Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azokhoz szól ez a kérdésem...

Bumbi02 kérdése:

Azokhoz szól ez a kérdésem akik a Trianon elötti határokat "követelik" vissza! Hogyan lenne ez sztetek lehetséges?

Figyelt kérdés

Abba most nem megyek bele hogy részemröl fölöslegesnek tartom a sirást egy 100 éves béke miatt..


de.. a visszacsatolással több bajunk lenne mint anélkül... visszacsatolt területekkel kb 10millió nem magyart és kb fél millió magyart kapnánk..(max 1 milliót) ebből akkora konfliktus lenne országon belül hogy csak na, a magyarság megin épp 50% körül mozogna (10millióan vagyunk+1millió+10millió külföldi ->21 milliós lakosságból lenne 10 millió magyar) valamint mivel elég valószinü hogy önkéntes alapon nem adnák vissza a területeket a körülöttünk lévő országokkal eléggé jelentősen romlana a viszonyunk...valamint egy idő után megin elszakadnának a területek hisz azokon területeken tulnyomó többségben más etnikumok élnek...nem ebből kéne gazdálkodni amink van?:)

Kossuth Duna Konföderációs tervét még jobb ötletnek tartom... ezt a térséget egy szövetségi államba beolvasztani Dunai Konföderáció néven, mindenki örülhet hogy magyar testvéreink velünk egy államban élnek és senkinek se sérülnek az érdekei hogyha normálisan kiviteleznék...


2010. márc. 7. 19:40
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:
87%
Na en egy nem Magyarorszagon elo Magyar vagyok. En ertem, hogy mit mond a kerdezo. Sokszor tapasztaltam mar Magyarorszagon, hogy nem vagyok kivanatos oda. Miert harcolnak en nagy Magyarorszagert? Le lettem szerb kutyazva meg ilyesmi azert mert itt elek? Ugyan mar. Sok vajdasagi Magyar velem egyutt Vajdasagot , mint kulon allamot szeretne. Ha lesz egy 3. vilaghaboru, akkor esetleg visszaszerezheti MO az elvesztett reszeit, de ha megint rossz felhez csatlakozik akkor annyi. Na ne gondoljatok, hogy nem szeretem Magyarorszagot es buszke is vagyok arra, hogy magyar vagyok!
2010. márc. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 A kérdező kommentje:

Itt alapvető háttértudás hiányzik, nem fogok válaszolni a kérdésre, majd általános iskola felső tagozatában tanultok történelmet és kis gondolkodás után rájösz


légyszives akkor tarts törtéeem korrepetálást nekem hogy meik háttértudásom hiányzik...

2010. márc. 7. 20:20
 13/58 anonim ***** válasza:
48%
a helyesiras.... meik = melyik
2010. márc. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 anonim ***** válasza:
35%

kérdezőnek igaza van, logikusan levezette h mi a helyzet.

aki ezt kétségbe vonja, annak az értelmi szintje a béka segge alatt sincsen.

2010. márc. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 A kérdező kommentje:
ez a halálom... felteszek egy kérdést, érvelek, nem csak ugy összevissza.. erre mit kapok válaszul? helyesirás...egy ilyen oldalon nem helyesirásra figyelek.. de elhiheted hogy letudom irni hiba nélkül is.. szal már ha arra vetted a fáradtságot h ide kommentelsz legalább kérdésre válaszolnál
2010. márc. 7. 20:25
 16/58 anonim ***** válasza:
39%

érthető, hogy miért lettél le szerb kutyázva

mert a határon túl élő magyaroknak eszükbe sincs visszatérni az anyaországba, mind (legalábbis Erdély és Vajdaság) önállóságról álmodozik

bezzeg ha bántanak, rögtön sírtok, hogy Mo. védjen meg benneteket, mert magyarok vagytok...


hát ennyire vagytok

2010. márc. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 anonim ***** válasza:
33%
Nem erted te ezt. Azert nincs kedvem MO-hoz tartozni, mert igy viselkednek velem. Nem pedig forditva. Es kerlek MIT kaptam en Magyaorszagtol??? Meg kettos allampolgarsagot sem. Szerb kutya
2010. márc. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim ***** válasza:
49%

könyörgöm, ha önálló Vajdaságot akarsz, akkor milyen alapon kérsz bármit is Mo-tól??

akkor alapítsatok ott pártot, és küzdjetek Vajdaság függtlenségéért


és ne nevezzétek magatokat magyarnak

2010. márc. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 A kérdező kommentje:
látjátok, még itt sincsenek a "vajdasági,erdélyi,felvidéki" magyarok már szidjátok őket, már megkülönböztetitek öket h vajdasági magyar, a magyar az magyar és pont.. vajdaságban az a baj velük h magyarok, itt pedig az hogy vajdaságiak... kb ien helyzetben vannak...
2010. márc. 7. 20:54
 20/58 anonim ***** válasza:
73%
Arany szivem nem en kertem, hogy itt legyek hagyva! Es latod, nem is ismersz de maris utalsz. Akkor mit keressek en ott? Ahelyett, hogy batoritanal. De sajnos ez a Magyar ember vereben van. Utalni masokat. Na ez a bajom. Es en semmit, de epp semmit nem kerek es kertem MO-tol.
2010. márc. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!