Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért fáj a Jobbikosoknak,...

Miért fáj a Jobbikosoknak, hogy megszavazták a holokauszt tagadás büntetéséről szóló törvényt?

Figyelt kérdés
Egyfolytában azt látom,hogy ezzel szétb*sszák a szólásszabadságot,ráadásul most is a FIDESZ szidják...Miért gáz nekik ez a törvény?Nácik vagy mi?Vagy már megint a zsidókkal van gondjuk?:D
2010. febr. 28. 17:11
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:

"hitler hatása még mindig érezhető, ->okold mindenér a zsidót h ha szar az életed.."


Ne higgye senki azt, hogy az egész antiszemitizmus Hitlerrel kezdődött. Sőt, kezdetben Hitler is "lelkes antifasiszta" volt.


"Ma nehezen, talán sehogy sem tudnék számot adni arról, hogy első ízben mikor váltott ki belőlem különös gondolatokat ez a szó: „zsidó”. A szülői házban, édesatyám életében –emlékezetem szerint- még csak nem is hallottam ezt a szót. Úgy képzelem, az idős úr már e szónak különös hangsúlyozásában is kulturális elmaradottságot sejtett volna. Élete folyamán többé-kevésbé világpolgárias nézetekre tett szert, amelyek alapjukban nemzetelvű gondolkodásmódjával párhuzamosan is nemcsak, hogy megmaradtak, hanem még rám is hatást gyakoroltak.

Az iskolában sem találtam semmilyen bizonyítékot sem arra, hogy ezeken az általam elfogadott nézeteken változtassak.

Először 14-15 éves koromban találkoztam gyakrabban a „zsidó” szóval, főleg politikai beszélgetések kapcsán. Bizonyos fokig visszataszítóan hatott ez rám, és nem tudtam leküzdeni némi kellemetlen érzést, amely mindig úrrá lett rajtam, ha vallási felfogással kapcsolatos villongások folytak le előttem.

Más jelentőségűnek ezt a kérdést abban az időben még nem éreztem.

Linzben nagyon kevés zsidó élt. Az évszázadok folyamán külsejük európaivá és emberivé vált, úgy, hogy képes voltam őket németeknek tartani. E felfogásom képtelen voltát annak idején ne vettem észre, mert sajátos ismertetőjegyüket csupán idegenszerű vallásukban láttam, és azt hittem, hogy általában emiatt üldözik őket, ami a velük szemben alkalmazott rosszindulatú kifejezések iránti idegenkedésemet olyakor csaknem undorrá fokozta.

Így kerültem Bécsbe.

Először akkor néztem körül új világomban, és akkor kezdtem érdeklődni a zsidó kérdés iránt, amikor ismét visszatért nyugalmam és a benyomások zavaros képe tisztulni kezdett. Akkor eszméltem rá a zsidókérdésre.

Nem merem állítani, hogy azok a körülmények, amelyek között, és az a mód, ahogyan a zsidókat meg kellett ismernem, különösebben kellemes lett volna számomra. A zsidókban mindeddig csak a vallást láttam, és ezért az emberi türelmesség alapjáról kiindulva ebben az esetben is vallási villongások elutasításának jogosságával érveltem magamban. Egy nagy nép kulturális hagyományaihoz méltatlannak tartottam ezt a hangnemet, főként azt, amelyet a bécsi antiszemita sajtó ütött meg. Nyomasztólag hatottak rám a középkor bizonyos eseményei, és nem szívesen láttam volna azok megismétlődését. Minthogy pedig a kérdéses újságok nem álltak a legkitűnőbb sajtótermékek hírében – ennek a körülménynek az igazi okát akkoriban nem láttam helyesen –, bennük inkább a gúnyolódó irigység, semmint egy – ha talán hamis vágányon is haladó, de – jól megalapozott felfogás termékeit láttam.

"

2010. febr. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
Igen, csak aztán, hogy komolyabban elmerült a zsidókban, rájött, hogy milyenek valójában.Az aki egyetért a törvénnyel, vagy védi izraelt és a benne élőket, az nem nőtt még fel, nem tapasztalt eleget. De nem baj. Majd fog.4 év múlva.
2010. márc. 1. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
Nem a holokauszt tagadást kellene büntetni,hanem a hazugságot,persze ilyeténképpen a holokauszt tagadást is,de ha teszem azt,valaki híresztelné,hogy a móri mészárlás csak egy gyors tranzakció volt,vagy hogy Budapest szlovák város,szerintem ugyanaz a kategória...
2010. márc. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 bumbi02 ***** válasza:

n.Az aki egyetért a törvénnyel, vagy védi izraelt és a benne élőket, az nem nőtt még fel, nem tapasztalt eleget.


én nem védem se izraelt se az ott lévőket, csak reálisan gondolkodok... nézz szét europában és nézd meg h hol van még ilyen törvény...


amugy meg az antiszemitizmus a 10-11 század környékén kezdödött talán.. a zsidók mivel pénzváltással és kereskedelemmel foglalkoztak eléggé tehetősek voltak, ezzel persze hogy sokak ellenszenvét kivivták, egy keresztény europában amugy is ferdén néznek vkire hogyha más a vallása ez is szerepet jáccott, plusz nyomorban könnyü vkit okolni hogy miatta vagyok nyomorban nem azér mer nem csinálok semmit sem...

2010. márc. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:

Nemzsidó létemre "hiszek" a holokausztban, nem tartom szimpatikus dolognak a tagadását, de ez a törvény sztem baromság. A zsidóságnak sem jó, mivel aki utálja őket, abban a gyűlölet csak nőni fog.

A holokauszton kívül amúgy ezer dologgal lehet a zsidók ellen menni, tehát aki hergelni akarja a népet, nem a holokauszttal teszi, hanem valami mással, ami nincs büntetve.

2010. márc. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
100%

Engem a törvénnyel kapcsolatban egy dolog zavar:

Miért csak a holokausztra terjed ki a törvény? A kommunista diktatúrákban legalább tízszer annyi embert megöltek. Az az érvelés, hogy a kommunizmus áldozatai önként vállalták a halált, enyhén szólva is felháborító. Említhetném még az örmény népirtást, az amerikai őslakosok kiirtását, a magyarok ellen elkövetett 1944-es délvidéki vérengzéseket, stb.


Amúgy sem Jobbikos, sem náci, sem antiszemita nem vagyok, mielőtt valaki megkérdezné.

2010. márc. 1. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 bumbi02 ***** válasza:
azért nem terjed ki a törvény, mer manapság senki se tagadja a kommunizmus áldozatait, a sebrenicai mészárlást stb.. mindenki csak a holokausztot tagadja, mer jól esik szidni a zsidókat hogyha épp nem megy jól a sora az illetőnek..
2010. márc. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
Igazad van, sajnos a zsidók tehetnek róla...
2010. márc. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 bumbi02 ***** válasza:
0%
mondd el akkor a te életedet milyen módon kárositotta meg egy zsidó származásu vagy zsidó vallásu...
2010. márc. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
A főnököm zsidó, a feleségem főnöke zsidó. Nekem ennyi is elég lenne, de vannak ilyen kókák, kövérek, orbánok, gyurcsányok(csak a felesége zsidó, de az is elég),lenvaik, és még sorolhatnám.....ja, és elárulták Jézust, ezt személyes sértésnek veszem.Az utóbbi poén(de igaz), Magyarország jelenlegi helyzetéről ők, és a cigányok tehetnek, tetszik, vagy sem.....ha nem látod, vak vagy...vagy zsidó.
2010. márc. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!