Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha Fidesz a Jobbiktól "lopja"...

Ha Fidesz a Jobbiktól "lopja" a programja egyes elemeit, akkor az miért rossz a Jobbikosok szemében?

Figyelt kérdés

Olvastam itt egy két fórumhozzászólásban, hogy bizonyos elemeket átemelt a Jobbik programjából a sajátjába.


Akkor ez most rossz vagy jó szerintetek?

Mert ha belegondolsz, a Jobbik programja az ország "rendberakását" célozza, vagyis az országban uralkodó helyzetek javítását.


Ha a Fidesz ebből átemel elemeket, akkor azzal az ország javulását fogja előidézni végsősoron.


És ugyebár a Jobbik vezérfonala az hogy jobb legyen a sorsa a magyaroknak és az országnak. Akkor meg nem mindegy hogy ,melyik párt valósítja meg? Vagy ez csak a Jobbik kiváltsága lehet mert ő mondta először? Szóval nektek a párt a lényeg vagy az ország?


2010. márc. 7. 13:30
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/81 anonim ***** válasza:
0%

Persze válaszolok.Mindaddig míg normális a hozzáállás:)


A közmunka,mint szemétszedés,stb.egyszer elfogy,főleg akkor,ha nem csak a lapátnyél támasztása a feladat.Tehát ideig-óráig működhet,de aztán zsebre dugott kézzel,vállvonogatva néz a két fél egymásra.Itt nyitott a több ezer dolog...

Én ebben az elszámoltatásban azért nem hiszek,mert kis lové,bizonyos helyekre és már nincs is miért aggódni,senkinek.

Ez a Fidesz-Jobbik acsarkodás meg azért büdös,mert ha én jót akarok,akkor tök mindegy ki a partner,jót akarok...

Ismerősöm jogi asszisztens,mindenhonnét visszakapja az önéletrajzát,én sima kétkezű munkás,sosem voltam munka nélküli,pedig az 5. munkahelyem,mert ha nem vagyunk egymással elégedettek és nem lehet ezen változtatni,akkor odébb állok.

A lakásvásárlás,építés kategóriát pedig nem az egyszerű embereknek találták ki.Mi voltunk ez ügyben banknál,úgy elmentünk onnét,hogy engem nem etetnek több reklámmal többet be.Pedig a gazdasági válságnak még előszele sem volt.Egyszerűen,ez csak egy kampány fogás,ami csak lovés embereknek segítség.

Jó lenne tudni,hány nyugdíjas kövér igazgató lenyesett pénzétől,hány tisztességben megöregedett nyugdíjasnak lenne és mennyivel ezáltal,több a nyugdíja!

Én pont azért írom a terepjáró témát,mert a legutolsó,valamire való gazda is azzal jár,persze nem mint munka eszköz,hanem vagyon fitogtatás céljából,meg Bmw,Merci,Audi,Jeep és bizony M,AMG,S ami nem tipikusan földesútra való.Tehát,nem azzal van gondom aki dolgozik és előre halad,hanem azzal,hogy az adó kedvezményekből,leírható áfa,gázolaj visszatérítés,(akkor mennyibe kerül az autózás)és az én fizetésemből levont lovéval villog,amikor majdnem nulla az adózása,mert ugye én is ezt tenném,ha ebben a cipőben járnék!

A munkaerőért meg úgy versenyeznek,hogy ha te dolgoztál Á-nál,akkor B a büdös életben nem alkalmaz és fordítva.Persze a kocsmában meg van beszélve 120000 max amit adnak,de ha a másikhoz mész akkor kevesebb,mert az alkunál te vagy a második,azt már nem is említem,mikor nem fizetik ki a munkád,mert épp olyan hangulata van a Báró úrnak...Úgyhogy én ezt sem írom alá.

De nem vitázni akarok,csak elterelem a figyelmet a veszekedésről,ami már uncsi kicsit.)

Remélem nem maradt ki semmilyen kérdés és válasz!Üdv!

2010. márc. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/81 anonim ***** válasza:
8%

15:51:


"A fidesz és az mszp össze fog fogni a Jobbik ellen"


No nem, barátom, nem vagytok ti annyian, hogy össze kellene fognki ellenetek. Számomra mindig megdöbbentő ez a hatalmas magabiztosság, ami a Jobbikosokból árad. Tudom, soknak tűnhettek, hiszen itt is tele van veletek minden politikai kérdés, de tudod, attól még, hogy a legtöbben egyszerre több regisztrációval is rendelkeztek, és minden kérdéshez többször is hozzászóltok attól még mindannyiótoknak csak egyetlen szavazati joga lesz áprilisban... :)


Ha lenne agya a vezetőiteknek, akkor idén már kormányra kerülhettetek volna a Fidesszel egy koalícióban, mint új jobboldali egység. De nem, ti magas lóról beszéltetek, és beszéltek ma is. Mára már minden Fidesz-szimpatizáns kiismert benneteket, és való igaz, hogy a hátunk közepére nem kívánunk egy ilyen politikai szektát, mint a Jobbik.

