Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az miért baj, hogyha csak...

Az miért baj, hogyha csak Orbán Viktor miatt szavazok a Fideszre?

Figyelt kérdés

A Fidesz egy viszonylag jó párt, de amiért leginkább rájuk szavazok, az Orbán Viktor. Nagyon örülök neki, hogy ő lehet a miniszterelnökünk. Nagyon megnyerő, és az eddigi legjobb minisztereink közé tartozik. Amikor ezt másnak mondom, akkor mindig otthagynak. Nem értem miért baj az, hogy Orbán Viktor az én egyik kedvenc politikusom, és hogy ő miatta szavazok a Fideszre.


És bejöttem az eddigi intézkedéseik is. Sokan szidják őket, de én nem veszem be a cuclit, nem dőlök be az ellenzéknek, továbbra is rájuk szavazom, mert eddig csak ők váltak be. Fizetéseket növeltek, rezsit csökkentettek, sokkal szebb minden mióta ők vannak kormányon. Ezért én ezentúl is rájuk fogok szavazni, és mindenre, ami Fideszes.


De ez miért is baj? Miért baj, hogy én arra a pártra szavazok, ami számomra kedvező? Nehogy már azért nem szavazhatok rájuk, mert az ismerőseim azt mondták hogy ne...


2015. nov. 6. 23:14
1 2 3 4
 31/39 A kérdező kommentje:

"százezrek tüntetnének - Magyarországon ez egy szürke hétköznap, és senki nem kapja fel rá a fejét."


Kérlek mond már meg, hogy melyik szürke hétköznap tüntettek százezrek az utcán.

2015. nov. 7. 17:12
 32/39 anonim ***** válasza:

Szövegértés - ez a tipikus példája a kiragadott félmondatnak. Ha a mondat elejét is megnéznéd, akkor látnád miről van szó :)


Idézem megint, külön tekintettel az elejére:


"Ezt MÁSHOL pusztán választási csalásnak hívják (saját ízlésükre szabták a választási törvényt) és százezrek tüntetNÉNEK"


A magyar rendszerhez igazságos az lett volna, ha pusztán lakosságszám alapján határozzák meg az új választóterületeket (értelemszerűen 100 fő szavazata ne legyen egyenlő súlyban 5000 fő szavazatával). Azonban nem ez történt, hanem nyíltan úgy alakultak ki az új területek, hogy a választóterületek pártpreferencia alapjáni felmérés alapján álltak össze, hogy lehetőleg összefogják azokat a másra szavazókat erős megbízható szavazókkal.


Így lehet, hogy hiába érkezett mindössze 44%-nyi szavazat, és csupán egy forduló volt, mégis a parlament 66%-át kapták meg, míg a második-harmadik helyezett 45%-nyi szavazatot kapott, és a parlamenti helyek mindösszesen 30%-át kapták meg - holott együtt több szavazatot szereztek, mint a Fidesz.


De egyébként meg, ha a magyaroknak ez jó (és látszólag jó) akkor igazából hajrá, addig tombol a fidesz, amíg nekik jólesik. Nekem ugyan eléggé érthetetlen, hogy ez hogy megy még mindig, nyílt lopásokkal, egyértelmű korrupcióval, egyértelmű csalásokkal, előző rendszerre egyre jobban emlékeztető diktatórikus intézkedések (hírközlő médiumoknál titkosszolgálati emberek, például...)


Minden nép olyan kormányt kap, amilyet megérdemel (vagy amilyet kiérdemel). Nem az én adóforintjaimat lopják el, szóval felőlem aztán azt csinálnak amit akarnak, nekem csak felfoghatatlan :)

2015. nov. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 A kérdező kommentje:

"Így lehet, hogy hiába érkezett mindössze 44%-nyi szavazat, és csupán egy forduló volt, mégis a parlament 66%-át kapták meg, míg a második-harmadik helyezett 45%-nyi szavazatot kapott, és a parlamenti helyek mindösszesen 30%-át kapták meg - holott együtt több szavazatot szereztek, mint a Fidesz."


