Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Most ez biztos jó? Nekem túl...

Most ez biztos jó? Nekem túl egyszerűnek és hihetetlennek tűnik.

Figyelt kérdés
Nos, tavaly érettségiztem, választott tárgyam a biológia volt, középszinten elég gyenge, mindössze 60% ... nem tanultam ... és most, jövőre szeretnék a mentőtisztire menni .. néztem a felvit ... választható tárgyak között lehet egészségügyi alapismereteket is és szociológia alapismereteket is... egyiket sem tanultam középsuliba, de most megcsináltam egy pár régebbi feladatsort, és majdnem maximálisra sikerült itthon összehoznom... én aggódtam eddig h kémia-bioszból kellesz emelteznem, és h h fogok felkészülni októberig... a kérdésem az lenne, h letehetem a vizsgát szocból, és eüből emelten, ugyanúgy megkapom rá a pontokat mintha biosz-kámiából mentem volna??
2010. máj. 30. 00:59
 1/3 czibles ***** válasza:
elvileg csak abból érettségizhetsz, amit tanultál legalább 2 évet. de hogy ez még rád is vonatkozik-e vagy sem azt nem tudom.
2010. máj. 30. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

utánaolvastam :) figy:

"Minden tanuló maga döntheti el – ha az előírt feltételeket teljesítette – egyrészt azt, hogy milyen tantárgyat választ ötödik, kötelezően választható vizsgatárgyként, valamint, hogy választ-e további szabadon választható vizsgatárgy(ak)at, másrészt pedig azt, hogy melyik érettségi vizsgatárgyból milyen szinten (közép- vagy emelt szinten) vizsgázik. Érettségizni ugyanis csak olyan tárgyakból lehet, melyeknek tantárgyi követelményeit a vizsgázó – tanórai részvétellel vagy osztályozó vizsgával – teljesítette, és ezt bizonyítványában szereplő érdemjegyével/érdemjegyeivel igazolni tudja. E feltétel alól mentesülnek azok, akik tanulmányi versenyeredményükkel teljesítették az adott tárgy vizsgakövetelményeit. S nem érvényes ez azokra a vizsgázókra sem, akik már nem állnak tanulói jogviszonyban a középiskolával, ugyanis ők bármelyik tantárgyból érettségizhetnek függetlenül attól, hogy azt a középiskolában tanulták-e."


:))

2010. máj. 30. 02:09
 3/3 anonim ***** válasza:
Így van amikor már megvan az érettségid bámiből levizsgázhatsz pótlólag nincsenek ilyen blődségek hogy nemtudom hány órának megkell lennie hiszen már nem vagy középsulis.Annyit tudok csak hogy azokért a vizsgákért már fizetned kell.
2010. máj. 30. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!