Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ezt miért nem bírják megérteni...

Ezt miért nem bírják megérteni az emberek (fideszesek+mszp meg a többi?

Figyelt kérdés

Na most leszögezem, h a Jobbikra fogok szavazni, de nem vagyok vér jobbikos, tehát nem vagyok belebuzulva abba, h magyar vagyok, meg nem verem ki a farkam a magyar zászlóra minden reggel..

Arra lennék kíváncsi, h miért fikázzátok azokat az embereket akik félnek a cigányoktól és ezért a jobbikra szavaznak?

Orbán csak jön a hülyeségével h hoz 3000 rendőrt meg nincs cigánybűnözés, érdekes mód, ahány rendőr ismerőssel beszéltem egy nem mondta h nincs,plusz azt nem bírja felfogni h ide nem rendőrök kellenek hanem törvények, az mszp meg h fel kell számolni a cigánytelepeket, kérdem én h?? úgy ahogy eddig? h átköltöztetik őket az új házba amit kb. 1 hónap alatt leélnek meg amit lehet eladnak belőle?

Ez a nagy tervetek?

Nem tűnt még fel h ott a legnagyobb a jobbik szavazók száma ahol a legtöbb cigány van?

Régebben csak Borsod meg Szabolcs volt fertőzött,most már Nógrád Heves és Hajdú is az lett.

És szép lassan az egész ország az lesz:S


2010. márc. 30. 10:15
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

Az adót azért fiezed - leegyszerűsítve - hogy az "éljen gondtalanul" azaz ne dögöljön éhen, akinek nincs lehetősége dolgozni függetlenül attól, hogy roma e vagy sem. A közmunkaprogram sajnos nem jó megoldás, mert

1: nincsenek elvárások

2: mindenki tudja, hogy nem normális munkát végeznek, hanem alibit.



Ekkora butaságokat te magadtól írsz?


"azaz ne dögöljön éhen, akinek nincs lehetősége dolgozni függetlenül attól, hogy roma e vagy sem. "


Nem nem barátom, ezen kell változtatni, mert ez így nem működik hiszen kinek van kedve dolgozni?


Nem a lehetőség a fontos hanem a szándék!

Aki nem akar dolgozni annak én mire fel adjak az adómból? Mi vagyok én, rabszolga? A dolgozni nemakarók rabszolgája?


1: nincsenek elvárások


Miért is nincsenek? Úgy szabályozom a területet hogy legyenek, mint egy munkahelyen! Ebben mi a megoldhatatlan?


2: mindenki tudja, hogy nem normális munkát végeznek, hanem alibit


Normális munkát? Hát nem valószínű hogy a kutatás-fejlesztésben lesznek foglalkoztatva de van lehetőség az értelmes és hasznos foglalkoztatásukra.


Idézet innen:

[link]


A közmunkával ellátható feladatok körét ki kell terjeszteni. Nem csak az utcaseprésre és a szemétgyűjtésre kell gondolnunk, hanem az önkormányzat által finanszírozott épület-felújításokra, önkormányzati építkezésekre, a szociális bérlakások karbantartására, vagy a parkosításra. De említhetném a mezőgazdasági közmunkákat is, ami egyben az önellátás irányába is fontos lépést jelentene. Jelentős mennyiségű közmunkát lehetne végeztetni az árvízvédelem és a vízgazdálkodás, valamint az erdő- és talajvédelem területén. De megfontolandó a közmunkások bevonása az egyszerűbb szociális szolgáltatásokba, idősgondozásba is. Felmérések és esettanulmányok alapján elmondható, a segélyezettek kb. 80 százaléka ilyen módon visszahozható a munka világába.


Ugyanis vannak szakképzetlen és szakképzett munkanélküliek is.


Egyszerűen nevetségesek az elméleteitek.

Olyan mintha minden változás elől elakarnátok menekülni.

Semmi nem jó nektek, csak mellé semmi megoldást nem tesztek le az asztalra! Nevetségesek vagytok komolyan!

2010. márc. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:

A "segélyért munkát" meg talán a legocsmányabb dolog, amiről valaha hallottam, a képviselő, aki németországban felvetette, közutálat tárgya lett.

