Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez tényleg hihetetlennek tűnik?

Ez tényleg hihetetlennek tűnik?

Figyelt kérdés

Vannak Magyarországon olyan polgárok (elég sokan), akik:


- békés országban szeretnének élni, ahol egy tisztességes embernek nem kell félnie a másiktól

- úgy gondolják, hogy az embereket etnikai, nyelvi, vallási, politikai hovatartozástól függetlenül megilleti a tisztelet valamint egy kiszámítható élethez való jog

- a fejlett, nyugati demokráciák, piacgazdaságok működését tekintik követendő modellnek

- úgy gondolják, hogy az önhibájukon kívül alacsonyabb színvonalon élőket nagyobb támogatás illeti meg, és a messze átlagon felül keresők nagyobb mértékben vegyék ki a részüket a közteherviselésből

- minden emberi véleményt tisztelni kell és nem szabad senkire sem rákényszeríteni semmilyen vallási, politikai, világnézeti gondolatrendszert

- az előző pontból fakadóan elvetnek minden autokrata, önkényuralmi (vagy azt célzó) berendezkedést, a pluralizmus hívei

- nem a múlton rágódnak, hanem előre tekintenek, mert úgy gondolják, hogy összefogással, az ország érdekeit maximálisan szem előtt tartó, de nem egyoldalú diplomáciával esélyünk van a fejlődésre és felzárkózásra


2010. márc. 18. 21:43
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
22:05 vagyok. Mikor elkezdtem írni, az utsó még a Fodor Gáboros beszólás volt, szóval neki szólt :)
2010. márc. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:

Na látod, Pozsonyi is ezt írja.

Olyan hülye vagy, hogy észre se veszed magadon.


Sajnálom azokat, akik azt hiszik, ez a legjobb modell amiben élhetünk, és nem látják, hogy minket írt ki az egész.

2010. márc. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:

"Sajnálom azokat, akik azt hiszik, ez a legjobb modell amiben élhetünk, és nem látják, hogy minket írt ki az egész."


Én nem sajnálom azokat, akik legszívesebben azon országokban élnének, ahol az ember értéke még a mienknek is töredéke, vagy éppen a középkor jámbor tudatlansága jelenti számukra az eszményi világot. Megelégszem azzal, ha leszállnak rólam, és megengedik, hogy életemet a saját "romlott" elveim szerint szervezzem. Keressenek más partnert a játszóházhoz.

2010. márc. 18. 22:17
 14/33 anonim ***** válasza:
JOBBIK!!!
2010. márc. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:

21:59-nek írom, aki Pozsonyival jött. Azt hiszem te meg Pozsonyi, meg jó sokan mások eléggé el vagytok tévelyedve az egyenlőséget illetően. Valóban nincs egyenlőség sehol és semmiben, de a társadalmi egyenlőség sem azt jelenti, hogy a buta gyökér, aki a hülyét "hüjének" írja az egyenlő az ELTE nyelvészprofesszorával, hanem azt, hogy a hülyének is biztosítani kell ugyanazokat a lehetőségeket, mint anno a doktornak, hogy belőle is lehessen nyelvészprofesszor, ha akarja. És itt a kulcsszó: HA AKARJA, és ha megküzd érte...aztán az már az ő dolga, hogy mit kezd azzal a lehetőséggel, ami mindenkinek alanyi jogon és egyenlően jár!

És még valami: azért vagytok ti magyarok ilyen keserűen, pesszimisták és sokszor szánalmasok, mert nem bírtok túllépni a múlton! Könyörgöm lássátok már be: Az erdélyi magyarok is lassan jobban szeretik a románokat, mint a magyarokat...főleg a 2. Trianon után :S (És én magyarországi magyar vagyok, félreértés ne essék.)

Ahelyett, hogy azon törnétek a fejeteket, hogy hogyan lehetne Erdélyt meg a Felvidéket meg a többit visszaszerezni, inkább azon gondolkodjatok, hogy lehetne kihúzni ezt a pici maradékot a szarból, mert a gazdaságunk jelenleg a 93 ezer km2-t se tudja fenntartani...

2010. márc. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:
Köszönjük velős hozzászólásodat. Igen, hozzád is (sőt főleg hozzád) szól a kérdésem. Remélem, a pártgyűlésről hozott magnón kívül akad még némi saját véleményed is.
2010. márc. 18. 22:25
 17/33 A kérdező kommentje:
22:22-nek címeztem természetesen az előbbit.
2010. márc. 18. 22:25
 18/33 anonim ***** válasza:

Isten velünk van, ki lehet ellenünk?

Szebb Jövőt!

2010. márc. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:
Még egy papagáj.
2010. márc. 18. 22:32
 20/33 anonim ***** válasza:
HAJRÁ JOBBIK !!!
2010. márc. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!