Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar emberek miért utálják...

A magyar emberek miért utálják ennyire a panelházakat?

Figyelt kérdés

Úton-útfélen csak lefitymáló, már-már kötelezően előadott undort vált ki a téma a legtöbb emberből. Az elborultabbak már egyből bontanák is őket.


Én elhiszem, hogy egy medencés rózsadombi villában jobb élni mint Újpalotán, de a panelban lakó emberek többsége nem véletlen lakik ott ahol. Egyszerűen erre van pénze. A lakótelepek ezeknek az embereknek épültek, akik anno komfort nélküli, sötét félszobákból költöztek át. Nekik a lehető legmagasabb színvonalat csak a panelházakkal lehetett biztosítani.


Kíváncsi lennék, a nagy ellenzők szerint mit kellett volna anno építeni helyettük!


2015. máj. 18. 22:32
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
64%

"mit kellett volna anno építeni"

fszt + 4 szinteseket - azok közelebb kerülhettek volna egymáshoz a benapozás szempontjából, ezért lakásszámban is majdnem annyi jön ki, utcák jönnek létre, emberi léptékkel, lift sem kell bele, és toronydaru pályával (és fairtással ) az építéshez sem kellett volna..

Nagyon magas a távfűtés, nagy az áthallás. Egy 2+1/2 sz panelnek akkora fűtés számlája van, mint egy rózsadombi villának.

2015. máj. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
87%
Én is panelban lakom,de akkor is embertárolók ezek nem házak.
2015. máj. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
51%
Mert nem ismerik, hogy abban az időben mi volt helyettük nyugaton. Háború előtti lerobbant bérházak, meg megfizethetetlen lakóparkok, vagy éppen az amerikai mindentől távol épülő kertvárosi negyedek, ahol nincs olyan, hogy lemész a lifttel és egyből ott a posta, a bolt meg a bölcsöde, hanem ülj autóba és vezess mérföldeket.
2015. máj. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

1: Ez a fszt+4 szint nem tudom pont hogy jött ki, de amúgy épültek ilyen panelok is. Annyit értél volna el vele, hogy kevesebb zöldterület lett volna a lakótelepeken. Ugyanis az most van rendesen, ellentétben a "hagyományos" városnegyedekkel.


Mai standardokat meg ne kérjünk már számon egy 40-50 évvel ezelőtti projekten.

2015. máj. 18. 23:02
 5/25 anonim ***** válasza:
75%
Én is utálom a panelházakat. Mindig is családi házban éltem, a jelenlegi párom pedig panelban lakik. Mikor először töltöttem náluk egy hétvégét, nagyon szokatlan volt, kicsik a helyiségek, nincs udvar, éjjel pedig alig tudtam aludni, egyrészt a meleg (ez nyáron volt), másrészt a zajok miatt. Borzalmas, hogy a szomszéd köhögése is áthallatszik. Azóta ezeket már megszoktam, de akárhányszor ott vagyok, mindig elmegyünk sétálni a közeli parkba, mert egyszerűen rosszul vagyok a bezártságérzettől, pedig nem vagyok klausztrofóbiás. Plusz még azt "imádom", hogy ha valaki főz, az illat belengi az egész lépcsőházat, ez főleg pörköltnél, rántott húsnál az igazi. Sosem tudnék itt élni. Szerencsére a párom is utálja, így ha végre összeköltözünk, akkor mindenképpen egy kertes házba megyünk.
2015. máj. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

A lakótelepek elsősorban azért épültek, mert az országban régóta krónikus lakáshiány volt. Ezt a krónikus lakáshiányt tetézte a II.világháborúnak nevezett esemény is, ahol az ország lakásállományának jó része elpusztult. A másik. A szintén II.világháborúnak nevezett esemény után rengeteg vidéki emberre volt szükség, hogy a nagyobb városokat rendbehozzák. Azoknak lakni kellett valahol. Aztán a vidéki szegénység elől sokan, főleg az ötvenes években felköltöztek a városokba. Tehát a panelek létrejötte és történelme, és ebből fakadóan a mai komfortjuk is több tényezős dolog. Meg akkor az emberek nem voltak olyan nagy igényűek mint most. Legyen hol lakni és kész.


Hogy lehet gyorsan és olcsón sok embernek lakhatást biztosítani? Előre legyártott házakkal. Gyors és praktikus, nem túl komfortos az tény, de lakható. Én ugyan soha nem laktam lakótelepen. És a lakótelep nem csak embertároló funkciót lát el, mint ahogy azt az egyik válaszoló frappánsan megjegyezte, de a lakótelepeknek van óvodájuk, gimijük, közlekedési infrastruktúrájuk előre kiépítve. Tehát az egy pakk. Ez a bolsevik időkben egyébként jól ki volt találva. Nem szép az tény, bár én nem vagyok pesti.


De a lényeg, hogy ez egy gyors és relatíve olcsó módja volt annak, hogy sokan lakáshoz jussanak rövid idő alatt. A fűtésszámla meg azért magas, mert ezek a házak már öregek és szigetelésre/felújításra szorulnak.