Arról van szó, hogy a szociális piacgazdaság elismeri azt, hogy nincs mindenkinek értelmes, teremtő munka, ezért a társadalom egy kis részének segélyek formájában biztosít a létfenntartáshoz elégséges pénzösszeget. Ha munkabérként kapnák meg ugyanezt az összeget, akkor kötelezően ( nincs az, hogy hozunk egy törvényt, hogy ne kelljen,mert az AB fél perc alatt elmeszelné) rá kell rakni a járulékokat, és ugye tudjuk, hogy 100 forint kifizetése kb 350 forintba kerül a munkáltatónak! Azaz, valami jelképes alibimunkáért ( adj munkát mindenkinek egy 100 fős borsodi zsákfaluban, egész évben) három és félszeres pénzt kéne kifizetni.

2010. márc. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:

Igazából olyan kiváncsi leszek a képedre, amikor a választosok estéjén a pártod legfeljebb 15 százalékot fog kapni. Légyszíves, tölts majd fel egy képet valahova :)


Mi van bameg, elkapott az ideg?

Te akarsz csúsztatni, és mikor lebuktatlak még nekem kellene hogy kellemetlen legyen? Te nem vagy képes gondolkodni és én vagyok a hibás, miattad?


Én nem mondom hogy a Jobbik nyer, de 25-30% a reális, és ennyi tuti hogy be is jön!

2010. márc. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

közmunkával ellátható feladatok körét ki kell terjeszteni. Nem csak az utcaseprésre és a szemétgyűjtésre kell gondolnunk, hanem az önkormányzat által finanszírozott épület-felújításokra, önkormányzati építkezésekre, a szociális bérlakások karbantartására, vagy a parkosításra. De említhetném a mezőgazdasági közmunkákat is, ami egyben az önellátás irányába is fontos lépést jelentene. Jelentős mennyiségű közmunkát lehetne végeztetni az árvízvédelem és a vízgazdálkodás, valamint az erdő- és talajvédelem területén. De megfontolandó a közmunkások bevonása az egyszerűbb szociális szolgáltatásokba, idősgondozásba is. Felmérések és esettanulmányok alapján elmondható, a segélyezettek kb. 80 százaléka ilyen módon visszahozható a munka világába.


A segélyből élők jó része szakképzetlen, vagy olyan szakmával bír, amit ma már lehetetlen jóformán kamatoztatni, pl bányász.

Te rábíznád szegény, magatehetetlen édesanyádat - isten ne adja, hogy bármi baja legyen a mamádnak, példaképp hoztam fel - valakire, aki előtte húsz évig segélyből élt, torzultak a fogalmai, és gyakran az önellátásra is képtelen?

A víz és vadgazdálkodás... Hogy lesz, reggelnte egy busz odaviszi a 300km-es körzetben élő segélyeseket ( benzinköltség, sofőr bére) a csatornához, dolgoznak egy laza 8-10 órát, aztán vissza 300km-et? Vagy majd milliárdokért barakkvárosokat építünk, hogy ott éljenek? Hegedűs hazudik.

2010. márc. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
30%-os csak károgsz semmi mást nem teszel.
2010. márc. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

A "segélyért munkát" meg talán a legocsmányabb dolog, amiről valaha hallottam, a képviselő, aki németországban felvetette, közutálat tárgya lett.


Csak hogy a németeknél nem a lakosság 10% egy olyan kisebbség akiket valósággal kényszeríteni kell a munkára, mert nem akarnak dolgozni csak élősködni!

2010. márc. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

egyik településen a segélyeseket befogták mezőgazdasági melókra, kapálás meg ilyenek, zöldségeket termesztenek, aratnak ,stb. a zöldségeket pedig felhasználják majd a közétkeztetésre. így mindenki nyer. nekik nem kell megvenni, a segélyesek pedig dolgoznak és megkapják a minimálbért.


csak akarni kell. lenne itt munka bőven.


a szakképzetlen munkaerő pedig duma. nagyon sok ingyenes képzést biztosítanak munkanélküli mellett. de pl a mezőgazdasági melókhoz vagy az építkezéshez nem kell szakképzettség.


barátnőm nyugdíjas nagyanyja egy halom betegséggel, pajzsmirigyes bajai miatt elhízással, stb is képes minden nap reggel fél6-tól kezdve délutánig estig ügyködni a dolgozni a ház körül. főz, takarít, a kertet teszi rendbe gereblyézik, stb.