De azért annyira nem vagytok ti fontosak, hogy elfeledtessétek velünk az utóbbi 8 év nyomorúságát! És bár már lassan többen vagytok, mint az MSZP-sek, de hálistennek sokkal kevésbé vagytok veszélyesek, mint ők.


2014-re el fogtok tűnni.

2010. márc. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/81 anonim ***** válasza:
57%
Elozonek.Aztan nehogy nekem szivrohamot kapj aprilisban.Meg egy honap hatra van de mar most 50-50 aranyban oszlik meg Jobbik-fidesz.
2010. márc. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/81 anonim ***** válasza:

Persze válaszolok.Mindaddig míg normális a hozzáállás:)


A közmunka,mint szemétszedés,stb.egyszer elfogy,főleg akkor,ha nem csak a lapátnyél támasztása a feladat.Tehát ideig-óráig működhet,de aztán zsebre dugott kézzel,vállvonogatva néz a két fél egymásra.Itt nyitott a több ezer dolog...


Én igyexem megérteni téged, csak ezt fordítva nem látom!


Annyi munka van, ami el lehet végeztetni a közmunkásokkal hogy azt nem is hinnéd!

Több mint 1200Km csak a víz csatornák hossza, és az hogy itt nem írok teli 4 A4 es oldalt nem azt jeleni hogy nincs. A városi infrastruktúra a korházak, a szoc szféra, a közétkeztetés.

Én nem vagyok illetéke és nem mélyültem el benne de több 100000 állást tudnék csak így országosan. Az meg hogy nem dolgoznának, akkor lehet hazamenni és nincs pénz.

Nem megy másként mert ennyi rosszul szocializálódott embert nem lehet ellátni,

Ez nem kívánságműsor hanem a gyermekeink jövőének egy feltétele.


Jót akarni?

Te egy jóhiszemű ember vagy, aki csak azt látja hogy valami nem stimmel.

Én viszont látom hogy mennyire mélyen össze van ágyazva az MSZP és a Fidesz.

Hogy minden a hatalmukat szolgálja, és semmi köze annak a sok lejáratásnak és riogatásnak a valósághoz. Egyszerűen ők a kiskirályok és féltik a multik által odaajándékozott koronájukat!

Ne legyen a számodra kétséges hogy ha tehetnék akkor kivégeznék a Jobbikot.


Lakás vásárlás.

Ha te egy kőműves lennél, akkor ¼ ét keresnéd annak amit egy osztrák, és az oszrták a fizetéséből még is megveheti azt a lakást amit az ottani kőműves épít, sőt ott a tégla is olcsóbb. Ezen kellene elgondolkodnod, hogy ez miért van, és akkor megértenéd hogy egyszerűen a béreink vannak mesterségesen alacsonyan tartva, mert ezt várja el a hatalom el a két rendszervarázsló és korrupt párttól!


Az meg hogy van néhány nagy gazda aki a támogatásokból él?

Pont ez a lényege a Jobbiknak, hogy nem néhány gazda számára akarja a forrásokat kifizetni, hanem inkább kevesebbet de sok gazdának. Akik igen is versenyezni fognak a munkaerőért, mert a piac már csak ilyen. Ha nincs szüksége csak ehy faluban egy gazdának a unkás kézre akkor válogathat, ha tíznek és nincs elég munkáskéz akkor meg többet fizet hogy menjen a munka. Nincs más megoldás csak ez.

2010. márc. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/81 anonim ***** válasza:

16:18:


Tudom-tudom, ha sokat mondogatjátok, akkor sikerülni is fog, mi?

Biztos Vonáék is olvasták a Titok c. könyvet! :) "Hidd el, hogy igaz, és valóra válik!" :)


Azért azt ne felejtsük el, hogy a Jobbikosok jelentős hányada olyan fiatal, hogy még szavazati joga sincs, de azért az internetes közvélemény-kutatásokban ők is szoktak ám szavazni! :) Arról nem is beszélve, hogy nekik van a legtöbb idejük a net előtt ülni egész nap!


No de sebaj! Azért így is nagy szó, hogy áprilistól már Vonáék is kérhetnek majd költségtérítést! Ilyen rövid idő alatt bejutni a Parlamentbe, bizony, ez nagy dolog! De kábé ugyanilyen gyorsan ki is kerülnek majd onnan...

