Miért szajkózza itt mindenki azt, hogy a Fidesz diktatórikus?
"Már megbocsáss, bumbi, de pont a nép ruházta fel őket ezzel a hatalommal és a nép 2/3-a (legalábbis azoknak a 2/3-a, akik egyáltalán hajlandók voltak dönteni a sorsuk felől) azt akarta, hogy ők kormányozzanak, és ne más. Akkor miért kéne kikérniük más véleményét? Nem pont azzal árulnák el a választóikat?
Igazad van, ez nem egészen az, amit mi demokráciának nevezünk, de ha a nép demokratikusan a demokrácia ilyetén módon való felszámolását "követeli", akkor mit csináljanak?
A válasz írója 70%-ban hasznos válaszokat ad.
A válasz megírásának időpontja: tegnap 22:36"
A lehetőség mindig adott a nép véleményének megkérdezésére. A Gyurcsány kormányt megválasztották, mégis ki lett írva népszavazás az alkotmányozásnál jóval jelentéktelenebb ügyben. Akkor most miért ne lehetne kikérni a nép véleményét?! Ha a kormány és az országgyűlés valóban bírja a nép támogatását, akkor miért nem merik megkérdezni erről?! Miért???!!! Az alkotmányozás, a 3000 milliárdos magánnyugdíjpénztárak kérdése ennyire jelentéktelen lenne?! Na ne vicceljünk!
Az pedig bár igaz, hogy a Fideszre az aktív választópolgárok 2/3-a szavazott, de az is igaz, hogy az ezt megelőző országgyűlési választásokon az MSZP önmagában több szavazatot szerzett, mint a Fidesz-KDNP a mostanin. Mint ahogy az is igaz, hogy a mostani választójogi rendszer kész vicc. Egy kecskeméti ember bármikor úgy dönthet, hogy Budapest 11. kerületében adja le a voksát, ezzel a 11. kerületnek képviselőt delegálva, holott semmi köze a 11. kerülethez. Az országgyűlési választásokon csak arról dönthetünk, hogy milyen arányban képviseljenek minket, arról viszont már nem, hogy milyen meghatalmazással. Csak akkor lenne korrekt a választási rendszer, ha miután eldőlt az országgyűlés összetétele, arról is szavazni lehetne, hogy kapjanak, vagy ne az alkotmányozáshoz meghatalmazást. Ugyanis az, hogy kik képviseljenek minket, és az, hogy milyen kérdésekben képviseljenek minket, két teljesen különálló kérdés, és álnok dolog így összemosni őket.
Formailag nincs diktatúra,mert a Parlamentben van ellenzék. Valóságban az ellenzék semmibe nem szólhat bele.
Minden jelentős pozició a Fidesz kezében van. Azok is,amelyeknek felül kellene bírálni a kormány döntéseit!
Ma már csak az Alkotmánybíróság és a Költségvetési Tanács tagjai között vannak nem Fideszesek. Az ő jogaikat pedig azonnal csorbítják,ha szólni merészelnek. Sőt, a KT-t meg is akarják szüntetni.
Ez bizony inkább diktatúra,nem pedig demokrácia!
tegnap 23:08!
Ez egy nagyon jó kérdés, de ez van...
Részlegesen talán tudok választ adni: Azért váltanak le mindenkit, mert a saját embereik nem kérdeznek vissza... És ahogy az előtted szólóval értek egyet, mert sajnos ismerek én is olyan (egyébként a szakmájában kiválló embert) akiktől kikényszerítették, hogy mondjon fel, valamint, áthelyezték egy jelentéktelen munkakörbe, vagy éppen a kikényszerítés hatására még az egészsége is ráment...
Kell a haveroknak a munka...Ezért megy az előző galeri...
pl.
Magyarországon elő van írva, hogy amennyiban a kormány terjeszt be törvényjavaslatot a parlament elé, akkor kötelessége egyeztetni az ügyben érintett civil szervezetekkel. (pl. a 98% adónál a szakszervezetekkel)
csakhogy pártunk és kormányunk nem akart ezzel szarakodni és minden előretjesztésük egyéni képviselői indítványként került beterjesztésre. így senkivel nem kell egyeztetni, csak gyorsan meg kell szavazni és minden rendben...
tegnap 23:23
"Senkinek nem tartottak pisztolyt a fejéhez, mikor szavazott."
Akkor sem, amikor Hitlert választották meg. Mi is lett belőle?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!