Az nagy hátrány, hogyha úgy megyek gépészmérnöki szakra, hogy középiskolában nem tanultunk alapszinten se deriválni és integrálni sem?
Egyáltalán nem akadály. Sőt, van olyan ismerősöm, aki nemsokára végez, de még mindig fogalma sincs róla.
De jobban jársz ha majd az első félévben megtanulod rendesen azt a pár szabályt. Ha a másodfokú egyenletekhez való megoldóképletet sikerült megtanulnod ez sem lesz rázós. :)
"Sőt, van olyan ismerősöm, aki nemsokára végez, de még mindig fogalma sincs róla."
És hol végez, a bölcsészkaron? Azért nevetséges, hogy egy mérnök ezt ne tudja legalább alapszinten...
Amúgy tényleg nem veszik alapnak, mert az egyetemek is elfogadták már többé-kevésbé, hogy a közoktatási rendszer úgy szar, ahogy van, és a diákok nem sok tudást tudnak felszedni magukra középiskolában. Hiába, egy mérnöknek készülőnek sokkal fontosabb magyarból meg töriből az a heti 4-5 óra, mint hogy valami számára hasznos fakultációt válasszon!
Én inkább úgy mondanám, hogy aki tudja, annak előnyére lesz. Megjegyzem, hogy az egyetemen a tanárok nem fogják szájba rágni, őket nem érdekli hogy érted -e, avagy sem.
Egyébként nem nagy dolog az egész, akár egyedül - tanár nélkül - is elsajátítható.
Másrészt nem rossz, ha valaki saját maga megtanulja, mert legalább közben megtanulod azt is, hogy hogyan lehet önállóan tanulni.
A deriválás, integrálás alapszintű begyakorlásához kiváló támpont a Bólyai-féle könyvsorozat, erről szóló két tagja.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!