2010. márc. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/81 anonim ***** válasza:
a fidesznek nincs programja, úgyhogy nincs hová tenni az ellopott dolgokat...az mszp programjának kb a fele viszont tényleg a jobbikos programból van kiollózva
2010. márc. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/81 anonim ***** válasza:
felőlem az egész jobbikos programot lenyúlhatja bármelyik párt, csak akkor legyen olyan szíves és valósítsa is meg! (Vona ugyanezt mondta, mikor felhívták a figyelmét arra, hogy túl korán akarja kiadni a programot)
2010. márc. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/81 anonim ***** válasza:
A Fidesz azért lopta el a Jobbik szólamait hogy népszerű legyen, és a radikálisoktól is visszahódítson embereket. A jobbik ellenben nem demagóg, ők meg is akarják valósítani amiről szó van.
2010. márc. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/81 anonim ***** válasza:

Ne várd,mert nem foglak!Amit írtál,miből akarod fizetni?Szedjük a szemetet,festjük a füvet,az eget és ezt ki pénzeli majd?Kajakihordás?Vicceltél?Háromezer fős településen pont ketten végzik.:))

Nem az a helyzet hogy nem akarlak megérteni,hanem az,hogy nem tudlak.A kettő közt van különbség!

Az én gyermekem jövőjét abban látom,hogy legyen tanult,tisztességes,tudjon kommunikálni minden körülmények között,ne ölbe tett kézzel várja postagalambot,meg a messiást,amíg velem él,azt teszi amit én a saját,jól fel fogott érdekében akarok!Nem hiszem hogy mindenkit munkára lehetne bírni,ezt szerintem a világ legfejlettebb országaiban sem hiszik:)

Jóhiszemű vagyok!Szerintem meg nem.Mikor ment jól minden,simán leváltották az akkori kormányt,mondván szar,sokkal jobb lesz minden,csak nézzük meg!Megnéztük!Aztán a legnagyobb pofon,adunk megint négy év lehetőséget.Na itt én kiábrándultam a magyar politikából,választókból egyaránt egy életre!Ez mind csak üres duma,amit senki nem tud bizonyítani,ha lehetőséget kap,akkor meg mást csinál!Mivel,volt alapom már összehasonlítani egy-két kormányt,nem nevezném jóakarónak semelyiket sem!Csak inkább kevésbé rossznak!De az MSZP nevét szerintem ne emlegesd egy lapon a Fideszével,mert ha így teszel,komoly gondok vannak.Nekem nem érdekem védeni egyik tetű bandát sem,de láttam már sok mindent az országban.

A béreink mesterségesen alacsonyan vannak tartva.

Az enyém bizony nem.Amikor a volt főnök bejött a pihenőbe,hurrá az MSZP nyert,itt a kánaán,én az elégedett pofáját nézve megértettem itt a végem.Annyi pénzért dolgoztam,amennyi fedezte a bejárást és kölcsönöket.Felmondtam,addig bizonyítottam hogy most olyan bérért dolgozom,amit sok külföldön dolgozó is irigyel,mert neki ezért távol kell lenni a szeretteitől!Persze itt mindig megfeledkeztek arról,hogy volt egy köcsög,aki emelt minimálbért,mert ha az nem történik,akkor még mindig azon a szinten lennének sokan.Az Eurot is elfelejtették bevezetni,holott már elérhető közelségben volt,most meg tíz év is kellene...Ki hibájából?A nyomorék Mszp.Visszatérve a tégla árakra.Szerinted ki vesz téglát ma?Kinek a tulajdonában vannak a téglagyárak?Nem egy Osztrák bácsié véletlenül?(Wienerberger a neve a cégnek.)

A gazdák,nem fognak munkaerőért versenyezni,ezt bátran hidd el nekem,a kicsi saját családjával oldja meg,a közepes méretű keres alkalmi munkást feketén,a nagy gazdák pedig viszonylag normálisan bejelentve,juttatásokkal foglalkoztatnak.

Hidd el,nem fogja a világot megváltani itt semelyik párt sem!Van nagyon rossz,rossz,nem annyira rossz,kevésbé rossz...Tehát nem vagyok hasra esve még mindig,pedig szeretnék,hidd el!

2010. márc. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/81 anonim ***** válasza:

Ne várd,mert nem foglak!Amit írtál,miből akarod fizetni?Szedjük a szemetet,festjük a füvet,az eget és ezt ki pénzeli majd?Kajakihordás?Vicceltél?Háromezer fős településen pont ketten végzik.:))


Pontosan ez a szép a gazdaságba.

Hogy nem fehér és fekete.


Ha az egy gazda helyet tíz kapja a támogatásokat az indukálja a fogyasztást, hisz az egy az közel nem fogyaszt 10× annyit. És lehet hogy nem fognak annyi autót venni (ami import)egyszerűen csak többet költenek felújításra stb. Csak hasznos lehet.

2010. márc. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!