Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar emberek miért utálják...

A magyar emberek miért utálják ennyire a panelházakat?

Figyelt kérdés

Úton-útfélen csak lefitymáló, már-már kötelezően előadott undort vált ki a téma a legtöbb emberből. Az elborultabbak már egyből bontanák is őket.


Én elhiszem, hogy egy medencés rózsadombi villában jobb élni mint Újpalotán, de a panelban lakó emberek többsége nem véletlen lakik ott ahol. Egyszerűen erre van pénze. A lakótelepek ezeknek az embereknek épültek, akik anno komfort nélküli, sötét félszobákból költöztek át. Nekik a lehető legmagasabb színvonalat csak a panelházakkal lehetett biztosítani.


Kíváncsi lennék, a nagy ellenzők szerint mit kellett volna anno építeni helyettük!


2015. máj. 18. 22:32
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
80%

Kicsi gyerekként emlékszem mennyit csesztetett minket az alattunk lakó meg a szomszéd.


Szüleim is mindig engem csesztettek, hogy mindig miattam van a veszekedés. Hát persze.


Nem is a hülye szüleim miatt, akik panelba költöztek egy 2 éves gyerekkel, mert csak arra van pénz. De gyerek kellett természetesen....


Szerintem panelban lakni a legrosszabb a világon. Én inkább vonnám a kútról a vizet, meg minden szart, csak ne fos panelban lakjak. De valahogy senki nem akar cserélni velem... milyen érdekes.

2015. máj. 19. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
89%
...no meg amikor valaki fogja a fúrógépet és órákig szerel valamit a falra. Az egész épületben hallatszik, gondolataimat sem hallom. Ebből is jut minden hétre egy, annyi ember lakik egy panelben.
2015. máj. 19. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
89%

Jajjj iggen...... a fúrásra, kalapálásra ébredést ki is hagytam.


Mintha itt fúrnának melletted.

2015. máj. 19. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
86%

Amúgy kérdező az embereknek pont az a baja, hogy csak ezekre a szarokra van pénzük. Illetve másik csoport az panelba vállalt emberek a nagyszerű szüleik révén.


De pont ez a baj, hogy nincs lehetőség és ezekben a fosokban kényszerül lakni rengeteg ember, pénz hijján.


Pont az a baj, hogy erre van pénze.... Én is kizárólag a pénz miatt lakok fos panelban. Illetve a pénz hiányától...

2015. máj. 19. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
63%

Mi kertesből költöztünk panelba a ház körüli munkák, a szomszédok, megközelíthetőség miatt és mert ráfért volna a házra egy felújítás, de nem volt rá pénzünk.


Megvannak a panel hátrányai is, de nem sokkal rosszabb mint egy kertesház

2015. máj. 19. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Én még csak nem is értek egyet a kérdezővel.


Vagy a magyar emberek nem utálják a panelházakat, vagy nem magyarok veszik őket, ugyanis az elmúlt 2 évben nagyon komoly növekedés történt a budapesti panelpiacon (1 éve vehettünk volna 6 millióért olyan 13. kerületi garzont, amit most 9-ért kínálnak). Pont, hogy a panelpiac pörög.


Amúgy a panelt a helyén kell kezelni: megvan az előnye és a hátránya is (ezt elég sokan leírták). Szerintem nem rosszabb, mint abban az árkategóriában kapható egyéb lakhelyek.


Van összehasonlítási alapom: laktam kertes házban (Mátyásföldön: a pesti Rózsadombon, illetve Rákoscsabán is), csepeli téglában, kőbányai/angyalföldi panelban és most egy 3. kerületi négyszintes panelban elég jól érzem magam.


Ha hamarosan nagyobba kell költöznöm, akkor ár/érték arányban még mindig egy panel a legjobb megoldás (20-22 millió körül mozogna egy olyan a környékemen).


Mivel nem vagyok ellenzője nem tudom, hogy mit lehetett volna helyette építeni, vagy a paneleket hogyan lehetett volna máshogy építeni.

2015. máj. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nemcsak a magyarok, hanem az egykor keleti blokkos országokban élők sem szeretnek panelben lakni.


Nekem a panelek külsejével nincs bajom, mert azokat le lehet festeni. Hasonló, mint a tűzfalas.

