Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondolsz erről a vers...

Mit gondolsz erről a vers részletről? (a kérdés részletiben taláható)

Figyelt kérdés

Magyarnak lenni: büszke gyönyörűség!

Magyarnak lenni nagy szent akarat,

Mely itt reszket a Kárpátok alatt:

Ha küszködőn, ha szenvedőn, ha sírva:

Viselni sorsunk, ahogy meg van írva:

Lelkünkbe szíva magyar földünk lelkét,

Vérünkbe oltva örök honszerelmét,

Féltőn borulni minden magyar rögre,

S hozzátapadni örökkön - örökre!...


Magyarnak lenni, Sajó Sándor


2011. máj. 21. 13:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Kissé teátrális, de szép.
2011. máj. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szép vers, de sajnos már nem aktuális. Magyarnak lenni már nem büszke gyönyörűség, hanem egy kínzó állapot.

"Viselni sorsunk, ahogy meg van írva"- az erkölcsök változnak, ahogy az ország helyzete is. Én nem vagyok hajlandó elfogadni, hogy nekem ezt dobta a gép.

Most tedd a szívedre a kezed: Ha ABSZOLÚT semlegesként néznéd az országokat, akkor hova születnél legszívesebben? Svájc vagy Magyarország?

2011. máj. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Utóbbi válaszolónk a lelkét is oda adná pénzért.

EREDJ SENKI NEM TARTALAK VISSZA!

2011. máj. 22. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Utóbbi válaszolónk a lelkét is oda adná pénzért.

EREDJ SENKI NEM TARTALAK VISSZA!"- a kivándorlókat nem gyűlölik a normális országokban.

A magyarságnak egy érdeme volt: megvédtük Európát a töröktől. És a többi? Mire legyek büszke?

Arra, hogy 1000 évvel ezelőtt elugrottunk nyugatra portyázni? Hogy statisztikailag Magyarország több ideig volt idegen uralom alatt, minthogy szabad lett volna? Arra, hogy alacsony a várható élettartam? Hogy ebben az országban még a legalapvetőbb problémákat sem tudják megoldani? A kiváló vezetőinkre? Arra, hogy a magyarok egymásnak esnek(lásd a kommented)? Hogy minden háborút elveszítettünk, ráadásul az egyiket aránytalan következményekkel? Hogy nyugaton lenéznek minket? Ezekre nem lehet büszke lenni. Mondhatjuk, hogy ez nem a mi hibánk, hanem a többi országé, a zsidóké, cigányoké, a liberalizmusé, teljesen mindegy. Még ha ők is a hibásak, a lényeg, hogy ez NÁLUNK történt. Más országokkal miért nem? Lehet, hogy a hibát magunkban kell keresnünk?

Még mindig ugyanaz a kérdésem. Semlegesként Svájc, vagy Magyarország?

2011. máj. 22. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Magyarként egyszerűen nem nézhetem semleges szemmel a világot, bárhogy is próbálkozom...


Mire lehetünk büszkék? Arra hogy még egy ilyen keserű sors után is büszkék vagyunk magyarságunkra! Ez az igazi büszkeség!

2011. máj. 22. 15:10
 6/6 anonim válasza:

Ne azért akarj büszke lenni az országra, mert háborút nyert vagy mert nincs államadóssága, mert akkor a politikusokra, az ország vezetőire akarsz büszke lenni. (Gondolj az iskolára. Ha hülye az igazgató, attól még lehet okos a gyerek.)Csak az érzés, hogy magyar vagy, csak az, hogy tudod olyan országban élsz, aminek polgárai 1000 év alatt sokszor összefogtak ha szükség volt rá. Egy dolog, hogy ma ez nem teljesen így van, de akiben van egy kis hazaszeretet és nem uszítja a népet alaptalanul, az látja, hogy ma is kiváltság magyarnak lenni.


De hogy a kérdése is válaszoljak, nagyon tetszik, főleg a második fele!

2013. jan. 30. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!