Teljesen mindegy, hogy együtt több szavazatot kaptak-e, mint a Fidesz. Ha csak 3 ember ment volna szavazni az egész országban, és azok ketten a Fideszre szavaztak, akkor is JOGOSAN győzött volna a Fidesz, ugyanis a maradék 99,99999% szavazó is elmehetett volna szavazni, és leszavazhatták volna a Fideszt. De mivel ennyien mentek el, ezért csupán ennyi szavazat közül lehetett volna választani.


"De egyébként meg, ha a magyaroknak ez jó (és látszólag jó) akkor igazából hajrá, addig tombol a fidesz, amíg nekik jólesik. Nekem ugyan eléggé érthetetlen, hogy ez hogy megy még mindig, nyílt lopásokkal, egyértelmű korrupcióval, egyértelmű csalásokkal, előző rendszerre egyre jobban emlékeztető diktatórikus intézkedések (hírközlő médiumoknál titkosszolgálati emberek, például...)"


Kérlek mondj egy lehetséges pártot a Fidesz helyett. És akkor arra fogok szavazni.


"Minden nép olyan kormányt kap, amilyet megérdemel (vagy amilyet kiérdemel). Nem az én adóforintjaimat lopják el, szóval felőlem aztán azt csinálnak amit akarnak, nekem csak felfoghatatlan :)"


Az MSZP meg a társai is loptak, most meg szerinted a Fidesz. Az a probléma, hogy nincs lehetőség. Akik jönnek, azok meg kis semmitérő pártok. Aztán héba-hóba benyögik, hogy "az LMP pl. jó választás lenne". Ja, csak kb. már mindenkinek elege a van a liberalizmusból. Tudod, ebben az országban nem lesz egy darab liberális párt sem hatalmon, lásd, jelenleg is erősödik a jobbik, és nem véletlenül. Itt a jövő még 4 évnyi Fidesz uralmat fog hozni, aztán meg minimum 4 évnyi Jobbik uralmat. Ennyi, másra ne is számíts.

2015. nov. 7. 21:19
 34/39 anonim ***** válasza:

Ha elmegyek három ember, és abból kettő a Fideszre szavaz, akkor most annyian ülnének a parlamentben, ahányan felkérték őket, tehát jogosan kormányoznának kétharmaddal. Azonban most az van, hogy elment 100 ember, abból rájuk szavazott 44, és mégis több mint kétharmadnyi képviselőjük van. Tehát ebben a példában egy ember szavazata a fideszből majdnem másfél képviselőt ért, a fidesz ellen szavazó 56 ember szavazata pedig valamivel több mint fél képviselőt ért. Tehát a Fidesz - Fidesz-Ellen szavazók között több, mint egy teljes képviselőnyi különbség van, dacára, hogy a fidesz-ellen szavazók vannak többen. Ez itt a baj.


Van még egy hadosztály párt, egy csomó független képviselő - az már tényleg csak a magyar népet jellemzi, hogy képtelen a Fidesz-MSZP párosból kitörni, és csak arra szavaz, hogy "hát talán ő nem fog annyira megszívatni". Amíg ez megy, amíg nincsenek rendes tüntetések, amíg a kutya se akarja megrendszabályozni a pártokat, addig fölösleges is várni, hogy egyszer majd jobbak lesznek a dolgok.


Lehetőség van bőven, csak ügye "kis pártra minek" "függetlenre minek", úgyhogy szavaznak arra, akiről tudják hogy nem jó, de jobb mint a másik pocsék. Aztán megy a csodálkozás, hogy jéé, tudtuk hogy pocsék, de nem gondoltam volna, hogy tényleg az!


