Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok, hogy a panelháza...

Támogatnátok, hogy a panelházakat szép lassan eltüntessük?

Figyelt kérdés

Persze, nem egyszerre egy kilakoltatási hullámmal.Hanem szépen lassan, az állam megvenné őket.

Ehhez kellene jó pár év.


Aztán szépen lelehetne őket dózerolni és normális, komfortos, modern lakóparkokat építeni a helyükre.


Olyan rondák azok a panelek, az építési technikájuk miatt még átépíteni sem lehet őket, hogy kinézzenek valahogy.



2015. máj. 17. 14:40
 1/10 anonim ***** válasza:
50%

Engem sem zavarna, ha eltűnne a sok betonkaptár.

Tényleg kbszttul rondák.

2015. máj. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hát, én támogatnám, de ahhoz nem pár év, hanem pár évtized kéne... és rengeteg pénz. Valami hasonló kéne, mint a 60-as és 70-es évek városfejlesztése, komplett településrendezési tervekkel. Bár már akkoriban is csak töredéke valósult meg annak, mint amit eredetileg terveztek. Elég csak megnézni Győr történetét... mi volt a terv és mi lett valójában.


Marcalváros II. a mai napig nincs befejezve és nem is lesz valószínűleg.

2015. máj. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%

Miért pont a panellakások? Miért nem inkább az energetikailag sokkal rosszabban kezelhető "Kádár-kockák", hidd el, én laktam Kádár-kockában és panelben is messze a panel sokkal jobb minden tekintetben, csak a nagyvárosi suttyó hiszi azt, hogy milyen tuti a "kertes ház". Egyébként meg településföldrajzi szempontból annál jobb minél több ember él minél kisebb helyen.

Tehát ezt csak akkor támogatnám, ha a valóban elavult 4-5 emeletes panelek helyett 10-15 emeletes toronyházakat építenénk a helyükre, így kevesebb helyre lehetne több lakót költöztetni.

2015. máj. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
33%

"csak a nagyvárosi suttyó hiszi azt, hogy milyen tuti a "kertes ház".

Ezen mint kertesházas suttyó aki már tudja hogy milyen vacak és drága a papírfalu panel ,jót nevettem :D

2015. máj. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
95%

Neked nem tetszik, akkor dózeroljuk el?


Egy 10 emeletes panelházban van 200 lakás (legalábbis ahol én lakom). Ez a sok ember hova menne lakni? Ki fizetné ki őket? 200x9millió=1800millióFt, és ez csak egy ház! ...és nagyon sok panelház van!

Gyors ütemben hogy építesz fel ennyi lakást??

A komfortost minek említed, mikor az összes panel komfortos, összkomfortos?!


A lakóparkok is ugyanolyan kaptárok, ráadásul sokszor a minőségük sem megfelelő, csak látszatra tűnnek szupernek, és sokkal drágábbak.


Budapesten a lakások 1/3-a panel, bontsuk le, oké, és a lakókkal mi lesz? Kapnak egy új lakást?

KI FIZETI EZT MEG, ez a kérdés?

2015. máj. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem megoldható csak nagyon hosszú távon. Nincs rá pénz.

A "normális" lakópark 3szoros áron van és attól még az se 3x jobb. Ekkora embertömeget ilyen kis helyen másként nem lehet "tárolni"

2015. máj. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Elég nagy hülyeséget akarsz. A panelházaknak van hasznuk és hátrányuk is. Mint panelházi lakos, ha felajánlanak a lakásért egy hasonló jó állapotú és nagyságú kertes házat, szívesen elcserélem de nem mindenki ilyen. Már csak azért is mert majmoljuk a hülye amcsikat amióta csak lehet és ők sem a felhőkarcolók elpusztításait akarják.
2015. máj. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha életveszélyes állapotban vannak, akkor igen,le kell bontani. A pécsi magasház is ilyen állapotban van. Egyszer hallottam, hogy sokat vitatkoztak rajta, hogy mi legyen ezzel az épülettel.


Lehet, hogy csúnyának tartják sokan, de fel lehet újítani. Budapesten egyes panelek le vannak festve. De azért jól jönne valami nagyon szép alkotás. A tűzfalfestmények például nagyon szépek lettek.

2015. máj. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Persze, nem túl szép látvány egy óriási, felújítatlan panelház, és tény, hogy silány minőségben épültek meg, de egyébként az új építésű házak semmivel sem jobb minőségűek, csak esztétikailag kellemesebb látványt nyújtanak. Szerintem inkább a panelkorszerűsítésre kellene több pénzt fordítani, nem az eltüntetésükre.
2015. máj. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem hazánk államadóssága így is épp elég magas, nem növelném még ezzel is. Amúgy meg panelprogramos szigetelés után egész jól néznek ki, csak az eredeti külsejük igénytelen. Illetve a sok régi budapesti belvárosi háznak és villából darabolt lakásoknak jóval vacakabb a beosztása, nincs lift, béna kis belső udvar, szerintem az vacakabb. Laktam mindkettőben.
2015. jún. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!