Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » FIDESZ szavazók! Most, hogy a...

FIDESZ szavazók! Most, hogy a FIDESZ 44,5% körüli szavazati aránnyal a kétharmad közelében billeg nem érzitek igazságtalannak a választási rendszert?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 8. 10:45
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Abból vontam le a következtetést "pubikám", hogy sokan nem tudják azt, amit te leírtál, mégis ugyanazt hajtják, hogy a 44% és 67% az hogy jön össze. De látom, te érted. A többiek csak néztek nagyokat, amikor el lett magyarázva. Viszont akkor nem értem, miért vagy felháborodva, a szabályok szerint alakult így a történet.
2014. ápr. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok Fidesz szavazó, de nem érzem annak.


Ha a baloldal fel tudott volna mutatni valami értelmeset az utóbbi 4 évben, akkor most nekik lenne 44,5%-kal 2/3-uk.


Az a baj, hogy 4 év alatt csak egymás vérét szívták, a show végén meg összeborultak egymás nyakába, hogy legyőzzék Orbánt. Ilyen színjáték után mégis hogyan akartak nyerni?

2014. ápr. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi erővel most a Fidesz is rinyálhatna, hogy ugyan miért a baloldal vitte Szegedet és fél Budapestet, amikor nekik majdnem kétszer annyi szavazatuk volt listán, mint a Kormányváltóknak és akkor ez igazságtalan, hogy ők nyertek azokban a körzetekben.
2014. ápr. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

"Ennyi erővel most a Fidesz is rinyálhatna, hogy ugyan miért a baloldal vitte Szegedet és fél Budapestet, amikor nekik majdnem kétszer annyi szavazatuk volt listán, mint a Kormányváltóknak és akkor ez igazságtalan, hogy ők nyertek azokban a körzetekben."


Ezt nem egészen értem. Most beszéltük meg a kompenzációs rendszert, e-mellett azért vitték el a fél Budapestet a bal oldaliak, mert az emberek megunták például Papcsák urat, aki szétrabolta a kerületét, vagy Csepelen a rezsibiztos demagógiáját, vagy itt nálunk a XV-ben, hogy ez a fszkarnis László Tomit kilakoltatja az önkormányzati lakásban élőket, ha azok éppenséggel bármely bal oldali képviselővel jóban voltak.

Azt hozzá kell tenni, hogy itt nem véletlenül lett lehegesztve és leplombálva annak a teremnek az ajtaja, ahol a még meg nem számolt szavazatok vannak. Nézz utána az indexen fent van.

2014. ápr. 8. 12:41
 15/21 anonim ***** válasza:

Én Fidesz szavazó vagyok. (2/3-adot mondjuk nem akartam nekik, és nem kőfideszes vagyok, csak a repertoárból még őket találom a legkevésbé rossznak)


Tisztában vagyok azzal, hogy azért indult ennyi párt, hogy elaprózzák az ellenzék választóit. Sokan szavaztak egy idegen kis pártra, elvették ezzel a lehetőséget, hogy pl. az MSZP-re többen szavazzanak (hiszen egységben az erő), vagyis így nem lehetett riválisuk. Az emberek meg bedőltek.. Igazságtalannak mondjuk nem érzem, azonban abban csalódott vagyok, hogy ilyen kevesen mentek szavazni. Meggyőződésem, ha annyian mentek volna szavazni, mint 4 éve, akkor sokkal kevesebb szavazati aránnyal győztek volna. (mert szerintem akkor is győztek volna)

2014. ápr. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
72%
Örülök a győzelemnek. De igazságtalannak érzem többel kellet volna győzniük.
2014. ápr. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Kedves 16-s válaszoló!

Habár nem értek veled egyet, de a válaszod hasznos volt számomra. Köszönöm! Ment a zöld pacsi.

2014. ápr. 8. 14:20
 18/21 anonim ***** válasza:
Köszönöm, hogy nem érzelmi alapokon pontoztál. Ha lehetne a kérdezőt pontozni, viszonoznám.
2014. ápr. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

""tudja mindenki nagyon jól, hogy a jogos, például egyetemisták átjelentkezésén kívül itt-ott azért jelentkeztek át az emberek, mert a fidesz kérte, hiszen 1-1 körzetben úgy érezték, hogy erősebb az ellenzék, és nem 100%, hogy ott megnyerik. na most ugye ezzel nincs semmi gond...de ha az ellenzék tette volna ezt, akkor ott ugye egyből csalás lenne.""


Látom nem vagy elég tájékozott - ennek ellenére valótlanságokat állítasz.

A nem a lakóhelyükön szavazók (átjelentkezők) is arra a jelöltre , pártra szavazhattak akik a lakóhelyük szerint jelölve vannak.

Szóval, ha valaki Debrecenben lakik de Szegeden dolgozik vagy tanul és kérte az átjelentkezését akkor szegeden élhetet választói jogával de a debreceni jelöltre vagy pártra szavazhatott. Hiába jelentkezett át másra nem szavazhatott csak arra aki lakóhelye szerint jelölve van.

Ez a régebbi választási törvényben nem volt így emiatt tömegek átjelentésével módosítani lehetett a végeredményt.

2014. ápr. 14. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Az előző választási rendszer sokkal igazságtalanabb volt. Most legalább van esélye a kispártoknak is feltörni. Nem ezen rinyáltunk eddig?
2014. ápr. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!