Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ígérnek mindig hiú...

Miért ígérnek mindig hiú reményt a magyaroknak?

Figyelt kérdés

Nem tudom máshogy hogy van ez, de szerintem nálunk ez nagyon tipikus. Mondok 3 példát is:


1.) EU-csatlakozás

Igen (szerintem) jobb lett az élet, de ezt nem úgy kellett volna beharangozni, hogy itt minden húdecsodás lesz, a kerítés is kolbászból lesz stb., mert ez nyílván irreális, és így a végén mindenki csalódott lesz, mert nem kapta meg azt az irreálisan szépnek megálmodott jövőt, amit felé sugároztak a csatlakozás előtt.


2.) Tavalyi foci VB-selejtezők

Ott is nyomatták, hogy így kijutunk a VB-re, úgy kijutunk a VB-re, svédeket és portugálokat megverjük itthon stb. ÉS ezek megint irreális gondolatok voltak, és ugyanúgy most az emberek csalódottak. Nem értem miért nem lehetett volna azt mondani, hogy most előrelépünk a harmadik helyre, eddig mindig negyedikek voltunk. Meg most mindenki totál csalódott, pedig ha úgy vesszük, csak egyszer kaptunk ki 1 gólosnál nagyobb gólkülönbséggel, szoros meccset játszottunk a svédekkel kétszer, megvertünk minden gyengébb csapatot, plusz a dánokat is egyszer.


3.) Ne haragudjatok meg Jobbikosok, de én ezt a Jobbiknál is így érzem most!

Nem azt mondják, hogy az eddigi 15%-nkat mondjuk kétszerezzük meg, legyen 25% vagy 30%, hanem hogy mi győzni fogunk (kurucinfos szavazáson a válaszadók 68%-a jobbik győzelemben bízik).

És ebben csak az a baj megint, hogy nem azt fogják látni, hogy mondjuk megkétszereztük a támogatottságunkat egy 1 év alatt, hanem hogy nem nyertünk, mert a sok agymosott, meg Izraelből idetelepült zsidó stb.

Tehát megint nem fognak tudni örülni egy sikernek, mert irreális célokat/álmokat sugároznak feléjük.


Bocs, hogy ilyen hosszú lett!


2010. márc. 29. 12:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Az első kettővel teljesen egyet értek, igazad van. Én a jobbikra fogok szavazni, de nagyon fogok örülni ha mondjuk "csak" 15-20%-ot fog kapni, vagy az mszp-t megelőzi, nekem már az is sikerélmény lesz! Nem élem bele magam a győzelembe, persze annak örülnék a legjobban, és szerintem sok jobbik szavazó van így vele :)
2010. márc. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mert alapvetően szereti a mesét a magyar. Csak a végére elálmosodik, oszt sose hallja: "Aki nem hiszi, járjon utána!"
2010. márc. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"1.) EU-csatlakozás"

"nem úgy kellett volna beharangozni, hogy itt minden húdecsodás lesz, a kerítés is kolbászból lesz stb."


Ha megmutatnád a forrásaidat, amiből idézel, akkor el is hinném, hogy ígértek kolbászkerítést.


Valójában azonban nem ígért senki semmi ilyesmit. Rosszul emlékszel. A saját irreális reménykedésedet téveszted össze azzal, hogy "azok a csúnya politikusok" ígértek valamit.


"3.) Ne haragudjatok meg Jobbikosok, de én ezt a Jobbiknál is így érzem most!"


Az, hogy a Jobbik nyerni fog, az nem szép ígéret, hanem rémálom, amiből szerencsére kezd felébredni még az is, aki eddig álmodta :))))


"kurucinfos szavazáson a válaszadók 68%-a jobbik győzelemben bízik"


Ha még a kurucinfónál is csak 68%, akkor komoly bajban lehet a jobbik :))))

2010. márc. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az okos ember észreveszi, hogy ha valaki valótlant állít... Sajnos a jobbikosok nagy része nem gondolkodik.

A jobbik is fűt fát ígér, és ebből látszik, hogy csak nyerni akarnak, be akarnak jutni.

Hiteles, igaz kampánnyal nem lehet választ nyerni.

