Miért nem tudnak egyesek túllépni Trianonon?
Nem provokálásnak szánom a kérdést, és nem is akarok vitát szítani.
De egyszerűen nem értem. Oké, Magyarország rengeteg területet veszített. Na de egy majdnem 100 évvel ezelőtti dolog miatt miért képesek egyesek letargiába esni, és bólogatni, hogy a Jobbik tantárgyat csinálna belőle?
Mi értelme van ennek?
Az, hogy nemzeti tragédia, egy dolog. De sokan miért nem tudnak túllépni? Tényleg kíváncsi vagyok. Mivel lesz az jobb, hogy siránkozik valaki azon, ami Magyarországgal történt az I. VH után?
Monaco a területének 90%-át veszítette el, mégis hol tartanak már:
Bolívia a területének kb 60%-át a tengeri kijárattal együtt:
Ausztria is elveszítette Galíciát, Csehországot, a mai Szlovénia területét, Dél-Tirolt, és mégsem búslakodnak. Pedig Dél-Tirol lakosságának a fele osztrák.
Tényleg nem szeretnék provokálni, csak meg szeretném érteni, hogy 100 év távlatából mégis miért ilyen fontos egy területtel kapcsolatos békeszerződés, hogy nem bírnak az ilyen emberek a jövőbe nézni miatta.
(amikor meg OV szavazatot adott a határon túliaknak,
mindenki fel volt háborodva, hogy miért, amikor ők nem is itt élnek)
Miért van ez? (beszólásokat nem kérek)
Nemsokára kapsz egy választ, amiben a Holokausztra hivatkoznak.
Ha így lesz, elmegyek jósnak. :D
Persze 2-es, mert csak példának magyar dolgot lehet felhozni....szövegértelmezés 1-es.
Ismerősöm járt Bolíviában, és oké, hogy eléggé elmaradott, de az emberek boldogok, nem siránkoznak, egyedül max Chile miatt a tengeri kikötő miatt.
Egy ilyen tragédián nem könnyű túllépni...
Kb olyan volt anno, mint ha pl tegyük fel holnaptól csak Pest megye marad Magyarország, a többi területet megkapják a szomszédos országok...
És ez miért okoz valakinek lelki traumát?
39%-os lődd le magad, folyton provokálsz.
Azért, mert egyrészt egy évezredes gazdasági rendszert zúzott szét, másrészt pedig több millió magyar még ma is kirekesztve, elnyomás alatt él.
Hiába próbáljátok azt magyarázni, hogy a múlté meg minden, de még ma is erősen érződik a hatása. Amúgy ne érts félre, ha volna lehetőségem szabadon átrajzolni a határokat, akkor nem állítanám vissza a '14-es határokat, mert tisztában vagyok az etnikai helyzettel. Én inkább a bécsi döntések változtatásait tartom igazságosnak.
Amúgy május 25-én volt a 100 éves évfordulója annak, hogy Olaszország belépett a világháborúja. Ezen a napon Ausztriában és Dél-Tirolban félárbocra engedték a zászlókat és ilyen táblákkal árasztották el a térséget:
Szóval ennyit a belenyugvásról.
"Ebben erősen tévedsz. A magyar ember leszarja, lefossa és még le is fingja a hollókosztot."
Az egyrészt a turbómagyar (és nem az igazi magyar ember), másrészt nem erre gondoltam, zsenikém. Hanem hogy valaki megjegyzi, bezzeg a holokausztot tanítják, nyomják a médiában stb. (megjegyzem, ebben van igazság, de ti csak végletekben tudtok gondolkodni, ami elég szomorú)
Na, induljon a lepontozás, hajrá! :)
"Na, induljon a lepontozás, hajrá! :)"
Már elindult.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!