De abban is van igazság, amit a lakótelepiek mondanak, hogy panelban lakni nem olyan nagy irigylésre méltó szerencse aminél nagyobb nem érhet senki ember fiát.

2015. máj. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
74%
tesóm imádja a panelházakat :D
2015. máj. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
66%

Én sajnos 23 éve panel proli vagyok. Legnagyobb álmom, hogy eltudjak költözni végre, de sajnos nem tehettem meg. Panelban nőttem fel sajnos a nagyszerű szüleimnek köszönhetően.


Egész életemben gyűlöltem panelban lakni. Teljes tiszta szívemből és lelkemből. Undorodom tőle. A legnagyobb kicseszés amit egy gyerekkel el lehet követni, ha panelban kell felnőnie. Sajnos tapasztalatból tudom.


Hogy miért? Először is. Ocsmányul néz ki. Lelombozó, depressziós látvány. Akárhova nézek mindenütt ezek a rohadt kva 10 emeletes undorító hányinger fzszopó betontömbök. Szégyen ahogy kinéz, a legszebb szó rá h ledozeroltatnám. Bárcsak nyernék a lottón, panelház közelébe se mennék.


Kicsik a helységek, szar a fűtés, minden az égvilágon áthallatszik mindenhova. Melléd, alulra, felülre. A TV, rádió, pisi, fingás, beszélgetés, gyerekzsivaj, lehúzzák a wc-t. Minden. Kérdező akkor tegyél fel ilyen kérdést, ha laktál panelban csak 1 napot is. Nagy szar az öszes. Gyűlölöm egyszerüen. Szar ide hazajönni egyszerüen.


Nyáron baromi meleg, télen hűvös, szar a kilátás, szar a környéke az összesnek, rengeteg flusztrált ember egyrakáson. Ezek tényleg embertárolók. Mindenki kizárólag azért lakik panelban, mert nincs jobbra pénze. Én már egy szép újépítésű lakással is boldog lennék.


panelban nem lehet beszélgetni sem, mert mindent hall mindenki, fölötted, melletted, alattad aki lakik, nincs magánélet, egymás hegyin hátán melletted élnek az emberek, mint az állatok a kenelekben. Hallani ha kinyitnak egy ajtót, arréb raknak egy széket, megy a mosógép.... Rakás fos az összes. Gyűlölöm egyszerüen. Teljesen kivagyok tőle idegileg és lelkileg egyaránt. Én ezeket robbantanám nemis bontanám.


Iszonyat kényelmetlen az egész. A mienk pesti 68 nm-res 3 szobás.


Meg ez h több ezer ember lakik itt azt is gyűlölöm. Nincs nyugalom. Mindenféle idióta barom állat, sok viselkedészavaros kamasz, agresszív kretének, fúúúj egyszerüen kivagyok tőle na. Nem lehet sajátnak érezni. Volt h fájt a fogam, már ordítottam tőle annyira, másnap a szomszéd vénasszony le is cseszett h nem tudott éjjel aludni.


WC-n nem mersz fingani, azt is hallják alattad feletted.


Na meg jah a szagok... azt is mindent érezni. Mindent tudsz, hogy ki mit zabál az biztos. Élhetetlen szarok ezek, egyszerüen szégyen ilyenben lakni. Én is rohadtul szégyelem. Kibirhatatlan. Mintha konténerben laknék esküszöm. Kivül belül szarul néz ki az egész.


Előnye semmi, csak hátránya és iszonyatosan irigylem azokat akik normális, szép helyen laknak, nem szar panel lakótelepen.


Sajnos laktam 35 nm-res másfél szobás fosban is. Ahol ráadásul még csótányok is voltak. Szóval aki kitalálta ezeket a szar paneleket, bárcsak halva született volna!

2015. máj. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem divatból. Sajnos akinek nincs pénze, az panelt vesz, de teszem hozzá, hogy 7-8M-tól indulnak az árak, szal annyira nem olcsó. Én 20 évig éltem panelban, sose éreztem más főztjét, sem a kiabálásokat nem hallottam, igaz a hilti hangja feljött az elsőről is (8.-n laktam). Vidéken körbe kell nézni, hogy hány utcában(!) nincs víz, és hozzák az utca végéről a közkútról... ahhoz képest egy panel maga a hilton.

Nem tudom, hogy hány éves vagy kérdező, de valszeg a gazdag ficsúr haverjaid utálhatják a panelokat, akik 30-50 millás házakban laknak, s hát valamit, valakit le kell nézni.

Én személy szerint nem szeretem, jelenleg családi házban lakok, de mégis vettem egyet pár éve, hogy kiadjam. Ha úgy adódna be tudnék költözni, és csak egy dolog hiányozna, az pedig a garázs-sufni kombó.

2015. máj. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
85%

Irigyellek kérdező de rohadtul, hogy ilyen kérdés felmerül benned, mert ezek szerint lófsz tapasztalatod sincs ezekkel a fosokkal.


biztos valami szép kertes családi házban laksz te is, vagy újépítésű lakásban.

2015. máj. 18. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!