Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Meglátásotok szerint milyen...

Meglátásotok szerint milyen pozitív intézkedéseket tett Orbán Viktor kormányzása alatt? Miben lettünk jobbak?

Figyelt kérdés
Csak pozitív dolgokról szeretném, ha írnátok.
2015. júl. 10. 10:57
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
64%
Én nem tudok pozitív dolgot mondani. Számomra csak negatív hatása volt az uralkodásának.
2015. júl. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
38%
Mit nevezel pozitívnak? Mert ami valakinek pozitív, az másnak negatív. Például pozitív, h elkerültük Olaszország vagy Portugália sorsát, stabilizálódott a gazdasági helyzet, de ehhez olyan (sokszor megkérdőjelezhető) intézkedésekre volt szükség, ami sokakat rosszul érintett.
2015. júl. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 schocko ***** válasza:
29%
Útlevelet adott a határontúli magyaroknak, így végre elhagyhattuk a szülőföldünket és nyugatra mehettünk élni...
2015. júl. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
59%
Szabadon lehet pálinkát főzni, ki is használom.
2015. júl. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
62%
Korrupcióban, sikkasztásban, kivándorlásban stb.
2015. júl. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
39%
Az egykulcsos adóval és a családi adókedvezménnyel több marad a pénztárcában.
2015. júl. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
57%

Családi adókedvezmény

Csok

2015. júl. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
77%
Propagandában verhetetlenek lettünk.
2015. júl. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 EagleHUN ***** válasza:

Ez mindig nézőpont kérdése, hogy kinek kiknek pozitív egy intézkedés és kinek negatív. Tehát személyre bontva ezt nincs értelme megválaszolni. Illetve hogy milyen távon volt jobb vagy rosszabb sem mindegy. Például előfordulhat olyan hogy rövidtávon valami nagyon rossz, közép és hosszú távon viszont jó, de ennek a fordítottja is lehet akár. A Magyar politika 89 óta mindig a saját ciklusában akart "jót" tenni hogy a választókat "megvegye", függetlenül attól hogy az hosszútávon meg lehet hogy ezzel nagyobb károkat okoztak.

Ugye hogy szól a mondás:

Minden igaz meg még annak az ellenkezője is!


Szóval:

Kérdésed tehát megválaszolható abban az értelemben hogy az egész Ország jobban járt-e, egy egy döntéstől, de csak hosszú távot, esetleg középtávot (4évnél több idő!) figyelembe véve, mintha azt a döntést nem hozták volna meg, vagy annak ellenkezőjét csinálják.

//A fentebb leírt okok miatt a rövid távot 1-4 év nem szabad figyelembe vennünk, sem a pozitívat sem a negatívat!//

2015. júl. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 EagleHUN ***** válasza:

Akkor sorolom az előző hozzászólásom szerinti pozitívakat:

1) Családi adókedvezmény - Ezt már írták, egyértelmű. Akik dolgoznak azok tudnak gyermeket vállalni, hosszú távon meg fog szűnni a soha nem dolgozóknak gyermekek utáni esztelen osztogatás.


2) Energiaszektor és egyéb stratégiai szektorok visszavásárlása. - Pl A multik fölvásárolták az energia szektorunkat aztán jól megemelték az árakat. Akkor is magasabban tartották az árakat amikor a világpiaci ár már 30%-al alacsonyabbra szállt. A nép nyomorgott, közben talicskával tolták ki a hasznot. Megjegyzendő hogy Viktorka azért elég álságosan járt el a visszavásárlás után, azaz politikai tőkét kovácsolt magának a "rezsicsökkentésből". Ugyanis ezt a visszavásárlás nélkül nem tehette volna meg. Másrészt ha valóban korrektül csinálta volna akkor azonnal 30%-al csökkent! Most is jelenleg az összes csökkentése sem éri el a 30%-ot csak huszon egy néhányat! Magyarul ott hagyott náluk közel 10%-ot! ennek ellenére a visszavásárlás hosszú távon stratégiailag pozitív hatású lesz.


