Nem nevetséges hogy egy idegsebész akinek professzori címe is van már nettó 300 ezret visz haza? És ezek mellet várják el tőlük hogy utasítsák el a paraszolvenciát?
ÉS mielőtt kifejtené valaki hogy mennyire jó itthon orvosnak lenni:
De a nettó 60-ból nem kell csak egyszer a rezsit kifizetnie pl...
Jó mindegy, így hagyjuk, csak kipufogsz vagy trollkodsz.
DE látom hogy ez a 300 ezer már egyeseknek valami csillagokhoz közeli bér. Persze mindenszt 25 év tapasztalattal. Akkor nézzünk egy kezdő szakorvost.
A korábbi cikk "Komolytalan bérek és a torz rendelet" részét ajánlom. Érdekes lesz hogy mennyire alul vannak fizetve. Sok orvosnál az átlag alatt.
ma 21:58
Látom számodra az olyan hogy felelősség, megbecsülés, sőt az ARÁNY szó ismeretlen fogalom. Ajánlom nézd meg a haza fizetéseket és ne a közmunkáshoz akarjunk már mindenkit hasonlítani.
De ha egyszer véletlen találkoznál azzal a gyakori dologgal ami az országra jellemző, hogy túlhajszolt orvost látsz és még sokat kell várni mert egyre csak kevesebb az orvos, gondolkodj el azon hogy egy átlagos orvosi fizetésnél a 160-180 ezer mennyire jó. ÉS mond meg nekik hogy itthon kell maradni mert ez milyen jó fizetés. Egyesek látszik kb a szakmunkásfizetésekig és a közmunkáig jutnak el. Olyan hogy egyetem áhhh....
UI: Még mindig várom hogy hol említettem hogy orvos vagyok.
Nem értem miről beszélünk.
Az összes orvos ismerősöm terepjáróval jár, 20-30 milliós házuk van, évente több kföldi nyaralás stb.
Nem egy ilyen életminőség mellett lépett le.
Na most akkor miről beszélünk?
Most komolyan be akarod adni, hogy ha duplát ütnének a fizetésen akkor nem lenne rinya?
Dehogynem...
Mivel egyesek nem olvasnak cikket hog ymégis milyen a hazai és nemzetközi viszonylat:
"Komolytalan bérek és a torz rendelet
Egy kezdő orvos általában bruttó 100-120 ezer forintos havi jövedelemmel, a szakorvosok pedig kezdetben 120, később, lassacskán előrelépdelve, legfeljebb 220 ezerrel kalkulálhatnak. Utóbbiak esetében tán nem is csoda, hogy a végzős egyetemisták egy része már nem is lép be a hazai szakképzésbe, hanem külföldön helyezkedik el, és ott teszi le a szakvizsgát. Nem tűnik továbbá gigantikusnak a főorvosi fizetés sem, amely szintén alig haladja meg a 200 ezer forintot."
A nem túl fényes hazai helyzet után nézzünk szét kicsit a kontinensünkön is. Az Európai Orvosok Szövetsége (FEMS) 2011 nyarán készített felmérést, melyből kiderül, hogy a kórházi fizetések ügyében csupán Romániát vagyunk képesek megelőzni… A lista élén Belgium áll, ahol a pályakezdők havonta 6 ezer 250 eurót, a mai árfolyamon cirka kétmillió forintot, a rutinos rókák pedig 16 ezer 600 eurót, vagyis 5,3 millió forintot vihetnek haza. A listán második Olaszország (több mint 3 millió forinttal), a harmadik pedig az Egyesült Királyság (2,6-2,8 millió forintos orvosi jövedelmekkel). De a néhány éves tapasztalattal rendelkező orvosok a németeknél, az osztrákoknál és a svédeknél is tervezhetnek egy és kétmillió forint közötti havi összegekkel."
És megint összehasonlításban: Az én szakterületemen a 300 ezer kb 3-4 éves tapasztalattal összehozható könnyen.(bár hiányszakma) ÉS azért nem ugyanaz a felelősség mint egy orvosnál. (bár ahol dolgozom ott pont az orvostudomány a terület) ÉS nem én vagyok túlfizetve, hanem az orvosok nagyon alul. DE itthon persze el kell fogadni a szocialista berögződést, hogy a munkás ember számít, aki az felett keres az elégedjen meg.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!