Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » FIDESZ szavazók! Most, hogy a...

FIDESZ szavazók! Most, hogy a FIDESZ 44,5% körüli szavazati aránnyal a kétharmad közelében billeg nem érzitek igazságtalannak a választási rendszert?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 8. 10:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
64%
ők nem :D fideszes mentalitás. csak akkor lenne igazságtalan, ha az ellenzék nyert volna :D
2014. ápr. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
45%
Miért nem fogtatok össze, még többen? Akkor lettetek volna annyin, mint lószarban a c" vitamin. Így még annyira sem jutottatok. Fogatlan kutyák ugatnak. Hajrá kormány váltósok (azok a Trabantok, Wartburgok voltak)
2014. ápr. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
18%
vajon mit válaszolt volna a választási iroda, ha az ellenzék is összeszedi azokat a körzeteket, ahol nem olyan erős a fideszes jelölt, és átíratkoztat egy csomó ellenzéki szavazót? csalás? :D
2014. ápr. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Ne az ellenzékről beszéljünk! Én leszrom a kormányváltókat, nem is rájuk szavaztam. Én arról beszélek, hogy a fidesz a saját gyözelmét várta, de kisebb arányban, mint 2010-ben, ezért jelentősen túlkompenzálja a választási rendszerük a győztes erőt. Miért nem lehet a kérdésre válaszolni? Megint megy a betanult szöveg, meg a mantrák.
2014. ápr. 8. 11:09
 5/21 anonim ***** válasza:

a fidesz a saját gyözelmét várta,

Mi a kérdés? Ki,melyik párt nyert?

2014. ápr. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Lehetne olyan is a rendszer, hogy sokkal több az egyéni képviselő, mint a listás.

Ahhoz képest nem igazságtalan.

2014. ápr. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
64%
nem arra akartam kilyukadni, hanem a rendszer az egyéniben szerzett szavazatoknak kedvezett, nem a listásaknak, ezért tudja mindenki nagyon jól, hogy a jogos, például egyetemisták átjelentkezésén kívül itt-ott azért jelentkeztek át az emberek, mert a fidesz kérte, hiszen 1-1 körzetben úgy érezték, hogy erősebb az ellenzék, és nem 100%, hogy ott megnyerik. na most ugye ezzel nincs semmi gond...de ha az ellenzék tette volna ezt, akkor ott ugye egyből csalás lenne.
2014. ápr. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
73%
Látom, kérdező, te sem ismered a választási rendszert, csak fröcsögsz. Egyéni képviselőkről hallottál? Két lapon szavaztál, emlékszel? Voltál egyáltalán szavazni?
2014. ápr. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Nem ismerem a választási rendszert és fröcsögök? Te amúgy ezt a következtetést miből vontad le? Szerintem inkább te nem ismered a választási rendszert pubikám.

Szavaztam, és ismerem a választási rendszert. Hogy van az, hogy a győztes után is járnak töredékszavazatok? Ha az első egyéni jelölt 1000 szavazatot kap, és a második ötszázat, akkor a 499 szavazat még pluszban jár a győztes egyéni jelölt pártjának pártlistájára. Erre mondtam én, hogy túlkompenzálás.


E-mellet a választókerületi besorolásokat jól ismerjük. Arról a médiafölényről, amit a Simicska-birodalom nyújtott a fidesznek és a CÖF kampánypolitizálásáról már nem is szólva. A TV2-őn gyakorlatilag kormánypropaganda ment úgy, hogy elvileg mindenki másnak tilos volt kereskedelmi médiában kampányolnia. Az ATV-t megbüntették, mert mindkét nagy párt rendezvényérő tudósított.

A közmédiában rogánanri meg papcsákferi mutyizását valahogy mindig sikerült elhallgatni úgy, hogy a simongáborozás ment ezerrel. Ez szerinted normális? Komolyan mondom megőrültek ebben az országban az emberek.

2014. ápr. 8. 11:40
 10/21 anonim ***** válasza:
52%

Addig lesz csak ilyen erős a Fidesz, amíg egy ellenzéki párt végre meg nem erősödik. Ha 1-2%-kal több szavazatot szerez majd, mint a Fidesz, akkor szinte mindenütt el is viszi majd a választókerületeket.

Nagyot bukhat ezzel még Orbán 2018-ban/2022-ben.

2014. ápr. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!