Azokat a panellakásokat nem szeretem, amik nagyon kicsik egy háromfős / kétfős család számára. (Még erkélyük sincsen) Egy barátnőm ilyenben lakott az anyjával, de már elköltöztek onnan. Tudom, milyen érzés panelben lakni, habár én kertes házban nőttem fel. Áthallatszik minden, nem lehet nyugodtan aludni, nem lehet állítani a fűtést. Azt hallottam, hogy azok a gyerekek, akik születésük óta panelben élek, könnyebben betegszenek meg, mert nem erős az immunrendszerük a lakás állandó fűtése miatt. Mint írtam, kertes házban nőttem fel és csak akkor kapcsoljuk be a fűtést, ha fázunk -hogy spóroljunk vele. Ennek köszönthetően ritkábban betegszem meg. Rengeteg vitamint, gyógyteát fogyasztok. Tavaly pl. egyszer sem fáztam meg.


Bevallom, hogy örülök, hogy a gyerekkoromat kertes házban éltem le, de ma, felnőttként nem szeretek már ebben lakni, mert mióta munkám van, nincs időm a kerttel foglalkozni. Hétvégén is alig pihenek emiatt, mert le kell nyírni a füvet, gallyakat metszeni meg ilyenek.


Szívesebben laknék valami jó társasházban.


Ja, és örüljetek legalább, hogy ti rendes panelben éltek, mert Oroszországban a panellakások nem valami szépek. Láttam róluk képeket. Nem azért élnek így, mert vodkára költik a pénzüket meg ilyenek. Hanem, mert nincs pénzük a felújításra.

2015. máj. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
91%

80 évek hisztije. A rendszerváltáskor sokan kijelentették hogy soha többé vasbeton.


Ámbátor a vasbeton azóta is bevált épületszerkezet az építőiparban. A tengerparton luxus nyaralókat is simán építenek vasbetonból.

2015. máj. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
70%

Én panelban laktam 18 éves koromig, majd egy jó tíz éve megint, jelenleg van 3 ilyen lakásunk.


Kis pénzzel szépen be lehet egy ilyet is rendezni, még a hangszigetelés is megoldható, de sokuk célszerűtlen. Pl. gyerekkoromban a méltán hírhedt Havanna - lakótelepi lakásunkban egyszerűen nem volt helyiség étkezésre. A szobában ugye nem eszünk - ebből nem engedtek a szüleim. Hosszú, keskeny konyha, egy lehajtható asztallal, de ha odaülsz, akkor a háziasszony nem fér el a konyhapult előtt, nem tudja eléd tenni a kaját. Ki kellett dobni a előszobai beépített szekrényt, és úgy már úgy - ahogy elfért egy normális étkező asztal.


És kik költöztek oda a '80 - as évek elején? Hát a társadalom krémje. A cigányok lovat vágtak az ötödik emeleten, a kettővel fölöttünk lakó alkoholista pár a két nagy dög kutyáját az erkélyen szaratta - hugyoztatta, szenteste kibontjuk az összezsinegezett és addig az erkélyen pihenő fenyőfát, mire az a szoba melegében kiengedett, érdekes szagokat árasztva...Tűz is volt, mert valamelyik marha valami égő dolgot dugott a szemétledobóba.


Hosszabb távon én is el akarom adni a mieinket és kertes házat venni/építeni.

2015. máj. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Amellett, hogy sok tégla épületben is megvan a gondok egy része, ilyen a vékony fal, a kis lakások, a hülye szomszédok, stb., a panelnak még a szigeteléssel és az egyedi mérőkkel együtt is drágább a fűtése, még a nem szigetelt, konvektoros lakásokhoz képest is. Nem a távfűtés, mint technológia, hanem a távfűtés, mint monopólium miatt.


(Itt megjegyzem, akadnak szigeteletlen, távfűtéses tégla lakások, fűtés szempontból ezek csak a szigeteletlen panel lakásoknál jobbak...)


17:

Én cirkó fűtéses lakásban nőttem fel, és mindig rendesen fűtöttünk, mégsem szoktam beteg lenni, én 11 éve nem jártam orvosnál, akkor is csak katonai alkalmasság miatt kellett, gyerekkoromban is 5-6 évente ha egyszer voltam beteg. Ezzel szemben 1,5 évet laktam panelban, ahol állandóan 0-ra tettük a fűtést, így volt 18-19 fok, mert volt költségmegosztó mérő, és nem mertünk fűteni, mivel teljesen kiszámíthatatlan lett volna annak a költsége. Mondanom sem kell, hogy még úgy is többet fizettünk, mint most konvektoros fűtéssel télen 22-23 fokra fűtve.

2015. máj. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!