Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Solymosi Eszterről miért nem...

Solymosi Eszterről miért nem tanultunk soha az iskolában?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 2. 13:39
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
Mi tanultunk róla.
2010. ápr. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
74%

Azért nem tanulunk róla, mert ellenkezik a jelenlegi politikai szemlélettel a története. Ilyen egyszerű.


Az iskolában csináltam megemlékezést. Megírtam a történetét, kinyomtattam, aztán kiraktam minden osztályba egyet-egyet belőle.

Egyből hajtóvadászat indult ellenem a demokrácia nevében, a sulirádióban beszélt az igazgatónő nagyszünetben, hogy meg fognak találni. Szerencsére nem jöttek rá, hogy ki volt a "bűnös".


Majd április 16-án mehetünk holokausztmegemlékezésre az osztállyal. Jó lesz...

2010. ápr. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
63%

Mért, azt például tanultátok hogy a Tanácsköztársaság vezetői közül egy kivételével mind zsidó volt?

Vagy azt, hogy az Auschwitzi "gázkamrák" utólag, a hatvanas években épültek?

Vagy hogy a kommunizmusnak minimum 100x annyi áldozata volt mint a Holokausztnak?

Ugye nem?

2010. ápr. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:

Normális ésszel ezeket az eseményeket nem lehet magyarázni.

Meg miért teszik...Szóval felmerülnek kérdések.

Nicsak ezt évszázadok óta csak ott tapasztalják ahol bizonyos népek élnek.

Utánanéztem mi ez az állítólagos, de soha nem kellően bizonyított stb.Perek,perek...

De kérdezem én

Ki az a gyerek aki a halála előtt tanút fogad hogy jelenjen már ugyan meg a nyaka átvágása idején,és mesélje el a bíráknak ha később megkérdezik mitől fogyott el az élet oly hirtelen belőle.

Ez kérem az igazán felelőtlen magatartás.



[link]


[link]

2010. ápr. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:

A válasz írója 61%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 15:16


És tényleg őszinte megemlékezés volt? Tényleg sajnálod ami történt, vagy csak kerestél egy "casus bellit" a vitára, balhéra, hogy aztán mondhasd, hogy diktatúrában élünk?

2010. ápr. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 A kérdező kommentje:

Ki nem sajnálja, ami történt???

Azt is írta, hogy megy holokauszt megemlékezésre az osztályával - még ha nem is jó szájízzel, de elmegy. sokan oda sem mennek el

2010. ápr. 2. 18:51
 47/48 anonim ***** válasza:
23%

"Vagy hogy a kommunizmusnak minimum 100x annyi áldozata volt mint a Holokausztnak?"


Mondjuk 600 millió? Ilyet talán még Robert Conquest se mondott volna, még részegen se.

2010. ápr. 3. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:

na elég legyen az oltogatásból. élőben legyetek nagy arcok, öcsisajt. ki a sz**t érdekel a politikai hovatartozásod meg a fajelmélkedésetek ? kusslegyen és ne tereljük a témát wass albertre sem.

solymosi eszter története 2 mondatot 3 sort foglal el a 3. tankönyvekben [középiskolai, gimnázium]

2010. nov. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!