Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehet olyan tárgyból érettségi...

Lehet olyan tárgyból érettségizni amit nem tanultunk középiskolai tanulmányaink során?

Figyelt kérdés
Konkrétan én az építészeti és építési alapismeretek tantárgyra gondoltam, mivel gimnáziumba jártam, így nem volt lehetőségem ezt tanulni. A törvény ezt lehetővé teszi, hogy ebből a tárgyból érettségizzem?
2011. febr. 13. 23:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Csak ha előtte osztályozó vizsgát teszel belőle.

Ehhez pedig be kell jelentkezned egy olyan suliba, ahol tanítják ezt a tantárgyat, és mint "magántanuló", azokra az órákra bejárni.

2011. febr. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Uhh, ez nem hangzik jól.. . :/

De ez biztosan így van? :S

2011. febr. 13. 23:08
 3/8 anonim ***** válasza:
2 éve így volt, szerintem azóta sem változott. De keress rá.
2011. febr. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A tanulók saját döntése, hogy milyen tárgyat választanak ötödik érettségi vizsgatárgynak, valamint azt is, hogy él-e még a további szabadon választható tárgyak lehetőségével. Mindemellett az is önálló döntés függvénye, hogy milyen szinten kíván vizsgát tenni: közép- vagy emelt szinten. De a legfontosabb, hogy csakis olyan tárgyakból lehet érettségizni, amelyeknek a tanulmányi követelményeit korábban teljesítette a diák: részt vett a tanórákon vagy osztályozó vizsgát tett, s ez szerepel a bizonyítványában érdemjegyekkel igazolva. E szabály alól csak azok mentesülnek, akik valamilyen tanulmányi versenyen szerzett eredményükkel az érintett tárgy vizsgakövetelményeit teljesítették, illetve azok, akiknek már nincs hallgatói jogviszonyuk egy középiskolában sem, mert ők bármilyen tárgyból érettségizhetnek. Kivétel ez alól az idegen nyelv, mely esetben csak azokból tehetnek vizsgát, amelyeket tanítanak hazánkban a középfokú oktatásban.



Szóval ha idén érettségizel, akkor nem érettségizhetsz belőle, de jövőre már igen. Elég nagy hülyeség...

2011. febr. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm nektek, 2009ben érettségiztem.

Akkor ezek szerint már nem kell magántanulóként bejárni a 15 16 évesek közé 21 évesen...

Amúgy szerintem is érdekes ez a "törvény".

2011. febr. 13. 23:16
 6/8 anonim ***** válasza:

Nincs mit, de 1 ember voltam. :D

De siess a jelentkezéssel, ha idén szeretnél érettségizni, mert már csak 2 napod van. :)

2011. febr. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Akkor köszi neked még egyszer :D de nem most szeretnék majd, hanem majd talán ősszel előrehozottan, de arra már most el kéne kezdeni készülni. :)
2011. febr. 13. 23:22
 8/8 anonim ***** válasza:

"Elég nagy hülyeség..."

Igen, szerintem is, de gondolkoztam rajta, miért lehet így. Arra jutottam, hogy valószínűleg azért, mert utólag már fizetni is kell az érettségiért, amíg viszont nincs érettségi bizonyítvány, addig nem. Gondolom, ezzel akarják elkerülni, hogy valaki 20 tárgyból akarjon érettségizni, mert hát úgyis ingyen van.

2011. febr. 14. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!