3) "Önkéntes" nyugdíjpénztárak visszavétele. - Na ez már sokaknak nem ilyen egyértelmű. Az állambácsi külső nyomásra haveroknak megengedte nyugdíjpénztárak alapítását. Aztán egy tollvonással átirányították a nyugdíjjárulékokból befolyó pénzek nagyobbik felét ezekbe a pénztárakba. A Magyar államnak viszont ugyanúgy ki kellett fizetni a nyugdíjasokat, a befolyó jóval kevesebb összegből. Mit tett hát, hitelt vett föl, hogyan tette ezt államkötvényeket bocsájtott ki (igen magas kamatra). Kik vették ezeket az államkötvényeket sokan de legfőképp azok a "haverok" akikhez a nyugdíjpénzek kerültek, azaz a nyugdíjpénztárak. Tehát mi történt? A Magyar állam fölvette a saját meg nem kapott pénzét magas kamatra hitelként. Közben még a nyugdíjpénztárak is elég sok "kezelési költséget" vontak el és kiderült az is hogy tőzsdéztek is vele, ami kockázatosabb mint az állampapír.

Sokan azt hiszik hogy így "elvették" a pénzüket. Tévednek mert sosem volt az övék! Az állam kötelez minden generációt arra hogy az éppen meglévő nyugdíjasok nyugdíjjárulékát fizessék be! Tehát sohasem a mi saját nyugdíjunkat fizetjük, most sem, ma sem, azt majd a következő generáció fogja nekünk befizetni (Föltéve ha lesz ilyen de ez már más kérdés!). Tehát a nyugdíjpéztárak "bevonása" után azonnal megsemmisítették az így államhoz került államkötvényeket, így az állam letudhatott egy csomó államadósságot. (Saját magának minek fizessen kamatot ugyan, erre mondják sokan hogy "eltűnt" a pénz, nem tűnt el, kisebb lett az adósság, akkor és ott abban a pillanatban!) Viszont az kiderült utólag, hogy a mindvégig állami felügyelet alatt álló OTP-t kivéve (ők fizettek az embereknek jutalékot, szinte senki más nem) az összes bevont nyugdíjpénztárból hiányzik egy csomó pénz a magas "kezelési költségek" és a tőzsdézés miatt, így a más pénztáraknál lévők jószerével semmi jutalékot nem kaptak. Na itt lehet elgondolkodni akkor valójában ki lopta el az emberek pénzét!


4) Magas ÁFA-Alacsony SZJA. - Akármennyire is nem tetszik sokaknak az Ország pénzforgalmát rendbe teszi ez az intézkedés. Az Áfa csalás sokkal könnyebben megfogható mint az SZJA csalás. A magas ÁFÁT megfizeti a multik, az átutazók, a túristák, a gazdagok is stb. Megfizetik a magas ÁFÁt azok is akik "ebül" szereztek vagyont (lopással, csalással,sikkasztással és egyéb trükkökkel), még a politikusok is megfizetik.

Nem mondom pár alapvető főleg a nyers, földolgozatlan élelmiszer ÁFÁ-ját lejjebb lehetne vinni hogy a lakosság kedvezményesen jusson pl nyers húshoz, tejhez, zöldséghez gyümölcshöz és ezzel így még a saját gazdaságunkat is megtámogatnánk.

Szóval bejön a pénz az országba, és a nyersanyag, valamit hozzáadunk (munkát, energiát stb) majd eladásra kerül az előállított termék + ÁFÁ-val! Hosszú távon ebből fog finanszírozódni minden egészségügy, oktatás stb...

Ne bonyolítsuk túl a kérdést, ha több folyik befelé mint amennyi kifelé megy (itt marad a pénz egy része és nem átjáróházként üzemelünk) az hosszútávon mindenkinek jobb lesz.

2015. júl. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!