Ha egy párt azt mondaná, hogy rendbe kell tenni az államháztartást, az adósságokat és azt csak adóemeléssel lehetne elérni, még ha valósat is állít, és jó szándékból, akkor se szavaznának rájuk sokan.

Az embereket a rövid táv érdekli. Pár százalékos fizetésemelésért a fél karjukat odaadnák, azonban abba nem gondolnak bele, hogy többet buknak a megszorítások miatt, mint nyernek...

2010. márc. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1.) EU-csatlakozás


Mitől lett jobb? Én nem látok semmit amitől jobb lenne!

Lesz@rom a tereket, meg az autópályát, mert azt a nettó befizetésből is meg lehetett volna csinálni.

Viszont a gazdaságunk olyat csökkent hogy ezért vagyunk többek között sz@rba.


Miért?


Mert nem voltunk felkészülve, és a politikusaink annyira korruptak hogy az hihetetlen.


1, Elkúrták a gazdaságélénkítő programok árát, " kiosztották"


2, A tárgyi beruházásokból lehet lopni, a induktív munkahely teremtő programokból szinte semmit.


3, Ha egy multit támogatnak 50milliárddal, onnan gyorsan egy offshore számlára szalad a visszaosztott sok milliárd.

Ha ugyan ezt kiosztják 100 KKV nak, meg (a) kockázatos, (b) csak a töredéke megy a szebbe, (c) 5× annyi embert kell beavatni.


Ha elárulták volna az igazságot, akkor soha nem szavazta volna meg az ország a csatlakozást, lásd az Lisszaboni szerződést!


2.) Tavalyi foci VB-selejtezők


Egyszerű, nézettség, a figyelem felkeltése, az optimizmus adta plusz. Nem kell komolyan venni!


3.) Ne haragudjatok meg Jobbikosok, de én ezt a Jobbiknál is így érzem most!


Egyszerű ez is, nem is értem mit nem értesz?


A Jobbik alap célkitűzése volt a választások kezdetén, az MSZP-t megelőzni. De ez gyorsan teljesült és kellett egy másik cél! A kétharmad? Most mit lehet mondani? Ov nak miért annyira fontos a 2/3? Hiszen ha normális törvényeket akarnak, az úgy is meg lesz szavazva!


Megrendelt mérések!

Minden közvélemény kutató elkötelezett, és a bevált helyeken és mintákból gyártják az adatokat.

Az természetes hogy PLd a Fidesz és az MSZP két teljesen eltérő eredménnyel nem jöhetnek elő, de mivel a Jobbiknak nincs lehetősége elvégeztetni a saját felmérését, így oda lehet verni. Az ATV ben és sz Echo ban is elszólták már magukat, hogy kb a duplája várható.


A Jobbik olyan aránytalanul el van nyomva és elhazudva hogy az félelmetes, de a választások után már nem lesz több lehetőség erre az aránytalanságra. Hiszen ott lesz az ORTT ben a bizottságokban az emberei, illetve 4 év alatt a holdudvar is szépen kialakul. A lehetőségeihez képest a legszervezettebb párt, és az igazi megmérettetés 2014 ben lesz."ha nem lesznek előrehozott választások"

Amire sok esély van, mert a Fidesznek két választása lehet.


1, Hogy kiszolgálja a hátterét, és az emberekkel akar elnyeletni minden feszültséget = új választás, vagy tarthatatlan állapotok aminek a kimenetele kétséges.


2, Hogy rátolja az új pártokra a nagytőke pénzelvonásának az újraszabályozását, akkor viszont a hátere szűnik meg.


Kelepce.

2010. márc. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A jobbik is fűt fát ígér, és ebből látszik, hogy csak nyerni akarnak, be akarnak jutni.

Hiteles, igaz kampánnyal nem lehet választ nyerni.


Valamit másolj már be mert elegem van az olyan emberekből mint te! Csak jár a szád és semmit nem bizonyítasz csak a saját véleményed osztod, azt is ostobán!

2010. márc. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mert a magyarok buták és mijndent megesznek amit bedugnak a torkukon.
2010. márc. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!