Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez tényleg hihetetlennek tűnik?

Ez tényleg hihetetlennek tűnik?

Figyelt kérdés

Vannak Magyarországon olyan polgárok (elég sokan), akik:


- békés országban szeretnének élni, ahol egy tisztességes embernek nem kell félnie a másiktól

- úgy gondolják, hogy az embereket etnikai, nyelvi, vallási, politikai hovatartozástól függetlenül megilleti a tisztelet valamint egy kiszámítható élethez való jog

- a fejlett, nyugati demokráciák, piacgazdaságok működését tekintik követendő modellnek

- úgy gondolják, hogy az önhibájukon kívül alacsonyabb színvonalon élőket nagyobb támogatás illeti meg, és a messze átlagon felül keresők nagyobb mértékben vegyék ki a részüket a közteherviselésből

- minden emberi véleményt tisztelni kell és nem szabad senkire sem rákényszeríteni semmilyen vallási, politikai, világnézeti gondolatrendszert

- az előző pontból fakadóan elvetnek minden autokrata, önkényuralmi (vagy azt célzó) berendezkedést, a pluralizmus hívei

- nem a múlton rágódnak, hanem előre tekintenek, mert úgy gondolják, hogy összefogással, az ország érdekeit maximálisan szem előtt tartó, de nem egyoldalú diplomáciával esélyünk van a fejlődésre és felzárkózásra


2010. márc. 18. 21:43
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
REménytelen idealisták vagytok
2010. márc. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:

Isten? Ha létezne Isten, Gyurcsány már rég kapott volna valami agydaganatot...

Nem kéne abban bízni, hogy egy fehér szakállú bácsi majd egy felhőn ücsörögve megoldja a gondjainkat, hanem inkább cselekedni kéne!!

2010. márc. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
73%

Éljen

Vona Gábor

Szegedi Csanád

és Morvai Krisztina

2010. márc. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
80%

Éljen a bal oldal....


kenyéren és vizen


Szebb jövőt

2010. márc. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
65%

Íme az elmúlt 20 év szüleménye: Egy olyan fiatal, aki elutasítja a régi ősi magyar kultúrát!

1000 ÉVIG CSAK SEGGBERÚGOTT A NYUGAT MÉGIS MI A FRANCOKAT AKARSZ TŐLÜK!?

2010. márc. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:

"Egy olyan fiatal, aki elutasítja a régi ősi magyar kultúrát!

1000 ÉVIG CSAK SEGGBERÚGOTT A NYUGAT MÉGIS MI A FRANCOKAT AKARSZ TŐLÜK!?"


Képzeld, nem utasítom el az ősi magyar kultúrát. Rengeteget olvasok magyar íróktól, költőktől, csodálom a népművészeti alkotásainkat, szeretem a magyar konyhát, és rajongok a tradicionális magyar népzenéért. Nem a magyar nótáért, hanem az igazi, magyar lelket, érzést visszaadó ősi zenéért. És engem nem rúgott jobban seggbe a nyugat, mint a tatárok, a törökök vagy az oroszok.


Bár lehet, hogy elfogult vagyok, mert van bennem német vér. Mint ahogy az lakosság legkevesebb egynegyedében...

2010. márc. 18. 22:52
 27/33 anonim ***** válasza:

Mi van???? Az, aki szerint fölösleges azon rágódni, hogy egy háborúban elvesztettük Magyarország 2/3-át, nem azt jelenti, hogy elutasítom a magyar kultúrát!!! Ezt KIKÉREM MAGAMNAK!!! Hidd el, hogy jobban tisztelem, szeretem és MŰVELEM a magyar kultúrát, mint a sok gyökér álszent, akikkel ez az ország tele van!

Nem egy rózsaszín plázacicával beszélsz, hanem egy olyan emberrel, aki 5 éven át magyar népdalokat, és komolyzenei műveket énekelt egy kórusban, és jelenleg anyáknapjára egy kalocsai népi motívumokkal díszített virágládán dolgozik. Egy olyan emberrel beszélsz, aki szerint a magyar az egyik legszebb nyelv a világon, és a magyar költészetet felülmúlhatatlannak tartja...igen, mert én még olvasok verset is! És az erdélyi írókat ugyanúgy szeretem.

Én puszta gazdasági és politikai dolgokról beszélek, ez nem azt jelenti, hogy elutasítom a kultúrát!!! A magyarok attól még magyarok, hogy a határon túl élnek, ezt csak a határon belül élő - mint már mondtam - álszent senkik nem képesek felfogni, mint TE. Szerencsétlen határon túliak Magyarországon sincsenek már otthon, nem csak az elvett területeken... Na mind1.

Azért még egy dolog: a székelyek soha a büdös életben nem voltak 100%-ig magyarok! Nézz végig a történelmeden,( ami az enyém is és amit szintén NEM UTASÍTOK EL) a székelyek mindig is egy speciális státuszban álltak, Magyarországnak az autonóm tartománya volt, és saját törvényekkel, sokáig saját nyelvvel rendelkezdtek a saját földjük felett...

Látod? Így is lehet ezt, nem kell ehhez jobbikosnak lenni...nem csak az szereti Magyarországot, aki Jobbikos, és nem csak az utálja a magyarok mentalitását, aki MSZP-s, mind a kettő ugyanolyan sz*ar, és ugyanazt akarják: becserkészni a sok egysíkúan gondolkodó birkát, mint TE!

2010. márc. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:
Az éljenzők pedig a pártkongresszuson éljenezzenek. Látom, nagyon hiányzik nektek egy vezérbirka, nyakában egy csengővel. Magatoktól csak kóvályognátok az erdőben.
2010. márc. 18. 23:05
 29/33 anonim ***** válasza:
22:24 és 23:03 vagyok. Miközben írtam, a kérdező is ugyanazt írta. Nem tudom, melyikünknek szólt, hogy elutasítjuk a kultúrát, de azt hiszem mindketten lehettünk a célpont. A lényegen nem változtat. Kíváncsi leszek a replikára.
2010. márc. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Ja és elírtam az első mondatot: "Az, aki szerint fölösleges azon rágódni, hogy egy háborúban elvesztettük Magyarország 2/3-át, nem azt jelenti, hogy elutasítom a magyar kultúrát!!!"

helyett:

"Az, aki szerint fölösleges azon rágódni, hogy egy háborúban elvesztettük Magyarország 2/3-át, nem feltétlenül utasítja el a magyar kultúrát!!! (23:03 megint)

2010. márc. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!