Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Szerintetek a Fidesz kezd...

Szerintetek a Fidesz kezd diktatórikus lenni? Vagy már az?

Figyelt kérdés
És mit szólnátok, ha tényleg diktatúra lenne? Persze nem Orbánnal vagy Fletóval, hanem egy olyan emberrel az ország élén, aki tényleg fel tudná állítani az országot, ha sokáig is tartana, és ehhez diktatúrát "használna"?
2010. júl. 24. 17:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%

Már az van. Ott vannak mindenhol, a hatalmuk korlátlan, a médián is már csak az jön át, amit ők akarnak.

Az "okos" szavazófülkés forradalmárok megszavazták! Gratulálok!

2010. júl. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
32%

Nem akarok diktatúrát.

Diktatúra rossz! Érteeem?

2010. júl. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%
Első hozzászólónál a pont!!!!
2010. júl. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%

Már az van. És az a röhej, hogy büszkék is rá, fennhangon hirdetik a diktatúra ideológiáját. Tegnap is Orbán a parlamentben fejtegeti, hogy nem kellenek viták, cselekedni kell, mert ezt követeli a józan ész. Cselekedni pedig a centrális politikai erőtérnek van joga, mert megnyerte a (fülke)forradalamat, és megdöntötte az előző (demokratikus) rendszert. Tehát ők maguk mondják ki, hogy ez már nem demokrácia, hanem "nemzeti együttműködés", ahol az együttműködést úgy kell érteni, hogy mindenki és minden hatalmi ág egy célt szolgál, a népakaratot (azaz Orbán Viktort). Sajnos túl sokszor hallottunk már a történelemben ilyen szövegeket, és sose volt jó vége. Nehogy tényleg forradalom legyen egyszer a fülkeforradalomból!


Persze látni kell azt is, hogy ez már egy posztmodern diktatúra, sokkal kifinomultabb a 20. század diktatúráinál, de a lényege teljesen ugyanaz: Egyirányúsítva lett az ország, a FIDESZ-en kívül nincs élet!

2010. júl. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az előbb nem olvastam a kérdező magyarázatát, csak a főkérdést. Akkor most annyit, hogy ez egy szamárság, hogy majd valami jó diktátor "felállítja" az országot. A diktatúrák talán egy-két kivételtől eltekintve mindig csak nyomorúságot, tragédiát és teljes összeomlást hoznak. Nézz már végig a történelmen, és mutass egy sikeres diktatúrát! (Segítek, talán Pinochet Chilében, de ki van még?) Az a baj, hogy a diktatúrában nincs semmiféle kritika és visszajelzés, és így idővel egyre nagyobb őrültségek is csont nélkül átmennek, aminek a vége a teljes összeomlás. Honnan kezdjem a felsorolást?
2010. júl. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Ismerem annyira atörténelmet, hogy tudjam a diktatúra megannyiszor összeomláshoz vezetett, de ami most van a híres neves demokrácia ez jobb? Liberálisék is mindent "kihisztiznek", sőt nekeik már jár ez az...


Amit Orbán művel nem nem veszélyes játék? Úgy értem hogy ő ezt miért veszi ilyen könnyen? Ez nem fog összeomláshoz vezetni?


Mi kellene az országnak ahhoz hogy legalább vmennyire biztos lábakon álljon? Még cska enm is azt mondom hogy fejlődésnek induljon, hanem mmegtartson egy szintet.

2010. júl. 24. 17:45
 7/13 anonim ***** válasza:
Abból, hogy a magyarországi demokratikus kísérlet nem vált be, ezt elismerem, nem következik, hogy most a diktatúra felé kell fordulnunk. Most rossz ugyan a helyzet, de lehet még sokkal rosszabb is. Én a demokratikus rendszer radikális reformjának lennék a híve, de nem a megdöntésének.
2010. júl. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
39%

A kérdező Uszító!Fletó KOrdonokkal egyedül ünnepelt és a

nép csak messziről nézhette,stb.8 évig uralták az országot

és végre leváltották ...

2010. júl. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
65%
Ilyen többség még nem volt MO-n,de baromság,hogy diktatúra lenne. Feszes kormányzás lesz,igen,ugyanis ezt szavazta meg a többség,legalább is aki elhúzta a seggét szavazni,a többi meg szart az egészre!
2010. júl. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem vagyok uszító, csak példának hoztam az elmúlt "szép" évekből a két nevet. Egyszerűen csak kíváncsi vagyok a véleményekre.
2010. júl. 25. 17:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!