Matekházi. Hogy kell? Rövid levezetést is kérnék! Egyszerűnek tűntek, de nem jön ki semmi. :S


1. Egy apa években mért életkora jelenleg 3-szor annyi, mint 2 gyermeke években mért életkorának összege. 4 év múlva az apa éltkora 2-szerese lesz 2 gyermeke életkora összegének. Hány éves most az apa?

2. Minden valós x esetén teljesül, hogy (x+2)(x+b)=x²+cx+6

Számítsuk ki a b és a c értékét! (az egyenlet 2. oldala x négyzettel kezdődik)

3. Az a valós paraméter mely értéke esetén párhuzamosak az ax+10y=7 és x/2-4y=5 egyenletű egyenesek?


2011. ápr. 2. 20:18
 1/4 anonim ***** válasza:

1.:

apa életkora: x

2 gyermeke életkorainak összege: y


x=3y

x+4=2*(y+8)


Ezt az egyenletrendszert megoldod és megkapod, hogy:

x=36, tehát 36 éves

2011. ápr. 2. 20:22
 2/4 anonim ***** válasza:

2.:

felbontod a bal oldalt:

x^2+bx+2x+2b=x^2+cx+6


az x^2-ek kiesnek, és kiemeljük a bal oldalon x-et:

x*(b+2)+2b=cx+6


vagyis:

b+2=c

2b=6


Ezt az egyenletrendszer megoldva megkapjuk, hogy:

b=3, c=5

2011. ápr. 2. 20:29
 3/4 anonim ***** válasza:

3.:

Két egyenes akkor párhuzamos, ha megegyezik a meredekségük.


első egyenes meredeksége: m1=-a/10

második egyenes meredeksége: m2=-0,5/-4=1/8


m1=m2

-a/10=1/8

a=-1,25

2011. ápr. 2. 20:35
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :-)
2011. ápr. 2. 21:25