Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondolsz a véleményemről?

Mit gondolsz a véleményemről?

Figyelt kérdés

Szerintem az egész magyar nép hibásan gondolkozik, mióta létrejött Magyarország. Emlékeztek a győri csatára, a napóleoni háborúkban?

A francia császár (az akkori világ legerősebb hatalma) szabadságot ajánlott a magyarságnak, cserébe nem kellett volna semmit nyújtania, csak átengedni Napóleon hadseregét.

Ehelyett megtámadtuk a francia sereget, mert a magyar nemesek nem voltak hajlandóak lemondani a hatalmas vagyonról amit a háborúk alatt szerzett.

Természetesen vesztettünk, maradtunk a Habsburg birodalomban.

Ez még jó néhányszor megtörtént a történelmünkben, kivéve mikor egy erős személy irányított minket. (István, Mátyás, stb..)

Most viszont ugyanabba a hibába estünk/esünk folyamatosan: olyanokat támogatunk akik hazudoznak, lopnak, a parlamentben 'dolgoznak' de közben internetes játékokat játszanak.

Elég aggasztó szerintem, hogy a szavazók 40% a FIDESZ-t támogatja, akik gyakorlatilag semmit nem tettek az utóbbi 8 évben, csak az MSZP szidták. De könyörgöm: egy rohadt programot nem mutatnak! Ez persze nem véletlen. A TV-ben meg minden egyes nap láthatjuk ahogy Viktor szid mindenkit mindenben.

Kérdezem én: miért kell beleesni mégegyszer ugyanabba a hibába? A FIDESZ is egy ugyanolyan lopós banda, mint az MSZP, csak nem ők voltak kormányon, tehát nem lehetett őket szidni(vagyis lehetett volna de nem volt értelme)

Azt akarjátok, hogy majd az utóbbi időkben kiderüljön: Viktor amit összehazudott 8 év alatt, annak 1% se fog megvalósulni?


2010. márc. 11. 16:00
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Akkor még nem a nép irányított, tehát Győri csatához nem sok köze volt a népnek.

A nemesek pedig a Habsburgoknak tartoztak lojalitással, ől hívták őket hadba. A nemesek a hazáért áldozták a vérüket. Ez így tök egyszerűen hangzik, hogy csak átengedek 55ezer embert az országon, de ahogy ezt a történelem igazolta, sosem ilyen egyszerű. A sereg éhes, ami kell neki azt elveszi.

A demokrácia jelenlegi formában pedig egy nulla. Az átlag ember két pártot ismer, MSZP, FIDESZ, ki mit ígér arra szavaz. Most érezte, hogy MSZP nem volt jó, szavazzunk a FIDESZRE. Az átlag ember tájékozatlan, pedig ő dönt a vezetőinkről.

2010. márc. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

16:55!

De jó lenne olyan naivnak lenni, ahogy neked sikerült.Én belülről láttam, mi folyik odabenn.Amit mondanak, tesznek, próbáld meg a fonák oldalát megnézni. Ha ez sikerül, mindjárt közelebb kerülsz a valósághoz.

2010. márc. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
A magyaroknak sose volt erőssége a politikai, vagy talán sosem volt(jelenleg van) magyar irányítás alatt Magyarország? A példában említett "erőskezű" királyokat meg gyorsan eltették láb alól, "nehogy össze hozzon már egy erős országot!" Ugyan ez van ma is (vagy lesz). Egy-egy tragédia után jön az egy-két hetes demonstrációs hadjárat, aztán minden el van felejtve.... Erősségünk a szolgalét (meg a nemtörődömség), gyengénk a pénz. Ezért járunk ott ahol...
2010. márc. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Hát ha Te ezt így tudod,akkor biztosan egyedüli kivétele vagy,a rosszul gondolkodók példájának:))))
2010. márc. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
2010. márc. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
58%
Mondjuk szerintem a fidesz sokkal jobb mint az mszp, ez nem kérdés. de nem a kisebb és nagyobb rossz közül kell választani, ha itt a jobbik!
2010. márc. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Mit gondolnék, a jobbik bértolnoka vagy és túl sok a szabadidőd.
2010. márc. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!