Akkor egy olyan ember aki egészségesebb az ne dumáljon, hogy ő nem tud dolgozni. lóf.szt csak indok.

2010. márc. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

A segélyből élők jó része szakképzetlen, vagy olyan szakmával bír, amit ma már lehetetlen jóformán kamatoztatni, pl bányász.

Te rábíznád szegény, magatehetetlen édesanyádat - isten ne adja, hogy bármi baja legyen a mamádnak, példaképp hoztam fel - valakire, aki előtte húsz évig segélyből élt, torzultak a fogalmai, és gyakran az önellátásra is képtelen?


A szociális munka nem csak ennyiből áll, csak te annyira nem vagy képbe hogy az borzasztó! Vagy nem akarsz!

Ebéd kiszállítás, szoc létesítmények kertészet, takarítás, a falakban a riasztási szolgálatól a favágásig, az árvíz megelőzés, stb stb 1000 dolog!


A víz és vadgazdálkodás... Hogy lesz, reggelnte egy busz odaviszi a 300km-es körzetben élő segélyeseket ( benzinköltség, sofőr bére) a csatornához, dolgoznak egy laza 8-10 órát, aztán vissza 300km-et? Vagy majd milliárdokért barakkvárosokat építünk, hogy ott éljenek? Hegedűs hazudik.


Ma is el van erre az összegre különítve sok sok pénz, csak a Kft-k akik végzik kiveszik a pénzüket és alig csinálnak valamit. Nem kell újabb pénzeket bevonni, csak át kell adni a jogot és ennyi! Ezzel két legyet ütsz egycsapásra, 1 aki nem vállalja mert feketén dolgozik vagy nem akar dolgozni az nem kapja a segélyt, és szét lehet osztani azok között akik élnek a lehetőséggel.

2, Hogy nagy és szervezhető segítséget nyújtanak olyan rendszereknek amik most nagyon rosszul működnek.

2010. márc. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

1: A kártyát kitaláló fazon minden vásárlásból százalékot kap. Ja, így én is erőlködnék, hogy az én kártyám legyen a tuti.


A bankok és a posta költségeinek a fele fedezi ezt az összeget hiszen a helyi pénz elvén működik, aminek sok kedvező gazdasági hatása van.


2: Csak egyes üzletekben lehetne használni, felfogod, hogy ez mit jelent? Lennének olyan boltok, amik garantált jövedelemmel számolhatnának akkor is, ha hat napos a kenyér, mert nem kellene normális választékot tartaniuk, hiszen " úgy is itt vásárol majd minden segélyes!"


Ha egy bolt szeretné használni a kártya elfogadás lehetőségeit, annak meg kell felelnie bizonyos követelményeknek, amivel lehet őket szabályozni.

Az miért baj hogy nem a Tescó ba költi el valaki a pénzét, és adja a külföld zsebébe a pénzt?

Teljesen hülyeségeket írsz, irracionális, hisze ahol magasabb a forgalom a segélyesek miatt, ott nem lesz pontosan 6napos kenyér!


3: személyes vélemény. Az állam ha kifizet valamit, ne szabja meg, mire költi az illető. Nagyon néznének egyesek, ha összejönne a SZEM azon kezdeményezése, hogy a képviselők is szociális kártyára kapják a pénzt.


Csak hogy az állam nem a saját pénzét osztja, hanem az adó fizetőkét, akik igen is megszabhatják hogy ha valaki nem akar dolgozni az ne kapja, vagy hogy az ő pénzét ne alkoholra költse.


4: Magánvélemény: a családi pótlék utalványként való folyósítása ellen széles tömegek háborodtak fel, köztük számos olyan ember is, aki lelekesedett a szociális kártyáért. Ja, egyből nem olyan jó a "jegyrendszer" ha engem is érint.


Nem a teljes összeg csak a fele amit így kapnak, hogy a számlákra is jusson. de miért is ne lehetne a családit is így fizetni? Sőt így kellene minden szociális pénzt.

2010. márc. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
Csak a Jobbik szerint van cigánybűnözés , ők szeretnének is tenni ellene. A többi párt szerint nincs cigánybűnözés, ebből köveketkezik, hogy nem is kell vele foglalkozni, így a legegyszerűbb.
2010. márc. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!