Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Titeket nem irritál, hogy...

Titeket nem irritál, hogy csak néhány vasárnap lehetnek nyitva a boltok, és teljes káosz, hogy melyik mikor van nyitva?

Figyelt kérdés

Ez a helyzet szerintem borzasztó, az indexről, vagy más hírportálról kell értesülnöm, hogy a közelemben lesz-e nyitva bolt, úgy kell listából kinézni és reménykedni, hogy a közelemben is van nyitva valami, mert még csak nem is egységes, hogy melyik mikor nyit ki..

Ha valakit érdekel, itt egy lista, hol tudtok ma vásárolni:

[link]

És titeket nem bosszant, ahogy aljas módon megvétózták a népszavazást ez ellen, és direkt kifordították a kérdést?

[link]

Ezért miért nem mennek utcára az emberek? Engem például jobban idegesít, mintha plusz 700ft-t kéne fizetnem minden hónapban az internetre.. ilyenkor hol van a 40 ezer tüntető ember??



2015. nov. 22. 11:42
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
51%

De, irritál.


"És titeket nem bosszant, ahogy aljas módon megvétózták a népszavazást ez ellen, és direkt kifordították a kérdést?"


Külön vicces, hogy már sokadszorra vétózzák meg ezt a népszavazást, míg a kvótarendszer elleni azonnal átment. Vagyis lehet népszavazást indítványozni az országban. Feltéve ha Orbán Viktor a neved. Egyébként tilos. Széééép...


"ilyenkor hol van a 40 ezer tüntető ember??"


Épp egymás gyűlölésével vannak elfoglalva. Oszd meg és uralkodj, az egyik legrégebbi stratégia. Azért maradt fenn több ezer éven át, mert működik.

2015. nov. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
68%
Persze rossz ez így, de a "teljes káosz" nem a szabályozás hibája, hanem az üzletláncok maguk osztják be azt az évi 5 alkalmat, amikor vasárnap is nyitva lehetnek. Konkrét boltok tekintetében ez puszta üzleti megfontolás. Például a Lidlnek van kb 160 üzlete, így minden héten ki tud nyitni néhányat vasárnap, értelemszerűen mindig máshol. Ez nem a törvény hibája. Az Ikea viszont év közben nem él ezzel a mozgó dátumú lehetőséggel, hanem az év utolsó 5 vasárnapját veszi igénybe (az első ilyen vasárnap ma van)
2015. nov. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
45%

A lényeg, hogy nemzetikeresztyén ország vagyunk.

Csak ez a fontos. Meg a stadionok.

2015. nov. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
36%
Nem. Nem fogok éhen halni attól, hogy egy héten csak hat nap mehetek boltba.
2015. nov. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
43%

"Nem. Nem fogok éhen halni attól, hogy egy héten csak hat nap mehetek boltba."


Más emberek nem tudnak boltba menni a hét hat napján, mert dolgozniuk kell.

Lehet, hogy ti fidiék jól megéltek mások kizsákmányolásából és hétfőtől szombatig arra kolbászoltok, amerre csak akartok, de a legtöbb ember esetében nem ez a helyzet.

2015. nov. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
41%

Én mindig is pártoltam a hétvégi munkavégzés tilalmát. Sőt ki kellene terjeszteni például a papokra.

Hadd lehessenek ők is a családjukkal hétvégén!


XD

2015. nov. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
16%
#5: szar lehet szombaton hatnapos kenyeret enned.
2015. nov. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
46%

Engem is bosszant.

Szerintem meg kéne hagyni a döntésjogot az embereknek ez ügyben.

Én úgy vagyok vele, hogy aki szerint jó ötlet ez a vasárnapi zárva tartás, az úgy sem vásárol aznap, aki pedig ezzel nem ért egyet, az meg had vásároljon akkor és amikor neki tetszik.

2015. nov. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
42%

Amióta ez a szar érvényben van egyre jobban utálom a vasárnapokat, sőt már a teljes hétvégét...

Minden szombaton előjön azóta, hogy ó basszus, akkor holnap mi lesz a kaja, el kéne menni vásárolni.

2015. nov. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
65%

"#5: szar lehet szombaton hatnapos kenyeret enned."


Igen? Mert szerinted csak kenyeret vesz az ember, mi?

A büdös prolik beérik ennyivel is, igaz?

2015. nov. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!