatúráig.

2010. nov. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
50%

"Minden főbb vezetőt lecseréltek tisztán fideszesre"


A választások előtt mindenki a felelősségre vonást követelte. Az meg várható volt, hogy ez úgy fog történni, hogy a vétkesek helyére más, kormánypárti ember kerül. Aki ezt nem látta előre, az magára vessen!


"persze, hogy nem hozhatnak ki olyan híreket, ami a Fideszt kritizálja"


Ehhez képest kihoznak elég sokat.


"Még nem diktatúra, de már nem demokrácia"


Ez még, úgy ahogy, igaz is.

De erősen kérdéses, hogy ez tényleg annyira rossz-e.

Nem tudom. Nem akarok (egyelőre) ítéletet mondani, de csak ennyi alapján én még nem írnám le őket.

2010. nov. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!