Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azokhoz szól ez a kérdésem...

Bumbi02 kérdése:

Azokhoz szól ez a kérdésem akik a Trianon elötti határokat "követelik" vissza! Hogyan lenne ez sztetek lehetséges?

Figyelt kérdés

Abba most nem megyek bele hogy részemröl fölöslegesnek tartom a sirást egy 100 éves béke miatt..


de.. a visszacsatolással több bajunk lenne mint anélkül... visszacsatolt területekkel kb 10millió nem magyart és kb fél millió magyart kapnánk..(max 1 milliót) ebből akkora konfliktus lenne országon belül hogy csak na, a magyarság megin épp 50% körül mozogna (10millióan vagyunk+1millió+10millió külföldi ->21 milliós lakosságból lenne 10 millió magyar) valamint mivel elég valószinü hogy önkéntes alapon nem adnák vissza a területeket a körülöttünk lévő országokkal eléggé jelentősen romlana a viszonyunk...valamint egy idő után megin elszakadnának a területek hisz azokon területeken tulnyomó többségben más etnikumok élnek...nem ebből kéne gazdálkodni amink van?:)

Kossuth Duna Konföderációs tervét még jobb ötletnek tartom... ezt a térséget egy szövetségi államba beolvasztani Dunai Konföderáció néven, mindenki örülhet hogy magyar testvéreink velünk egy államban élnek és senkinek se sérülnek az érdekei hogyha normálisan kiviteleznék...


2010. márc. 7. 19:40
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
57%

"Abba most nem megyek bele hogy részemröl fölöslegesnek tartom a sirást egy 100 éves béke miatt.. "


na itt én be is fejeztem a kérdésed olvasását


nem szégyenled te magad?

mindegy áá nem is vitázok veled

olyan hogy haza vagy hazaszeretet mond neked valamit?

2010. márc. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
75%
Mondjuk, ha csak azokat a területeket kapnánk vissza, amelyeket 1938-ban visszakaptunk, akkor lényegesen jobbak lennének az arányaink. Székelyföld, az azzal összekötő korridor, a Felvidék déli, magyarlakta része, a Délvidék magyarlakta területei és kész. Mindenki örülne.
2010. márc. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
80%

Jobbikos vagyok.


Sehogy!


Csak az igazságtalanságra alapozva kérhetünk bizonyos engedményeket, a magunk és a külhoni magyarok számára.

De ezt is csak megfelelő marketing és tárgyalások hosszú sora alkalmával!

2010. márc. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 A kérdező kommentje:
Mi lenne ha a kérdésre is válaszolnál?:)) amugy meg mohácsot mér nem siratod? mér nem szidod érte a törököket? mért nem siratod a szatmári békét? miér nem szidod érte az osztrákokat? attól hogy azt kiabálja vki h vesszen trianon nem fog minden rendezödni.. sokan vannak márpedig igy, hogy követelik vissza az elcsatolt területeket, és engme érdekel hogy hogya képzelték el a megvalósitását, mert még választ sose kaptam rá csak olyat mint amit te mondtál...
2010. márc. 7. 19:48
 5/58 A kérdező kommentje:
ez az első válaszolónak ment:)
2010. márc. 7. 19:50
 6/58 A kérdező kommentje:
amit a második válaszoló irt, azok viszonylag reálisak, mert ugy tényleg meg lenne oldva a belső ellentét kérdése ami avisszacsatolásból eredne...csak az a baj hogy nem adná egy ország se a földjét
2010. márc. 7. 19:51
 7/58 anonim ***** válasza:
63%
Itt alapvető háttértudás hiányzik, nem fogok válaszolni a kérdésre, majd általános iskola felső tagozatában tanultok történelmet és kis gondolkodás után rájösz.
2010. márc. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
58%

1. kizárólag katonai úton, más lehetőségről hiába is morfondírozunk. Közeli példát is tudok mondani Izrael (1967), ők kiálltak magukért és sikerrel is jártak. Masszív katonaság és egy agresszív háború, ez az egyetlen lehetőség.


2. "kb 10millió nem magyart és kb fél millió magyart kapnánk" - szerintem meg fele-fele arányt kapnánk (Horvátország nélkül természetesen)


3. "részemröl fölöslegesnek tartom a sirást egy 100 éves béke miatt.." - téged kedves kérdező deportálni kéne valamelyik elszakított területre, hogy ott élj, és akkor talán másképpen gondolkodnál te is, és jól esne neked is egy kis szolidaritás a magyarországi fajtádbeliektől!

2010. márc. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
69%

"Mi lenne ha a kérdésre is válaszolnál?:)) amugy meg mohácsot mér nem siratod? mér nem szidod érte a törököket? mért nem siratod a szatmári békét? miér nem szidod érte az osztrákokat? attól hogy azt kiabálja vki h vesszen trianon nem fog minden rendezödni.. sokan vannak márpedig igy, hogy követelik vissza az elcsatolt területeket, és engme érdekel hogy hogya képzelték el a megvalósitását, mert még választ sose kaptam rá csak olyat mint amit te mondtál..."


nekem mindegyik tragédiánk egy kicsit fáj

kérdező...

nem szidtam se a törököt se senkit eddig se

de attól még fájnak a nemzet tragédiái mert Magyar vagyok

kérdező ez neked ment

2010. márc. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
72%
a határokat nem cserélgetik tárgyalóasztalok mellett, ha ilyet szeretnének egyesek, menjenek a honvédségbe és szurkoljanak hogy lesz még háború a szomszédokkal, egyébként az én életembe nincs betervezve egy háború, mert abból sose jön ki senki jól
2010. márc. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!