Másra nem is nagyon számítok, ha az megnyugtat amúgy - amíg vannak ilyen elvakult emberek (pl, jóapám aki a mai napig abban van, hogy mert a mocskos kommunisták tettek tönkre mindent, meg az elmúlt nyolc év 5 éve) addig ott változást igazából nem is nagyon várhat az ember. Akinek esze van, az vidáman olajra lép, mert ilyen társadalmi ellenállással változást várni ritka nagy hülyeség (igen, tudom hogy az én elképzelésem is az, nem titok előttem :D )

2015. nov. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
( mert a mocskos kommunisták tettek tönkre mindent,) Jó apádnak igaza van de nem feltétlen a mostani baloldalra értendő kizárólag hanem a rendszer váltás előtti pár évtized kommunista hatalmára.
2015. nov. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 A kérdező kommentje:
A Fidesz nem követett el semmilyen bűnt, ezt csak ti képzelitek bele. Orbán Viktor pedig jó ember. Az szidja le először, aki még soha életében nem követett el bűnt. Mind emberek vagyunk. Miniszterelnöknek lenni pedig nem könnyű. És ő is ember, ő is hibázhat. Ő is követhet el olyat, amit egy maximálisan jó lélek nem tenne.
2015. nov. 9. 18:42
 37/39 anonim ***** válasza:
Ja, csak apámnak az MSZP a mocskos kommunisták, az fel se tűnik neki, hogy a fidesz nagyrésze ugyanaz a gárda :)
2015. nov. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:

""Ha elmegyek három ember, és abból kettő a Fideszre szavaz, akkor most annyian ülnének a parlamentben, ahányan felkérték őket, tehát jogosan kormányoznának kétharmaddal. Azonban most az van, hogy elment 100 ember, abból rájuk szavazott 44, és mégis több mint kétharmadnyi képviselőjük van. Tehát ebben a példában egy ember szavazata a ""fideszből majdnem másfél képviselőt ért, a fidesz ellen szavazó 56 ember szavazata pedig valamivel több mint fél képviselőt ért. Tehát a Fidesz - Fidesz-Ellen szavazók között több, mint egy teljes képviselőnyi különbség van, dacára, hogy a fidesz-ellen szavazók vannak többen. Ez itt a baj""



Ekkora ÖKÖRSÉGET!!! Még nem hallottam!!!



Ennyire buták az emberek??? Az ilyenek minek politizálnak?


A jobbikkal egyetértek abban, hogy be kell hozni egy olyan törvényt, hogy csak azok mehetnek el szavazni akik legalább alapszinten tájékozottak a politikában.



Ha elment 100 ember szavazni és csak két pártra szavazott volna mindenki - a fideszre 44-en szavaznak a másik pártra pedig 56-an akkor nem a fidesz nyer hanem az a másik párt aki 56 szavazatot kapott. DE mivel a 100 emberből 44 a fideszre szavazott a többi 56 szavazat megoszlott a többi induló párt kötött (MSZP a jobbik vagy LMP stb...) így a pártok közül a legtöbbet a fidesz szerezte ezért övék a kétharmad.


Nem két párt indult hanem több és amelyik párt a legtöbb szavazatot kapta az kormányoz.



Ha egyesek választási csalást meg meg területi átrendezést emlegetnek a fidesz javára akkor hogyan lehetséges az, hogy a fidesz a választások óta sorra veszti el az időközi választásokat - még Pesten is ???

Hiszen át vannak rendezve a körzetek - és az új választási rendszer is nekik kedvez érdekes módon mégsem nyertek időközi választást. A jobbik az MSZP és a függetlenek nyertek a fidesz egyet sem.

2015. nov. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
A jelenlegi választási rendszer azért jó, mert a legtöbb szavazatot kapó pártnak biztosítja az ország ZAVARTALAN kormányzását. Ergo amennyiben valakinek van egy számottevő többsége (ez alatt azt értem, hogy egy párt a szavazatok 40+ százalékát birtokolja), akkor minimális az esélye, hogy koalíciós kormányt kelljen alakítani, amivel viszont már nem lenne zavartalan a kormányzás.
2015. nov. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!